Jump to content

Kovacs

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Kovacs

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Firedash Tak, z podkręceniem RAMu nie będzie problemu. Co chłodzenia to się zgodzę, kiedyś jak sam skręcałem sobie i kumplom blaszaki to Fortisy potrafily denerwować przy większych kartach i niezbyt dużej obudowie 😄 Dziękuję raz jeszcze za poświęcony czas i porady. Pozdrawiam! Chyba sam nie mogę zamknąć tematu, także jak coś do zamknięcia 😉
 2. @Firedash Wydaje się że masz rację, procki w benchmarkach wypadają bardzo podobnie a a 10k series są przecież o wiele świeższe. Pamięć też chyba lepiej teraz wziąć 16tkę ale szybszą a zawsze w przyszłości można dokupić skoro 2 sloty będą wolne na płycie. A propos płyty, rozumiem że taktowanie 3600MHz trzeba będzie ręcznie ustawić w BIOSie skoro od 3k jest jako OC oznaczone? (wiem że pytanie może wydawać się głupie :P) Do dysku nie mam zastrzeżeń. Jeżeli twierdzisz że te chłodzenie lepiej się będzie sprawowało niż standardowe to jestem w stanie to zaakceptować, pytanie czy xkom będzie w stanie to odpowiednio dobrze zmontować, chociaż zaczynam się zastanawiać czy samemu tego w godzinkę nie skręcić ;). Ten wentylator z tyłu to jakiś wyciągający chyba? Jakieś szczególne firmy mam brać pod uwagę bądź parametry: rozmiar, RPM? Myślę że zostawię taką płytę jeżeli młody za jakiś czas się zainteresuje tematem OC (wiadomo yt, koledzy itd. także temat może się pojawić za jakiś czas a nie chcę żeby się okazało że przez ograniczenie na płycie, jednak nic więcej tam nie wyciśnie).
 3. @Firedash Tak, komp do gier zdecydowanie, dzięki za poświęcony czas, już patrzę i zaraz podzielę się wnioskami/pytaniami.
 4. Dzień dobry! Dostałem za zadanie sprawdzenia czy da się znaleźć taniej zestaw który będzie zbliżony w osiągach co ów gotowiec na stronie x-komu: https://www.x-kom.pl/p/521052-desktop-x-kom-g4m3r-600-i9-9900k-64gb-5001tb-rtx2080s.html?fbclid=IwAR04LiNiBvZ9PKd_QerF-zHhC79H3Luu6y7Z06j6sCrTPtOtRB_8QKusKps Składaniem komputerów dawno się nie zajmowałem ale pamiętam że w wielu przypadkach płaci się często wyższą cenę za sam fakt gotowości zestawu no i w ostatnich czasach ze względu na podświetlenie RGB wsadzane do wszystkiego... Po kilku chwilach przeglądania podzespołów w x-komie zbudowałem taki zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/lvhe8lzpx Od razu chcę dodać że jest to sprzęt dla młodego chłopca więc o żadnym przesadzonym overclockingu nie ma tu mowy (jeśli w ogóle o jakimś, dopóki sam się nie zainteresuje z czym to się je). Pytanie jest moje czy ktoś ma chęć poświęcić chwilę na przejrzenie tej listy i porównać ją z w/w gotowcem i powiedzieć czy złożony przeze mnie zestaw jest optymalny. Starałem się jak najbardziej trzymać pierwowzoru (procesor, grafika), informacji o płycie nie ma, vendorów do układu graficznego i pamięci też brak. Chłodzenie zamieniłem na z wodnego na standardowe, bo bez OC chyba to pierwsze nie jest aż tak potrzebne? Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby zerknąć i ewentualnie podzielić się spostrzeżeniami, ale nie w stylu: "skoro dzieciak to po co to i to skoro można to i to" tylko konstruktywnie: nie wybrałbym tego i tego bo X jest tylko % mniej/bardziej wydajny od Y. Z góry dziękuję i miłego dnia! 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.