Skocz do zawartości

Michikun

Stały użytkownik
  • Postów

    1603
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez Michikun

  1. A nie pomyliło Ci się coś? ta wersja KF stoi po 2300-2400zł, a przecież Ryzen 3700X kosztuje niecałe 1500zł :) chyba, że porównywałeś cenę do 3900X i źle po prostu napisałeś? No tak to już jest, że "kusi" brać to czy tamto jak nagle na rynku pojawia się dużo rzeczy. Wybór jest ogromny, grunt to budować rozsądnie zestawy, a nie porywać się z motyką na słońce.
  2. Okej to mam parę propozycji w takim razie, wrzucę ci bardziej budżetowe rzeczy żebyś mógł sobie porównać. Acer Nitro VG https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg270ubmiipx-5260501/ Samsung LC27JG50QQ https://www.morele.net/monitor-samsung-lc27jg50qquxen-4141878/ Tutaj już zbliżona cena do tego AOC, który ci wpadł w oko MSI Optix MAG271CQR https://www.morele.net/monitor-msi-optix-mag271cqr-5791694/ Alternatywa w standardzie 21:9 (ultra wide) LG 29UM69G-B https://www.morele.net/monitor-lg-29um69g-b-1228328/
  3. To już niekoniecznie tak jest teraz ponieważ Nvidia wciągnęła ostatnio na listę kompatybilnych monitorów sporo produktów i na monitorach z Freesynciem da się odpalić GSync :) pytanie tylko czy chcesz monitor na TNce wiadomo wyjdzie najtaniej i w dynamicznych grach najlepiej czy bardziej zależy ci na tym, żeby jednak kolory wyglądały żywo i żeby przyjemniej oglądało się filmy czy seriale na monitorze, więc wtedy lepsza będzie matryca VA. No bo wiadomo IPS to tak typowo do pracy dla grafika/montażysty. Co do kart okej zrozumiałem przekaz zatem max w co pójdziesz to RTX 2070 Super. Brałbym zatem ten model bo Ventus ma o 30MHz niższe zegary. https://www.x-kom.pl/p/505287-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-white-8gb-gddr6.html
  4. Z mojej strony mogę polecić Monitor AOC CQ32G1, widzę że szukałeś w media expert to łap linka do tego monitora w tym sklepie: https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-aoc-cq32g1,id-1327522 Więcej o monitorze tutaj:
  5. Lepiej kup Thermal Grizzly Kryonaut. Nie warto pchać się w te pasty boxowe, które są tam nałożone, po takim czasie mogą być zwyczajnie "zaschnięte".
  6. Nie zgodzę się z tobą co do tego, że ta różnica jest mała. Obejrzałem dwa testy na youtube, w których porównano Ryzena 3600 z I5-9400F i nowy ryzen wygrywa ten pojedynek. A jak wiadomo i5-9400F w większości gier jednak znacznie wyprzedzała Ryzena 2600. Także jest przeskok. Tutaj moim zdaniem minusem jest "chęć" pchania się w X570 przez osoby, które do 3600 powinny brać płyty na B450, zwłaszcza te sprawdzone, które wcześniej brylowały w testach. Idę o zakład, że to kwestia tygodnia-dwóch jak wszystko będzie na 'cacy" w produktach od MSI i Gigabyte'a po kolejnej aktualizacji biosu. Minusem jest jednak to co się stało z pożądanym przez wielu MSI Tomahawk. W morele już niedostępna, w x-komie stoi po 449zł. Najbardziej opłacalna płyta na B450 cena/jakość to Aorus Elite od Gigabyte'a, którą Proline ma za 355, a morele za 361zł. Dlatego na miejscu wszystkich "amatorów" wczesnych zmagań z 3600 spieszyłbym się z zamawianiem mobasów bo wkrótce będzie krucho z dostępnością płyt na B450 lub będą dostępne ale po sporo zawyżonych cenach.
  7. No niestety trzeba wziąć pod uwagę, że ceny za procesory AMD są przystępne i ludzie się "rzucili". Strach pomyśleć co by było, gdyby cena za 3600 kręciła się koło 800zł. Wziąłbym jeszcze małą poprawkę na to, że Lipton testy robił na płycie ASRock B450M Steel Legend gdzie ja sam miałem przy drugiej generacji problemy z odpaleniem pamięci Goodrama czy Corsaira na płycie ASRock B450 Pro4 z taktowaniem wyższym niż 2800MHz mimo, że jedne kości fabrycznie miały 3000, a drugie 3200. Ciekawi mnie natomiast jedna rzecz, w przypadku np. tego modelu Gigabyte w specyfikacji deklaruje wsparcie pamięci do 4000MHz. Czekam, aż ktoś to zweryfikuje i czy ogółem uda się odpalić z Ryzenem 3700/3900 pamięci taktowane powyżej 3600. https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-x570-aorus-elite-5938855/
