Skocz do zawartości

Gwynbleidd66

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Gwynbleidd66's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Nie chciałem robić formata, ponieważ miałem problemy ze starym kompem po ponownym podpięciu dysków, od tej pory wszystkie wentylatory się kręciły, jednak nie było żadnego sygnału na wyjściu lub też uruchamiał się na sekundę, resetował i tak w kółko, także nie miałem jak zgrać danych. Niemniej ostatecznie udało się zgrać najważniejsze dane za pomocą konsoli w opcjach odzyskiwania (jak i notatnika XD) i wleciał format. Natomiast co do opisywanych rzeczy, to tak, oba dyski były widoczne, pojemność się zgadzała, AHCI też było włączone, secure boot był wyłączony, tak samo Intel optane, ale niestety nic nie pomogło. Teraz wszystko już działa prawidłowo i póki co nie wyszły już żadne problemy ? Także dziękuję za pomoc i informacje, temat można zamknąć
  2. Hm, rozumiem. Chciałem tego uniknąć, ale widzę, że chyba nie będzie takiej możliwości. No nic, dziękuję za pomoc
  3. W tym gąszczu kabli miałem niedokładnie podpięte zasilanie pompki, kompletnie to przeoczyłem... Też już ogarnąłem kwestię wentylatorów, był podłączone do złącza CPU_FAN, ale ustawione było PWM zamiast DC. Temperatury w normie i pracuje już cicho, jedna rzecz z głowy ?. Co do systemu, to tak, po prostu przepiąłem dyski ze starego do nowego i nic nie zmieniałem, miałem podłączonego tylko SSDka, ale nie mogłem go wybrać jako głównego dysku. Szukałem opcji porkoju Drive BBS Priorities, ale nie mogę znaleźć. EDIT: zmieniałem też w ustawieniach tryb z UEFI na CSM, w przypadku UEFI nie rozróżnia dysku żadnego w kolejności bootowania, mimo że w zakładce storage oba są widoczne, natomiast w przypadku CSM na start z płyty głównej dobiegają 3 szybkie piknięcia jedno za drugim i pojawia się komunikat: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key
  4. Witam, Jakiś czas temu zamówiłem części na nowego PC, dzisiaj wszystko przyszło i złożyłem do kupy, jedyne rzeczy, jakie przełożyłem ze starego komputera to dwa dyski. Po włączeniu wentylatory chłodzenia uruchamiają się na maksymalne obroty (te z obudowy pracują normlanie), a komputer przechodzi do BIOSu. Tu widać kolejne problemy, po pierwsze procesor zaczyna bardzo szybko się nagrzewać i osiąga temperaturę 100 stopni (wystarczy przyłożyć rękę do backplateu albo przy pompie i czuć, że jest gorąco). Próbowałem zmniejszać napięcie na procesorze, mnożniki itd., ale to nic nie dawało, czasem odpala się na taktowaniu bazowym, czasem na booście, ale efekt jest taki sam. Kolejny problem jest z dyskami, oba są widoczne w ustawieniach biosu, ale nie mogę uruchomić systemu z dysku SSD, niezależnie jaką kolejność bootowania ustawię, gdzie chwilę wcześniej, na starym komputerze, działało normalnie. Podłączałem oba dyski pod różne złącza SATA, próbowałem tylko z dyskiem systemowym i bez żadnej różnicy. Jeśli chodzi o specyfikację: Procesor: Intel Core i7-10700K Karta: ASUS GeForce RTX 3070 TUF 8GB OC Płyta główna: MSI MPG Z490 GAMING PLUS Chłodzenie: wodne SilentiumPC Navis Evo ARGB 240 Pamięć: Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W Obudowa: Armis AR6X EVO TG ARGB SSD: Transcend 370S 128 GB 2.5" SATA III HDD: Seagate Desktop HDD 1TB EDIT: do procka mam wpiętą tylko wtyczkę 8 pin, bo na płycie znajduje się jeszcze 4 pin, ale jeśli się nie mylę, to nie jest potrzebna do zwykłego działania. Nawet nie było do niej kabla w zestawie z zasilaczem.
