Jump to content

elbroth

Użytkownik
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

elbroth's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Bo monitor mam, podobnie jak klawiaturę i mysz, dlatego potrzebuję tylko samego PC ? Dzięki Michał za sugestie. Zastanawiam się właśnie, czy czekać na nowe podzespoły od AMD, czy robić zakupy już teraz.
  2. Skomponowałem taką listę, jak mi poszło? https://www.x-kom.pl/lista/zgff729tk
  3. Cześć, potrzebuję kupić nowy komputer. Po spojrzeniu na ceny mocnych laptopów wybór padł na stacjonarkę. To, na czym mi zależy, to docelowo granie w 4k, dlatego setup będzie w przyszłości doposażony o RTX 3080, ewentualnie, jeśli budżet pozwoli, o RTX 3090. Na ten moment chciałbym kupić całą resztę komponentów, najlepiej w sklepie, który dodatkowo mi to dobrze złoży. Bardzo ważne kryterium - komputer będzie stał na biurku, będę go cały czas widział kątem oka, więc nie dość, że z racji odległości musi być bardzo cichy, to zależy mi również na stonowanej, eleganckiej obudowie, która nie krzyczy, że oto stoi maszyna gamingowa ? To, na czym zależy mi już na starcie, to szybki dysk oraz 32GB ramu z miejscem na dołożenie kolejnych 32GB - przez pierwsze 3 miesiące komputer będzie wykorzystywany do prac biurowych i sporej wirtualizacji, dopiero potem dojdzie karta graficzna, granie i mocniejsze obliczenia. Byłbym wdzięczny za przygotowanie i podesłanie przykładowego koszyka, który spełni moje potrzeby. Na ten moment myślałem, żeby mój zestaw oprzeć o i7-10700K, 32GB G.Skill Ripjaws 3600 MHz CL16 oraz MSI Z490 Tomahawk, ale totalnie się nie znam na sprzęcie, dlatego postanowiłem założyć ten wątek. Czy i kiedy warto dopłacić do i9? Czy te pamięci (docelowo jako 64GB) będą dobrze współgrały z całym zestawem? Czy ta płyta uciągnie to wszystko? Z góry wielkie dzięki za pomoc ? EDIT: zapomniałem o najważniejszym, czyli o budżecie. Jest bardzo elastyczny, ale fajnie byłoby zmieścić się w około 5-6k brutto.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.