  8. No to właśnie w 1440p nie ma co mówić o 200 FPSach bo tyle nie będzie :) zawsze zatem możesz tak ułożyć zestaw, żeby przy okazji dobrać monitor https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg240ybmiix-um-qv0ee-001-4585410/ Trochę szkoda kupić taki sprzęt i "męczyć" się na 1080p i mniejszej matrycy.
  9. Zaraz, zaraz @mautokar to w jakiej rozdzielczości ty planujesz grać?
  10. Jeden bodaj najważniejszy jest taki, że Kamil odpalił te pamiątki na profilu XMP bezproblemowo na X570, a Lipton musiał zbijać taktowanie do 3000MHz na B450.
  11. Taka podpowiedź, sugestia ode mnie dla ciebie do rozważenia, choć nie mówię że to co sobie wybrałeś jest "kiepskie". Gigabyte X570 AORUS ULTRA -=> https://www.x-kom.pl/p/504423-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-gaming-x.html lub https://www.x-kom.pl/p/500399-plyta-glowna-socket-am4-msi-mpg-x570-gaming-plus.html Cooler be quiet! Dark Rock Pro 4 -=> Cooler https://www.sferis.pl/chlodzenie-do-procesora-arctic-cooling-freezer-34-esports-duo-acfre00061a-p628080?nobid MSI Geforce RTX 2070 SUPER VENTUS -=> https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-2080-amp-edition-8gb-gddr6-zt-t20800d-10p-4142536/
  12. Podrzucam podobnie jak w przypadku testu Ryzena 3600. MSI MPG X570 to jedna z "najtańszych" dostępnych płyt głównych na chipsecie X570. Nie oznacza to oczywiście, że jest tania bo jej ocena oscyluje w granicach 830-850zł w markowych sklepach.
  13. @83piotrek rada dla ciebie na następny raz - warto najpierw zamontować procesor, nasmarować go pastą i założyć chłodzenie, a dopiero później osadzić płytę główną w obudowie i podpinać poszczególne kable.
  14. Ok zatarłem ręce i zabrałem się do roboty. 1) 3700X - jestem na tak 2) Jeśli brać RTXa 2070 Super to maksymalnie za 2400zł, ale aktualnie ten RTX 2080 od Zotaca za niecałe 3000zł jest naprawdę mega kuszącą propozycją. Moim zdaniem jak zdecydujesz się wziąć 3700X i... 3) Płytę MSI X470 Gaming Pro Carbon polecaną i przetestowaną przez kilka zagranicznych serwisów to jak najbardziej warto dołożyć pieniążki do RTXa 2080. Pamiętaj też, że znając życie za tydzień czy dwa ten procesor 3700X po jakiejś kolejnej aktualizacji biosu będzie spokojnie śmigał na mocniejszych płytach na chipsecie B450. 4) A zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że można upolować jeszcze w niektórych sklepach pamięci Patriot Viper 16 GB (2x8) 3400MHz CL16 za 369zł. - moim zdaniem idealny złoty środek na wszystkie aktualne rozterki związane z problemami z wgrywaniem profili XMP, kompatybilnością RAMU itp. https://www.komputronik.pl/product/363380/patriot-viper-4-16gb-2x8gb-3400mhz-ddr4-cl16-18-18-36-xmp-2-0-1-35v-dimm-.html A teraz co do samego GPU w przypadku tego Zotaca ważne jest to, że on ma fabrycznie boosta na poziomie 1830MHz gdzie wszystkie pozostałe modele w tej "półce" cenowej jak MSI Ventus, Palit Dual, Inno3D czy Gigabyte Gaming mają wszystkie boosta na poziomie 1710MHz. No i pół roku temu ta karta kosztowała 3799zł, więc kupno jej za 3 tysiaki to już fajna sprawa. Oczywiście jest jedno "ale" czy chcesz dopłacać parę stówek za 5-10 FPSów więcej w grach, jeśli tak to bierzesz tą RTX 2080 od Zotaca, jak nie to bierzesz jeden z tańszych modeli RTXa 2070 Super.
  15. Michikun

