Jump to content

dopc

Użytkownik
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dopc

 1. Cześć, Potrzebuję kupić dysk 3TB (do gier i na magazyn danych jednocześnie). Na Allegro taki dysk można kupić w okolicach 200zł: https://allegro.pl/dysk-twardy-hdd-seagate-constellation-es-2-3tb-3-5-i7256719852.html https://allegro.pl/oferta/nowy-dysk-3tb-hgst-ultrastar-7k400-hus724030ale641-7159416578 Takich ofert jest sporo, jeśli ktoś ma wiedzę skąd tego typu dyski na prawdę pochodzą i jak wygląda ten "rynek" lub po prostu kupował tego typu dysk proszę o podzielenie się opinią. Opisy aukcji są zapewne średnio wiarygodne, ale gwarancja niby 12 msc. "Dyski z kanału OEM / VAR / ISV, gratis przewód SATA, przewody mogą być w innych kolorach i mogą pochodzić z demontażu. Dyski mogą posiadać minimalne przebiegi, ze względu na szczegółowe testy techniczne." "niewykorzystane zapasy produkcyjne, leżaki magazynowe, wymiany na SSD - mogą posiadać drobne ślady na obudowie, dyski sprawne w 100%, w perfekcyjnym stanie technicznym, spełniające wymogi nowego sprzętu z pełną gwarancją!"
 2. Dysk jest nowy, kupiony w Sferis, w zaplombowanym opakowaniu identycznym z tym jaki kupiłem wcześniej w innym sklepie. Na pytanie czy po 2 latach będę mógł reklamować bezpośrednio od producenta otrzymałem odpowiedź: "Nie, gwarantem jest sklep a okres trwania gwarancji jest precyzyjnie określony". Czyli co z tego wynika? Że otrzymana gwarancja sklepowa automatycznie wyklucza gwarancję producenta? Czy może dysk pochodzi spoza polskiej dystrybucji?
 3. Może lepiej posłużę się konkretnym przykładem: kupuję dysk SSD Adata SU900, na stronie sklepu widnieje informacja "gwarancja sklepu 24 miesiące". Ten dysk jest jednak we wszystkich testach chwalony za 5 letnią gwarancję producenta, o której jest też informacja na opakowaniu. Czy po upływie 2 lat będę mógł wyegzekwować gwarancję u producenta?
 4. Możesz rozwinąć temat? Mogę kupić SU900 500GB za 370zł. Co jest nie tak z tymi pamięciami? Pamiętam, że wersja 256GB była polecana w teście purepc.
 5. Cześć, Mam pytanie odnośnie zapisów gwarancyjnych umieszczanych na stronach sklepowych. W jednym ze sklepów ten sam dysk SSD (konkretnie jest to Adata SU900) jest sprzedawany z informacją "Gwarancja sklepu 24 miesiące", w drugim "Gwarancja producenta 5 lat". Na opakowaniu jest informacja "5 years warranty", zresztą w testach tego dysku na Purepc 5 letnia gwarancja była podawana jako istotny argument przy zakupie. Moje pytanie: jak w praktyce wygląda wyegzekwowanie gwarancji w obydwu sklepach? Powiedzmy, że dysk psuje się 3 lata po zakupie. Jak to wygląda od strony prawnej a być może ktoś przerabiał ten temat również w praktyce?
 6. BIOS mam najnowszy, bo musiałem zaktualizować przed włożeniem Ryzena 2200. Ale już sobie poradziłem - jest zakładka w której można ustawić sobie ręcznie progi i szybkości wentylatora.
 7. Wyłączenie nie pomogło. Jedyne co znalazłem, to przy opcji "Memory Try it" informacja, że wentylator będzie automatycznie podkręcany przy podkręceniu pamięci powyżej 1750MHz. Ale nie korzystam z tej opcji. Przetaktowanie ręczne też nie pomaga.
 8. Cześć, Mój problem dotyczy pamięci Viper Patriot 4. Działają one na płycie MSI B350M PRO-VDH. Standardowo w BIOS ustawione są na 2100MHz, ale ponieważ sprzedawane są jako 3000MHz chcę aby działały w tej właśnie wyższej częstotliwości. Niestety, po wybraniu profilu 2 A-XMP w BIOSIE automatycznie zwiększają się obroty wentylatora CPU i hałas. Wentylator działa praktycznie bez przerwy na około 1200rpm, bez A-XMP na 600 (i jest to wystarczające, bo temperatura Ryzena 2200G oscyluje w granicach 30-40st). Jak/czy mogę sprawić aby pamięć działała w 3000 a wentylator na niskich obrotach?
 9. Różnice w wydajności znam. Interesuje mnie jak wygląda w praktyce instalacja sterowników i korzystanie z tych procesorów na Win 8.1.
 10. Cześć, Chcę złożyć komputer do mniej wymagających gier z procesorem Ryzen 2200G lub Pentium G5400. Jak wygląda obecnie sprawa aktualizacji i sterowników dla Windows 8.1 dla tych procesorów? Na co dzień korzystam z Linuksa, dlatego bardzo mnie zdziwiło, że są z tym problemy. Jeśli dobrze wyczytałem, to grafika Vega 8 2200G w ogóle nie posiada sterowników dla tego systemu?! Jak to wygląda w praktyce? Czy łatki wspomniane w poniższym artykule rzeczywiście działają: https://www.purepc.pl/oprogramowanie/aktualizacja_windows_7_oraz_81_z_ryzenem_i_kaby_lake
×
×
 • Create New...