Jump to content

Infoposter

Użytkownik
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Infoposter's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

3

Reputation

 1. @Kyle Przeoczyłem tą odpowiedź, jak kolega wie co to jest filtr OCF, to dziwne że tak się wypowiada. Jeszcze pytanie czy miał i widział Asusa PG279QE i obok Eizo EV2450, jeżeli nie to proszę sobie zatrzymać głupie komentarze.
 2. Nie czytałem całych wątków, wiem tylko że gdzie nie gdzie piszą. Całą moją wiedzę opieram na doświadczeniu zawodowym, między innymi właśnie ten projekt z panelami. Wtedy tak naprawdę wyszło że jest z tym duży problem, nawet do tego stopnia absurdalnym że powłoka kosztowała więcej od samego LCD. Na forach jest pełno pseudo elektroników czy inżynierów, którzy piszą różne nie raz bzdury, którzy tak naprawdę są amatorami. Zawodowi elektronicy mało się udzielają w internecie. Zapraszam do dyskusji na temat paneli, ale te osoby które pracowały przy tego typu produktach. Jeszcze jedno, jak powłoka półmat jest taka super to dlaczego producent nie piszę tego w specyfikacji, przecież to jest tylko na plus ? Proszę o konkretną argumentację dlaczego nas oszukują pisząc że jest to MAT, jaki to ma cel? Przecież matowe są gorsze, nie prawda?.
 3. Wnioskuje z własnego doświadczenia, jestem elektronikiem i informatykiem z zawodu. Swojego czasu 10 lat temu współpracowałem z firmą Flextronics w Tczewie, przy pewnym projekcie z panelami LCD pod konkretne zamówienie - robiliśmy elektronikę. Przy okazji wyszedł temat z powłokami, bo był problem. Nie trzeba się się specjalnie trudzić aby znaleźć odpowiednie tematy w Internecie. https://www.goldenline.pl/grupy/Komputery_Internet/jak-wybrac-notebooka/w-czym-matryca-blyszczaca-moze-byc-lepsza-od-matowej,1264888/ http://forum.komputerswiat.pl/topic/182464-krucjata-przeciwko-błyszczącym-ekranom/ Kiedyś trafiłem na fajny artykuł anglojęzyczny opisujący dokładnie zjawisko, to było może 7 lat temu. Także jak ktoś chce to znajdzie informacje na ten temat - tylko nie czytajcie poradników ze sklepów albo producentów.
 4. Ale widzisz sam przyznajesz że to żaden mat, o to mi chodzi że producent wprowadza w błąd a testujący nie widzą nawet tego, tylko o to mi chodzi. Jak oszukują na powłokach no to reszta parametrów też między bajki? Zadaj sobie pytanie co by było gdyby producent napisał w specyfikacji "półmat" - dużo ludzi by go nie kupiło, a dlaczego? bo dużo ludzi szuka matowego a nie półmatu. Są maty i maty, tak samo jak panele i panele. Ja tego efektu co piszesz po prostu nie mam. Półmat i lusterko to są powłoki które oszukują na kolorach - łatwiej z badziewia zrobić "wypas" dla ludzkiego oka. Przy powłokach matowych producent musi się postarać o dobry obraz.
 5. A gdzie jest moje pytanie odnośnie który monitor mam kupić?? - ja takiego w tytule i opisie nie widzę. To nie jest temat poświęcony problemowi typy "pomocy szukam monitora", tylko chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami i uwagami, może komuś to pomoże zaoszczędzić czas. Jak bym sam wcześniej trafił na takie informacje, to bym nie marnował mojego czasu na "chłam".
 6. Testy i recenzje można traktować z przymrużeniem oka. Jeżeli osoba która to robi nie zauważa że np. matryca jest półmat (w chyba większości monitorów dla graczy) to jak traktować to poważnie?. Nie zapominajmy że gro testów jest opłacanych sponsorowanych itd. Naprawdę rzetelnych testów jest jak na lekarstwo, w Polsce prawie takich nie wiedziałem, a jak już to tak amatorskie że nic nie wnoszą.
 7. No ja testy na monitorze Asus PG279QE robiłem z kartą RTX 3080, problemów żeby utrzymać 120 klatek w Assassin's Creed Valhalla nie miałem. Tak szczerze to lepiej się grało bez ULMB, może bym musiał dłużej pograć aby to w jakiś sposób docenić, chociaż bardzo wątpię. Ale widzisz, nikt tego głośno nie mówi w testach, różnych opisach czy poradach. Jest tylko marketing że G-syns jest nawet do 240 Hz (klatek) potrzeby.