    Upgrade Zestawu do 4k

    Już tłumaczę dlaczego nie lepiej 3600. Oficjalnie prawnie według standardu JEDEC płyty choć mają zapisane wyższe obsługiwane taktowania to jednak rzadko się zdarza, że takie coś jest ogarniane. Nawet Lipton testując Ryzena 3600 musiał zbić te taktowanie do 3000MHz po to, żeby wszystko funkcjonowało tak jak trzeba. Pamięci miał bodajże 3400MHz. Dlatego lepiej kupić 3000-3200MHz z CL15 lub CL16 niż kupować 3600MHz z CL19. Chipset B to taki młodszy brat X. Jest tak w każdym wypadku, że zaraz po premierze procesorów wypuszczane są na rynek te "drogie" modele płyt z chipsetem X, żeby sobie firmy zarobiły. Natomiast po 4-7 miesiącach rynek zalewają płyty na chipsecie B takie dla nas zwykłych Kowalskich. W wypadku tej generacji X570 obsługuje PCI Express 4.0 natomiast B550 nie będzie go obsługiwał "w teorii". W praktyce na ten moment żadna karta nawet RTX 2080 Ti i tak nie wykorzystuje przepustowości PCI Express 3.0. Oczywiście high-endowe modele X570 będą miały najlepsze sekcje zasilania oraz np. po 2-3 złącza PCIE i 2-3 złącza M.2. itp. Później to już po prostu jest kwestia dodawania multum rzeczy, które zwykłemu graczowi nie są potrzebne.
  16. Michikun

    Upgrade Zestawu do 4k

    No to dałem ci gotowy zestaw :)
  17. RX 5700 ale z dopiskiem XT, w tego bez dopisku nie warto się pakować. To już zależy od ciebie turbina to zawsze hałas no i ryzyko, że sprzęt będzie szybciej wyeksploatowany przez to że będzie pracował na wysokich temperaturach. Sapphire pewnie wypuści dobry model ale i tak będzie kosztował z 2100-2200. Także kombinuj :) to jest ciekawa opcka dla Ciebie https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-2070-amp-extreme-core-8gb-gddr6-256bit-zt-t20700c-10p-5563522/ https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-super-ventus-8g-oc-8gb-gddr6-rtx-2060-super-ventus-oc-5938935/
  18. To tylko taki bajer dla wyglądu. Nie bawiłbym się w to, lepiej wziąć mocniejszą kartę. Tak ogółem RTXy 2080 chodzą po 2900-3000 a czasem na promocjach nawet taniej. Morele mają teraz fajną cenę za Zotaca który wydajnościowo wypada jak MSI Gaming. Nie myślałeś o zakupie? Wiem že to dokładanie kasy no ale... Kusi :) Co do Superów poczekaj jeszcze parę dni pewnie pojawią się wtedy tańsze konstrukcje z zegarem niższym o 15-30 Mhz. Co do Gamerocka to zawsze tak tytulowane modele od Palita sa bardzo dobrze dopracowane.
  19. Michikun

