Jump to content

pokia

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About pokia

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Poprawiłem radiator. Odpaliłem HWMonitor i mam oto takie wyniki - po 2 godzinach grania w Battelfield V. Wydaje mi się, że wszystko jest w porządku.
 2. Nie będę niczego podkręcał, więc chodzi mi tylko o wyrównanie temperatury, bo boję się, że przy tak nierównomiernym grzaniu procek się spali. Dlatego też nie myślę o ciekłym metalu, a o jakiejś paście, średnia półka. Możesz coś polecić?
 3. Mam płytę ASrock Z370 Pro4 i na niej i7-8700 z chłodzeniem SilentiumPC Grandis 2. Martwi mnie to, że temperatura jednego z rdzenie jest zdecydowanie wyższa niż pozostałych. Jeśli standardowo mam jakieś 60-65 stopni, to ten jeden rdzeń ma 80-90 stopni. I podejrzewam dwie przyczyny: 1. Czujnik temperatury jest uszkodzony. 2. Źle posmarowana pasta lub źle zamontowany radiator. Tylko czy przy tak zawartej konstrukcji procesora możliwe jest aby radiator odprowadzał dobrze temperaturę z 5 rdzenia a z jednego nie. Jeśli chodzi o pracę komputera to nie mam z tym żadnych problemów i wszystko chodzi stabilnie już od roku. Dzisiaj będę montował dodatkowy ram i zastanawiam się czy przy okazji nie zdjąć chłodzenia i nie zamontować go jeszcze raz - tylko nie jest to takie proste przy tej kobyle, a całego komputera nie chcę rozkładać i składać.
 4. Crucial 3000MHz Ballistix Tactical CL15 - 16 GB. Jak pisałem nie chcę zmieniać płyty głównej. Procek kupiłem właśnie taki, bo nie chcę się bawić w OC, a z tego co mi się wydaje i7-8700, jest nieco wydajniejszy niż nie podkręcony i7-8700K. Wydaje mi się, że na ten socket niewiele więcej można włożyć, aby odczuwać wymierne różnice w wydajności.
 5. :) To mam przerobione. Wszytko na low, poza siatką terenu. Ale to są ustawienia przygotowane pod lepszą widoczność. Chodziło mi o procesor, bo karta graficzna naprawdę daje radę.
 6. To jest Battlefield V. Nie streamuję. W tle tylko firefox i system. W międzyczasie rzuciłem okiem na porównanie procesorów i w zasadzie nie ma sensu zmieniać jednostki. Jak już to na i7-8700K, ale nie chcę się bawić w OC (dlatego kupiłem wersję bez "K"). Gram w UHD, a FPS raczej nie spada poniżej 70~80 fps przy większych akcjach, jak jest spokojnie to powyżej 100 fps, ale to przy 32 graczach. Przy 64 osobach potrafi zejść poniżej 60 fps i chrupnąć, a to już mnie mocno irytuje. A za to jest własnie procesor odpowiedzialny, a nie grafika.
 7. Mam Aorusa 1080Ti. Przy wykresach wydajności (w trakcie gry), grafa jest obciążona 50-70%, a procek jedzie powyżej 90-95%. Niestety w multiplayer to właśnie CPU bardziej dostaje w kość. Nie chcę, robić dużego upgrade, dlatego myślę tylko o ew. zmianie procka. Edit. A może macie inną propozycję na zmianę procesora pod tą płytę.
 8. Mam płytę ASrock Z370 Pro4 i na niej i7-8700, ale myślę o zmianie procesora na i7-9700K. Niby na stronie producenta jest podane, że procek na tej płycie pójdzie, ale chciałem się upewnić wśród społeczności. Do tego mam SilentiumPC Grandis 2, którego chcę zostawić. No i pytanie czy taki upgrade ma sens - chodzi mi głównie od dodanie kilku klatek w Battlefield.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.