 8. Tylko że G-sync działa najlepiej poniżej 60 klatek, przy 144 klatkach różnić między czystym Hz a z G-sync praktycznie brak, co też potwierdzają licznie gracze na forach. Więc nie widzę sensu dla g-sync jak ktoś ma mocny sprzęt który potrafi swoje wygenerować. System ten został opracowany w 2013 roku, wtedy nikt nie myślał o 144 klatkach w grach i był można powiedzieć dedykowany parametrom do 60Hz czy 75Hz
 9. Po pierwsze nie rozumiem tego "...............", to znaczy że tylko wybrane gry działają dobrze na ULMB? to tym bardziej dyskwalifikacja. Po drugie wiem jaki sobie kupie monitor. Nie ma monitorów płaskich z VA z górnej półki, więc najpierw zobaczę Eizo i NEC. Z tymi hercami to jest tak jak kiedyś był dobry marketing w TV, że musisz mieć 100-400 Hz żeby mieć lepszy i płynniejszy obraz (to było wtedy kiedy był standard analogowej TV PAL 25 lub 29.97 klatki). Całe tłumy użytkowników mówiły, że obraz tak się zrobił płynniejszy że hoho - normalnie czad.
 10. Każdy widzi to co chce (no trzeba sobie uzasadnić zmianę monitora), czytałem też opinie co niektórych że odczuwają mega różnicę między 165 a 240 klatkami, dla rozumnego człowiek jest to abstrakcja i fantastyka. Tak jak napisałem, ja wolę kilka godzin być w mercedesie niż maluchu. Testowałem ULMB i 120Hz na Asusie PG279QE i grą Assassin's Creed Valhalla - różnica hmmm, nie warta swoich atutów kosztem jakości. Każdy wybiera dla siebie to co uważa za najlepsze, jedni potrzebują tego drudzy potrzebują czegoś innego. Dzięki temu też jest taki wybór produktów dla wszystkich, to jest tylko moja opinia. Jest niby dużo nowinek ale bardziej to jest marketing niż realna poprawa.
 11. Szanowni uczestnicy dyskusji, powiem tak zmieniam monitor ale nie na "bylejakość" żeby tylko mieć dużo herców czy g-sync. Ja wolę jakość kolorów, kątów, kontrastu czy czerni zamiast wodotrysków. Wystarczy sobie zrobić test Pendulum od Nvidia, ustawiając na 60 klatek i monitor na 60Hz z wyłączonym g-sync, potem 60 klatek i monitor 144Hz i włączonym g-sync - no i zobaczycie BRAK różnicy ? Jeżeli ustawicie sobie klatki na 144, to żeby zobaczyć różnicę miedzy 60 klatkami trzeba mieć nos przy ekranie i jest tak znikomy że śmiech na sali ? (pełno jest podobnych opinii na forach). Lepiej mieć mercedesa czy malucha z silnikiem porsche? LG 32UD99 - przyznaje ma matrycę 1500:1, ale przez dużo negatywnych opinii nawet nie spojrzę na niego. Mógłby być pewnie zajebistym monitorem jakby był zrobiony tak jak należy, ale cóż.
 12. @hakomo2020 Tak to jest FlexScan EV2450 który ma IPS o czasie reakcji 5 ms, nie ma kompletnie smużenia - przynajmniej ja nic takiego nie wiedzę i moi synowie hardkorowi gracze (graja na własnym sprzęcie) też nic takiego nie widzą na tym monitorze. 1 ms czy 5 ms to też dla mnie marketingowy bełkot raczej niżeli realna potrzeba. W którejś recenzji były wyliczenia matematyczne, jak to faktycznie ma się do realiów. Dokładnie nie powiem jak tam to było ale generalnie, że jest to tylko na papierze. Teraz sobie przetestuje Eizo i Neca kilka modeli.
 13. @NoviceMoże źle się wyraziłem, chodziło mi o używanie monitor do wszystkiego przez tydzień, nie tylko do pracy. Ja używam HP tylko w pracy, Eizo w domu do filmów, gier i pracy - tak mniej więcej po równo.
 14. Bo nie miałeś "normalnego" monitora, jakbyś popracował tydzień na Eizo albo innym tej klasy w życiu byś nie wrócił do Predatora. Jeszcze się dziwię że nikt z większości testerów (Polscy wszyscy) nie wyłapał że to matryce półmat, to co nie mają bladego pojęcia o czy mówią czy piszą bo tylko przekładają to co im producent daje w specyfikacji? Znalazłem na anglojęzycznych recenzjach informacje o tym że to nie są prawdziwe maty, aczkolwiek były to sporadyczne przypadki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.