Jump to content

joorva

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About joorva

 • Rank
  Newbie
 1. Może faktycznie.. Dobra, pomierzę jeszcze kompa i spróbuję podjąć jakąś decyzję...
 2. No właśnie czytam te testy i im więcej czytam tym więcej mnie zdziwienie bierze, bo nie to że temperatury się zmieniają, ale własnie wydajność względna :). No nic, chyba będę musiał przyjąć założenie, że kupię u9s, zobaczę jak działa, jak wydajność będzie wystarczająca to OK, jak nie to odsprzedam i kupię C14s...
 3. 12s jest za wysoki - prawie 16cm. Dlatego z pionowych chyba tylko u9s wchodzi w grę. Problem polega na tym, że testy są bardzo niejednoznaczne. Jak mówiłem w niektórych u9s wygrywa z c14. W innych jest kilka stopni słabszy. Do tego jeszcze właśnie zauważyłem testy gdzie u9l jest wydajniejszy niż u9s ( a też by się zmieścił). Masakra.
 4. dzięki za odpowiedź. Budę mam na razie Sugo sg-13, ale to jest jakby nieważne, bo planuję sobie niedługo zrobić swoją, zupełnie customową. Jednym z założeń jest minimalizacja kompa, i do tego zakładam że chłodzenie nie powinno przesadnie wychodzi poza obrys płyty głównej (mini ITX) oraz żeby nie wystawało ponad kartę graficzną - 12-13 cm. Nh-u9s spełnia te założenia, ale nie chciałbym w imię zmniejszania kompa skończyć z chłodzeniem, które nie daje rady okiełznać procesora. C14s jest na granicy, ale szkoda by mi było dopłacać, jeśli wg niektórych testów zysk z wydajności jest znikomy - a samo chłodzenie to też wielki kloc w końcu.
 5. Witam Mam takie zagadnienie, potrzebuję wymienić chłodzenie w komputerze i interesuje mnie sprzęt który nie będzie zbytnio hałasował oraz nie będzie wystawał ponad kartę graficzną (czyli wysokość <12,5 cm). Do chłodzenia jest Ryzen 2600x i raczej nie planuje zmieniać na procesor powyżej tych 95W TDP. Aktualnie mam Corsair'a H60 (v.2), ale pomimo tego że jest to bardzo udany klocek, to ma on pewne wady: - całościowo jednak zajmuje sporo miejsca, co jest problematyczne w budach SSF - w momencie jak procesor pracuje nad czymś intensywnie to się robi bardzo głośno, - chłodnica jest relatywnie daleko od płyty głównej więc obieg powietrza wymuszonego przez Corsaira nie owiewa zbyt dobrze sekcji zasilania (co widać po temperaturach) Tak więc rozpatruję zmianę na jakieś nieduże chłodzenie powietrzem, z racji a) teoretycznie większych szans na ciszę, b) spodziewam się lepszej wentylacji całościowo. A teraz do meritum: Po wstępnym researchu chyba będę wybierał między noctuą nh-c14s a nh-u9s. Jednak na podstawie testów trudno mi stwierdzić który jest tak naprawdę wydajniejszy, bo zależnie od testu te coolery albo dzieli różnica ok 8-10 stopni na korzyść 14-stki, albo idą łeb w łeb (ok. 1-2 stopnie) kończąc na pojedynczych testach gdzie n9s jest wydajniejsze od c14s o stopień lub dwa. Ciężko cokolwiek wywnioskować na tej podstawie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii lub miał jedno z tych chłodzeń (lub oba) i może się podzielić informacjami o ich sprawności - lub najlepiej jakimiś wnioskami porównawczymi? Jesli by się okazało faktycznie że wydajność mają zbliżoną to pewnie szedłbym w nh-u9s ze względy na mniej problemów z miejscem i cenę, ale gdyby jednak była mowa o różnicy 5+ stopni, to jednak aż tyle nie chciałbym poświęcać. Proszę o poradę i z góry dzięki za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.