Jump to content

Astec

Stały użytkownik
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About Astec

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak sprawdzić czy zainstalowali na nowo system? Data instalacji podana w zakładce system (chyba, nie pamiętam) pokrywa się z datą zmiany platformy.
 2. Czym mogą być spowodowane występujące sporadycznie bluescreny o różnej treści począwszy od Kernel Security do Menory menegment, ale są też inne, których nie pamiętam. Występują tylko przy zamykaniu lub uruchamianiu systemu. SMART dysku systemowego wskazuje na 94 procent żywotności. Nie ma żadnych bad sektorów. Ramy testowane były przez wbudowane narzędzie i mem test. Zero błędów. Problem pojawił się po zmianie platformy z Intela na AMD. Z góry dziękuję za sugestie. P.S. Nie jestem pewien czy system instalowany był na nowo, bo cała operacja odbywała się w serwisie.
 3. Nie wiesz może czy wentylatory Corona HP 120 RGB sterowane są za pomocą sygnału PWM i można kontrolować RPM z poziomu płyty głównej? Czy można w przeciwnym wypadku podpiąć je do kontrolera z obudowy Regnum RG4T? Czy w zestawie jest kabel który łączy zasilanie od RGB razem i można podpiąć je do płyty głównej MSI B450 GAMING PLUS MAX
 4. Witajcie, mam kilka pytań odnośnie doboru i montażu wentylatorów RGB. Chciałem kupić wentylatory od SPC - Corona RGB. Mam płytę MSI B450 Gaming Plus Max. Z tego co wiem posiada tylko jedno wejście RGB. A ja chciałem podpiąć dwa wentylatory. Jak to zrobić? Kupić np. sterownik RGB od MSI? Może jakaś przejściówka, pozwalająca podpiąć dwa wentylatory pod jedno wejście w płycie głównej. Dodam że chciałem sterować zmianą koloru podświetlenia. Jak podłącza się takie wentylatory? Mają one dwie wtyczki, jedna 4 pin PWM i druga od RGB którą gdzie podłączamy? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
 5. Co powiesz o takich napięciach w stress tescie dla Ryzena 7 3800X? Są ok czy trzeba coś zmienić? (W spoczynku na pulpicie dochodzi do 1,5 V)
 6. Odebrałem właśnie nowy komputer i mam problem.(R7 3800X, MSI B450 GAMING PLUS, Fera 3)Otóż podczas przeglądania internetu temperatury skaczą do 75 C (1700 RPM) za chwilę jest 39 (600 RPM), by w grze wahać się między 40-50. Przy włączaniu komputera obroty oscylują w granicach 1200-1400 i temperatury są powyżej 60 stopni. Zużycie procesora waha się od zera przy pulpicie (taktowania wysokie, bo 3600 MHz) do 40 % w Forzie 4 bez v-synca. Co może być nie tak? Może to wina źle założonego chłodzenia, lub wysokich taktowań w spoczynku. Sterowanie CPU fan ustawione jest na PWM.
 7. Dziękuję za odpowiedź. Mogą być Predatory 3200 MHz z RGB?
 8. Co myślicie o tych pamięciach dohttps://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-rgb-black-at-ddr4-3600-16gb-cl16-bl2k8g36c16u4bl-6492649/?utm_medium=referral&utm_source=m.facebook.com&from_andapp=true do Ryzena 7 3800X i MSI B450 GAMING PLUS MAX? Będą kompatybilne? Na liście ich nie ma, ale chyba są nowe. Kuszą wysokim taktowaniem i niskim CL, a nie chce się bawić w podkręcanie. Jakie inne pamięci mogę brać pod uwagę wiedząc, że są kompatybilne na 100 %?
 9. Czyli Ryzen 7 3700X i 2060 do grania w full HD będzie ok? W przyszłości zamierzam kupić kartę z wyższej półki cenowej i nowej rodziny.
 10. Z czego wynika to że 3700x zostanie przegoniony przez teoretycznie słabszy procesor jakim jest 3600?
 11. Co myślicie o tym filmiku https://youtu.be/KH23ly9kDc0 ? Testy zostały poprawnie przeprowadzone czy są obarczone błędami? Jestem zaskoczony, że w tym teście 3700X wypadł tak słabo w porównaniu do chociażby 9600K. Według tych testów nie ma na rynku procesora, który dawał by sobie radę z 2080 Super, stąd moje podejrzenia. Co o tym wszystkim myślicie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.