Jump to content

Raduss

Użytkownik
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

About Raduss

 • Birthday 09/21/1989

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Toruń

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Raduss's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. @up Od środka pod chłodnicę na pewno nie wejdzie bo nad chłodnicą jest elektronika dla przycisków na obudowie 😞 Od frontu tak
 2. Chłodzenie procesora: MSI MAG Core Liquid 240R 2x120mm Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale w linku ze zdjęciami są 4 zdjęcia i jest tam również zdjęcie zdemontowanego frontu. Ja obstawiłbym taki wariant: Front 2x 140mm (bez ledów), tył 1x 120mm (led) i top 2x 140mm (led)
 3. @up Przepraszam zaktualizowałem temat odnośnie obudowy i chłodzenia. Dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź. Chłodnica ma otwory z dwóch stron i jak najbardziej istnieje możliwość przytwierdzenia wentylatorów z frontu przez kratownice obudowy do chłodnicy. Reasumując da się mieć wentyle na froncie i jednocześnie na samej chłodnicy. Jeżeli na froncie dam 2x 140 to już 1x 120 tam nie wejdzie. Więc wariant 2x 140 (większy przepływ + cisza) lub 3x 120 i wtedy mamy efekt powiedzmy że zadowalający. Ledy na froncie raczej nie mają sensu bo tutaj przednia część obudowy jest zasłoni więc nie da to efektu. Poprosiłbym jeszcze tylko o sprecyzowanie czy wentyle na froncie i zaraz na chłodnicą 2 wentyle mają jakikolwiek sens czy wtedy wypadałoby zdemontować z chłodnicy?
 4. @up dziekuję Co z układem wentyli? Na chłodnicy są 2 i przy montażu na froncie jest sens żeby na chłodnicy dalej były?
 5. Witajcie, Mam obudowę Phanteks p400 tempered Chłodzenie procesora: MSI MAG Core Liquid 240R 2x120mm Zdjęcia: https://imgur.com/a/RceTORS Chciałbym was poprosić o jakąś fajną opcję dodania wentylatorów do mojej obudowy tak aby był wciąg i wyciąg powietrza 😉 Mile widziane: - nie za głośne - wydajne - ledowe (na froncie chyba nie ma sensu dawać led bo front jest zamknięty) - najlepiej 140 (możliwe konfiguracje): front 2x 140 lub 3x 120 top 2x 140 lub 2x 120 tył: 1x 120 Jeszcze proszę zwrócić uwagę na chłodnicę są tam 2 wentyle i co teraz z nimi zrobić? Zostawić czy zdemontować je bo na froncie będą wentyle i te przenieść na top? Za wszelkie propozycję bardzo dziękuję!
 6. @up Napisał około 750w tym samym może być też 650w wtedy mieści się w normie 450-500zl. Kolejne nie napisał max 450zl tylko podobna kwota więc +/-. Zasilacz to serce komputera na której nie warto oszczędzać.
 7. Z mojej strony dwa bardzo dobre zasilacze: MSI MPG A750GF 750W 80 Plus Gold Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold Ten drugi był u mnie w budzie 3 lata ale 650. Teraz zaszła zmiana sprzętu na nowy i tym razem wybrałem msi żeby mieć większość sprzętu od msi
 8. Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam ale z tym składaniem się nie zrozumieliśmy 😉 tak jak najbardziej składałem komputer nie raz z różnymi dodatkami więc to nie problem dla mnie. Zaktualizowałem link bo zauważyłem że nie te ramy były. Rozumiem że lepiej zamówić z różnych stron bo można zaoszczędzić i jednocześnie dołożyć do jakiegoś podzespołu. SSD M.2 jak u nich z ogólną awaryjnościa? Zapewne mniejszą jak u talerzowców? Zasilacz MSI lepszy od Focusa Seasonica? Obudowa całkiem ładna. Co do kosztów to ogólnie nie jestem ograniczony i kwota 4500 została ustalona przy wyborze aktualnych podzespołów przeze mnie.
 9. Tak umiem składać ale chcę poznać opinie osób, które na co dzień pomagają takim jak ja. Z tym sporadycznie może zostało opisane za delikatnie więc wyjaśnię. Sporadycznie w moim przypadku oznacza że komputer włączę może na weekend czasem w tygodniu żeby coś zamówić. Komputera nie używam już tak często jak używałem za małolata. Krótko mówiąc będzie wykorzystywany do tego do czego napisałem ale bez polotu typu: "albo 4k albo nie gram" Mogę i w Full HD bo nie mam aż takiego zapotrzebowania. Chłodzenie wodne mam na oku i wiem że przy takim procesorze to must have. Odnośnie HDD to bardziej myślałem o tym jako magazynie danych. Głównie chodzi o to czy w tej kwocie to najlepszy wybór czy może można coś zmienić na coś innego?
 10. Witam, Moi kochani potrzebuje waszej pomocy w jak najlepszym wykorzystaniu kwoty 4500zł na podzespoły. Zestaw, który sam złożyłem wygląda następująco: https://www.morele.net/configurator/redirect/833115 Od razu zaznaczam że nie ma tam karty graficznej ponieważ muszę jeszcze przemyśleć kwotę jaką będę chciał przeznaczyć na jej zakup. Sprzęt będzie w zasadzie sporadycznie używany do gier/przeglądania stron. Reasumując 4,5k na taki zestaw ma sens czy może lepiej wziąć tańszy procesor i płytę? Wszelkie propozycje mile widziane.
×
×
 • Create New...