    Upgrade Zestawu do 4k

    Masz obudowę, zasilacz, jeden dysk i monitor. To już zawsze zmniejsza znacznie wydatek. Zresztą dysk, zasilacz czy budę możesz zawsze zmienić później. Propozycja ode mnie: https://www.morele.net/inventory/info/a6010495/ Ewentualnie czekaj na RX 5700 XT od Sapphire, ale obawiam się, że jak już ta karta się pojawi na rynku to będzie kosztowała 2100-2200zł, nie wiem zatem czy warto czekać, oceń sam. Płytę na B450 łap teraz bo widać, że już ceny na niektóre modele windują w górę bo ich dostępność maleje.
  20. Powiem tak nie wiem jakie wymagania ma ta gra, ale usilnie piszesz o 120 FPSach. To jest shooter wydany w 2016 roku na moje byłoby dziwne jakby na posiadanej przez ciebie konfiguracji w Full HD gra wykręcała tak wielką ilość FPSów. Chyba, że grasz na mniejszej rozdzielczości. Masz zainstalowany MSI Afterburner?
  21. To faktycznie dziwna sprawa, a jak ustawienia graficzne w samej grze i taktowanie pamięci RAM? Może pamiątki mają zbyt niskie opóźnienia ustawione i przez to się wykrzacza w najmniej spodziewanym momencie?
  22. system, sterowniki? Robiłeś czystą instalację windowsa na tym starym dysku? Kiedy zmieniałeś pastę na procesorze?
  23. Póki co wedle testów wychodzi na to, że nadal często trzeba zbijać taktowanie RAMów w biosie, więc za bardzo nie ma co szaleć z zbyt wielkim wydatkiem i dopłacanie np. do 3600MHz których potem i tak się nie wykorzysta/albo nie zadziałają. Co do kart to jeszcze nie ma nigdzie porównań modeli od różnych producentów, trochę na to niestety za wcześnie. No i jeszcze nie wszystkie pojawiły się w sklepach, pewnie na dniach będzie więcej modeli dostępnych. O coolerze tutaj: a tu możesz go kupić za 155zł https://sklep.hard-pc.pl/p10366,chlodzenie-arctic-freezer-34-esports-duo-white.html
  24. Wybacz, że to napiszę, ale jesteś kolejnym przypadkiem "niepotrzebnych" zachcianek w ostatnich dniach. Wcale się nie dziwię, że ci oczy wyszły z orbit jak poszalałeś ze sprzętem w konfiguratorze. Procesor - Ryzen 3700X - 1479zł Płyta główna na X570 - Gigabyte X570 GAMING X lub MSI MPG X570 GAMING PLUS - 749zł/849zł Płyta główna na X470 - Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING lub MSI X470 GAMING PRO CARBON Pamięci - Patrior Viper 16GB 3400MHz 2x8GB Cooler - Arctic Freezer 34 eSports Duo Karta graficzna - Aktualnie między tą wersją RTX 2070 Super która ci się podoba a RTXem 2080 jest 300zł różnicy, odpowiedź nasuwa się sama co brać -=> https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-2080-amp-edition-8gb-gddr6-zt-t20800d-10p-4142536/ Dysk SSD - Dysk SSD Corsair MP510 960GB PCIe x4 NVMe lub PNY Technologies XLR8 CS3030 1TB M.2 Zasilacz - tu wybrałeś ok
  25. Tu masz opcję konfiguracji pod własne potrzeby :) https://www.hyperbook.pl/sklep/pl/laptopy/198-hyperbook-nh5-i7-9750h-gtx-1650-5900168587687.html?search_query=NH5&results=4
×
×
  • Dodaj nową pozycję...