  5. Dzięki za kolejne info, tym bardziej zwrócę uwagę w takim razie na te chłodzenia jak i na jakieś lepsze RAMy, bo o tym, że mogą mieć lepszy efekt od samego OC procka, to nie wiedziałem. ? A dołożenie do wersji K i lekkie nagięcie budżetu jeszcze jest możliwe, także na 99% będę brał tę opcję.
  6. Nie no, wiadomo. Może źle napisałem na początku, ale właśnie kombinacja very high z jakimiś innymi elementami odpowiednio dostosowanymi, do tego RT i DLSS w 60+ klatkach jak najbardziej będzie mnie zadowalała ? Szczególnie po przesiadce z zestawu, który swoje lata ma, ale długo dawał radę. Także zostaje tylko teraz polować na tę 3070, może po nowym roku coś się uda ?
  7. Okej, dzięki za sugestię ? Także raczej zdecyduję się na wersję odblokowaną, a o chłodzeniu sobie poczytam jeszcze w takim razie. Natomiast co do RT, to jednak mimo wszystko podejrzewałem taki scenariusz ? Ale tą odpowiedzią potwierdziłeś tylko moje przypuszczenia. No nic, jakoś to przeżyję, bo do 3080 już jednak nie za bardzo chce mi się dokładać, najwyżej przy okazji następnej generacji ?
  8. W sumie racja, przy wersji F jest trochę na wyrost, niemniej myślałem ostatnio, czy nie warto dopłacić trochę i przekroczyć budżet, do wersji i7-10700KF i podkręcić go? Też w koszyku zmieniłem płytę, bo w momencie pisania posta nie zwróciłem uwagi, że dałem wersję micro ATX, także do wersji KF bym chyba celował w coś pokroju MSI Z490-A PRO. O ile warto dopłacać, niemniej w obecnej i5 całkiem fajnie mi się udalo podbić zegary.
  9. Witam wszystkich. Po dość długim czasie na obecnym zestawie (i5-4690k/MSI GTX 970/8GB RAM), który ma już 5.5roku, powoli zbieram się na wymianę całości, jedyne co zostanie z obecnej konfiguracji, to 2 dyski na złączu SATA. Nowy komputer będzie przeznaczony głównie do gier w 1440p celując w najwyższe ustawienia, w tym ray tracing, niemniej ma także pomagać przy pracy na wielu aplikacjach jednocześnie. A więc nie przedłużając, co sądzicie o poniższej konfiguracji? Ewentualnie jakieś sugestie na wymianę? Procesor Intel Core i7-10700F Chłodzenie wodne MSI MAG Core Liquid 240R Płyta główna Gigabyte Z490M Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 Dysk SSD Samsung 970 Evo 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe Zasilacz SeaSonic CORE Gold GM 650W Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3070 Eagle 8GB Obudowa Corsair iCUE 4000X TG I kilka uwag co do zestawu, wiem że nie każdemu muszą się podobać ledy, też nie zamierzam ustawiać choinki, ale jednak chciałbym móc sterować podświetleniem całości i ustawiać sobie jeden, góra dwa kolory podświetlenia elementów. Mam też duży dylemat odnośnie procesora i płyty głównej. Czy wspomniana i7 będzie wystarczająca na kilka lat? Myślałem również nad Ryzenem 7 3700X, ale nie wiem, który z nich by był lepszym rozwiązaniem. Ostatnia sprawa, cena. Z racji na wiadomo jaką dostępność kart, na chwilę obecną jest szacunkowa na podstawie wpisanego modelu RTXa 3070 i nie przekracza 7500zł, które jest maksymalną wartością, jaką bym chciał przeznaczyć na modernizację. Link do zestawu, poza obudową, która będzie z innego sklepu: https://www.morele.net/inventory/info/2ff16436/. Oczywiście karta czy inne elementy także mogą być z innych sklepów, bardziej zależy na cenie/dostępności, niż kupnie wszystkiego w jednym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...