Jump to content

doc1900

Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About doc1900

 • Rank
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No entuzjastą to póki co nie jestem 😀 Chciałbym mieć taki bezproblemowy ( jak ktoś okreslił plug&play), a może w przyszłości coś wymienić i dołożyć i mieć mocarza w małym opakowaniu.😉 Ale z tej dyskusji mam rozumieć ,że taki Optiplex/Elitedesk jest jak laptop? Można dołożyć RAM, ale jak brakuje mocy to kupować nowy sprzęt? Czyli ślepa uliczka? To może z innej beczki , czy kupując Dell Inspiron / Alienware też jest się skazanym na End-of-life ? Czy poza "składakami" takie komputery markowe można później samodzielnie ulepszać? I czy to nie jest tak,że można sobie takiego optiplexa upgradować , ale tylko podzespołami Dell? ( pudło z 2018 a bebechy 2021?)
 2. No komp do ogólnych zastosowań: internet, bazgroły, przechowywanie mnożących się jak króliki danych. Jeśli granie to raczej strategie. Do gier generalnie służy konsola. Chodzi mi o potencjał do ulepszania takiego komputera. Z tego co się dowiedziałem to chyba głównym problemem jest płyta główna która jest niestandardowa i zaszyty w niej Win. No i pytanie czy to da się w przyszłości wymienić na coś nowszego, żeby obsługiwało lepszy procek, szybsze RAM itp. Wiem ,że lepiej złożyć, ale duże A- kompletnie nie techniczny ( więc majstrowanie w BIOS tudzież innych rzeczach na własną rękę odpada) ,B- komputery poleasingowe to często koszt do ok 1200 zł z WIN 10 Pro,a o ile można w tej cenie coś złożyć ( nawet ja :) zużyciem konfiguratora) to pozostaje drugie tyle na system. Stąd pytanie czy takie komputery mają potencjał ( nie wchodząc an chwilę obecną w koszty ) do upgradeu. Stopniowo wymieniając podzespoły to nie jest taki koszt nawet na te z górnej półki. No i te obudowy SFF :) Na znanym portalu "handlowym" są ofert na HP 290 G1 SFF GOLD G5400 co Wy na to?
 3. Witam. Chciałem zapytać , bo sam jestem laikiem 🙂 Czy komputery typu Dell Optiplex/ Hp Elitedesk podlegają upgradowi? Generalnie jestem zafascynowany SFF. Zastanawiam się czy można kupić taki komputer i z czasem go rozbudowywać? Wiem ,że można dołożyć GPU, wymienić zasilacz, RAM, HDD i w ograniczonym stopniu procesor, ale czy można wymienić płyte główną ? Czy mogą pasować płyty innych producentów ( MSI itd) czy tylko Dell/HP i jak wtedy z Windowsem? W necie można znaleźć komputery poleasingowe lub po zwrocie w fajnych pieniądzach z Win 10 Pro stąd pytanie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.