Jump to content

Bartosz Rahl

Użytkownik
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Bartosz Rahl's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Cześć, mam irytujący problem z chłodzeniem wodnym. Generalnie jest dość ciche i przyjemne, jednak gdy wchodzi na 44%-45% mocy (co daje okolice 1200-1220 RPM) zaczyna wydawać dziwny dźwięk, jakby delikatne buczenie (coś jakby dmuchanie w szyjkę butelki aby wydobyć z niej dźwięk). Jak poziom przeskoczy na 46% dźwięk znika, na 42% też go nie ma. Tylko ten felerny poziom 44%. Macie może jakieś rady? Czy to jest wadliwy sprzęt? Może mogę coś z tym zrobić? Bo mimo że nie jest to straszne, to jako że sprzęt nowy - bardzo irytuje :). Dzięki!
  2. @radiergummi Pomogło, z tym że muszę jeszcze pokombinować z biosem, po zmianie, nie ma dziwnych dźwięków, ale nie mam też niczego do bootowania ? narazie wpadłem na to że musze zamienić partycje z MBR na GPT, dobry trop?
  3. podłączyłem, karta działa, wydaje się bezproblemowo. Jedynie ten dźwięk (długi i cztery krótkie beepy) który wydaje płyta główna na starcie systemu jest niepokojący, a na pewno ma to jakiś związek z kartą, jako że wystąpił dopiero po jej podłączeniu.
  4. Cześć, po zamontowaniu karty w płycie głównej asus b250m z i5-7500 i 450W zasilaczem, podczas uruchamiania systemu płyta wydaje jeden długi i cztery krótkie sygnały dźwiękowe. W internecie znalazłem dwie definicje odnoszące się do płyt asusa: 1. Hardware error: https://forums.tomshardware.com/threads/i-long-beep-4-short-beep.406457/ 2. Cpu error : https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1029959 Przy poprzedniej karcie, ZOTAC 1060 AMP nie było tego komunikatu. Restestowałem BIOS, wymontowałem i zamontowałem kartę ponownie, dociskając ją w płycie. Czy może być to wina zasilacza, jako że karta wymaga 2 8-pinowych podłączeń do zasilania, mimo że nie jest mocno wymagająca pod tym względem? Wg wszystkich kalkulatorów 450W dla tej konfiguracji jest wystarczający, a i sam sprzęt wydaje się działać bez zarzutu. Będę wdzięczny za pomysły co jeszcze mogę sprawdzić, bo nie ukrywam, mimo że nie widzę teraz problemu w działaniu, powoduje to u mnie niepokój
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.