Jump to content

Asphi

Użytkownik
  • Posts

    6
  • Joined

  • Last visited

Asphi's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Twój zestaw do mnie przemawia, ale płyta główna jest dla mnie dyskwalifikacją ze względu na chipset - Xksy są bardziej przyszłościowe biorąc pod uwagę fakt ostatnie zapowiedzi procków Obudowa też do mnie nie przemawia; w czym ona niby jest przenośna?
  2. Cześć, potrzebuję złożyć mega wydajny sprzęt do obróbki grafiki i zaawansowanych programów obliczeniowych. Chciałbym, aby w zestawie znalazł się: 1. RTX 3080 (bardzo mi na nim zależy ze względu na obliczenia) 2. Ryzen 3950 (ze względu na obliczenia) 3. Minimum 32gb ram Chciałbym, aby obudowa była w łatwa w transporcie - odpinam ją, wsadzam do samochodu i jadę do kolejnego punktu. Jest to bardzo istotne, bo będę kursował między 3 punktami. Zależy mi też na tym, by był w miarę chłodny. Rzeczy w stylu głośność czy brzydota kompletnie mi nie przeszkadza. Czy da się taki zestaw stworzyć?
  3. Cześć, mam internet 10/1mb od Netii na liniach Orange. Nie mam szans na nic lepszego. Internet działa dobrze, ping mam w okolicach 40ms, ale wystarczy, iż na drugim komputerze odpalony zostanie np youtube i ping skacze mi na pare sekund do 300. Router to D1500. Czy mogę coś z tym zrobić? Np zainstalować coś na drugim komputerze by ping tak nie skakał? Pozdrawiam
  4. Cześć, jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Acera KG251. Odkąd przyjechał mam z nim problem związany z wyłączaniem się ekranu. Wygląda to tak, iż w losowym momencie ten gaśnie, by po 1-3s wrócić. Czasami mignie raz na 15 minut, czasami ma serię. To co łączy to wszystko jest to, że po chwili wraca. Monitor sprawdzałem na dwóch komputerach i problem jest identyczny. Na lenovo miał 120hz, na asusie g751jy 980m 144hz. W obu przypadkach ekran laptopa ma 60hz. Sprawdzałem na dwóch kablach hdmi(przed chwila kupiłem jakiś drogi 2.0b), ale bez skutku. Na asusie aktualizowałem też bios i sterownik graficzny, lecz nic to nie dało. W biosie nie zmieniałem nic. Mam kilka spostrzeżeń, bardzo subiektywnych, ale mogą być wskazówką: 1. Niektóre ekrany wywołują black screen (np wywala się przy ustawianiu wygaszacza - nie jestem w stanie teraz tego odtworzyć, bo nagle "ożył") 2. Zmiany wywołuje ruch, nigdy nie gaśnie na statycznym ekranie (no chyba, że jest to ekran, który "psuje") 3. Mam wrażenie, że im większe odświeżanie tym jest to częstsze Monitor ma wyłączone auto-wykrywanie, nasłuchuje na hdmi. Gdy się "psuje" na ekranie czasami pojawiają się poziome czarne kreski. Freesynca nie mam, bo ten model chyba nie wspiera (a ubolewam - bardzo bym go chciał). Miał ktoś taki przypadek? Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=qoyb1lxJ5iE Zdjęcia: EDIT: Uwalony port HDMI1, na HDMI2 i DVI działa prawidłowo. Uważać na TORX, bo jak się okazało dostałem towar ze zwrotu jako nowy.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.