Jump to content

rxvt

Użytkownik
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

rxvt's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-2

Reputation

 1. Ja bym nie brał laptopa z procesorem niby energooszczędnym z serii U, które jakiś czas temu miały poważne błędy, wszędzie o tym pisali. Do tego jest dwurdzeniowy, a w tych cenach możesz znaleźć laptop z cztero rdzeniowym i5, taki jak: i5-7300HQ, i5-7440HQ, i5-8250U(4 rdzenie). https://www.x-kom.pl/g-2/c/1522-notebooki-laptopy-15-6.html?sort_by=price_asc&f[22][81627]=1&f[22][85542]=1&f[22][94257]=1
 2. Ja jestem leniwy i chcę prosty język programowania i łatwy. Zastanawiam się nad Kotlin lub Ruby, Elixir/Phoenix. Go, Rust próbowałem, ale to na później.
 3. No skoro QtCreator najnowszy taki zły, to jest jeszcze KDEvelop w którym pisze sam Jerzy Grębosz na swoim openSUSE. Skąd to wiem, jego przykłady kodów źródłowych wyświetlają w komentarzu ten system i IDE. https://www.kdevelop.org/ Z JavaScript i Electron jest ten problem, że programy są ociężałe i do tego widać cały kod źródłowy programu. Popatrz Brackets, Atom.
 4. A sprawdź na otwartych sterownikach. U mnie Linux Mint 18.3 wyłącza się w 3 sekundy, a włącza w 7 sekund.
 5. Jest nowa książka Grębosza do C++11, poza tym ponoć dobre IDE to QtCreator, ale czy można pisać w nim aplikacje okienkowe, chyba tak.
 6. Może i masz rację, niektórzy programiści wychwalają tak te Jave, która nigdy mi nie pasowała. Krytykują nowy standard języka C++17, że jest nieczytelny i bardziej zagmatwany. Podoba mi się Kotlin i Swift, ale pod Linux to Swift odpada, do Kotlina jeszcze mało materiałów. Python jednak mi nie przypadł do gustu, jest mało bezpieczny, taki większy bash i mało w tym pracy. Jednak PHP 7 tak szybko nie wygryzie. Zastanowię się jeszcze nad C++11 mam kilka książek do niego. https://www.wykop.pl/link/3923997/zlosliwe-moduly-w-oficjalnym-repozytorium-pythona/ https://przemelek.blogspot.com/2017/03/java-javascript-python-c-c-co-ma.html https://przemelek.blogspot.com/2010/01/java-javascript-python-c-c-co-ma.html
 7. Ogarniam na przemian Pythona z JavaScript/ES6, jest jeszcze prostszy od Pythona, potem może jQuery. Edytory napisane w JavaScript takie jak Atom, Brackets, działają jak marzenie :smile2:
 8. Wybrałem Python, ponoć jest najłatwiejszy na start do tego mam system Linux. Co do Scala to podobno jest ona trudniejsza od Javy, przez to programowanie funkcyjne. Brałem też pod uwagę Swift, Kotlin, Go, Elixir i Rust są dość nowe i sporo prostsze od C/C++. Poza Pythonem to pisali mi, że Ruby, PHP i ES6 jeszcze łatwe. Ale wybór padł na Python w wersji 3.6.
 9. Na przykład wskaźniki, brak odśmiecania pamięci, przestarzała składnia, na siłę wprowadzona nieumiejętnie obiektowość do C. Dużo inny zagadnień które w innych językach programowania zostały zautomatyzowane.
 10. Cześć wszystkim, możecie mi polecić jakiś prosty, a zarazem przyszłościowy język programowania. Najlepiej coś nowego, korzystam z systemu Linux, ale coś łatwiejszego od C/C++.
×
×
 • Create New...