Skocz do zawartości

pabi

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

pabi's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare
  • Week One Done

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Procesor FX8350, plyta glowna Gigabyte GA-990XA-UD3, pamięć Partiot DDR3 2x8GB 1600, zasilacz XFX 750, grafika Gigabyte 3060 Gaming 12GB, dysk SSD i HDD (oba SATA). Zasilanie odpięte, płyta odbateriowana - nic. Zmiana na drugi egzemplarz tej samej płyty (nowej) - nic. Urządzenia poodłączane - nic. Próbowałem też odłączyć HDD i podpinać SSD pod inne sloty/inne zasilanie - nic (bios poprawnie je wykrywał). Niestety głośniczka brak. Najgorsze dla mnie jest to, że jeśli to nie podzespoły, to nie mam zupełnie pomysłu jak wejść chociażby do instalacji Windowsa (skoro naprawianie się odpalić nie chce).
  2. Drodzy, taka zagwozdka - komputer zostawiony sam sobie, uspil sie i juz z tego uspienia sie nie wydostal (trzeba bylo wylaczyc go z sieci i podlaczyc, zeby przycisk power zaczal reagowac). Po wlaczeniu mamy jeden z paru motywow: * albo zawieszamy sie na pierwszym ekranie producenta plyty glownej * albo przechodzimy dalej i widzimy jedynie niebieski znak Windowsa (brak jakiegokolwiek paska postepu czy krecacych sie kuleczek) * albo jestesmy kroczek dalej i poza znakiem widzimy tez "Przygotowanie automatycznej naprawy" (jak wyzej - brak jakiegokolwiek widocznego postepu) W kazdym z tych trybow nie dzieje sie nic - zostawialem komputer na 1-2 godziny i nic sie nie zmienialo. Probowalem odpalic safe mode (f8, proba 3-krotnego restartu przez pojawieniem sie znaczka windowsa) - nie idzie. Probowalem odpalic naprawe z bootowalnego USB systemowego - albo pokazuje ekran z producentem plyty, albo czarny ekran z migajacym "_" i z obu wychodzi po ~30 sekundach. Wymienilem plyte glowna, sprawdzilem memtestem pamieci, wymienilem kabelki SATA/zasilanie do dyskow (odlaczylem tez wszystko poza dyskiem systemowym), odpialem wszystko z USB - nic. Wiec teraz tak: 1) Nie mam niestety AM3+ procesora na sprawdzenie. Czy to moze byc zachowanie zwiazane z uszkodzonym procesorem? 2) Czy w takiej sytuacji jest jakas metoda wejscia do safe mode? Skoro probuje sie naprawic, to moze w safe mode by mu sie jakos udalo
  3. Drodzy, Potrzebuję niestety na szybko złożyć komputer, bo mój 8-letni komputer umiera. Pada płyta główna, a w środku jest FX8350 i DDR3, więc trzeba niestety zająć się prawie całością. Miałem pomysł, aby poczekać do końca roku, aby zobaczyć, co Intel wypuści (i może na pamięci DDR5 się skusić), ale a) zawsze można na coś czekać; b) codzienne restarty średnio umożliwiają pracę z domu. Z aktualnego zestawu zostawiłbym sobie grafikę (mam Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC 12GB), reszta do zmiany. Taka mi propozycja wyszła: 1) Płyta - Gigabyte X570 Aorus Elite (ale zastanawiam się, czy X570 jest warte, skoro podkręcanie, jeśli będzie, to raczej bardzo delikatne, a jedyne, na czym mi naprawdę zależy, to 1x PCIe 4.0 NVMe pod dysk. Jeśli nie, to może Gigabyte B550 AORUS ELITE V2) 2) Procesor - Ryzen7 5800X (wydaje się sensowny cenowo) 2a) Chłodzenie procesora - Corsair iCUE H115i ELITE CAPELLIX 2x140mm (zamontowany pionowo w środku, wciągający powietrze do obudowy) 3) Grafika - wspomniany Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC 12GB 4) Pamięć - G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Ripjaws V 5) Dysk - Samsung 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe 980 PRO (aktualnie mam 100GB SSD i 1TB HDD, więc wystarczy, bo i tak większość trzymam na domowym NASie) 6) Obudowa - Lian Li O11 Dynamic Mini Czarna (jestem w niej całkowicie zakochany) 6a) Dodatkowe chłodzenie - 6x Arctic F12 PWM 120mm (3 wciągające na dole, 3 wyrzucające na górze) 7) Zasilacz - Corsair SF750 750W 80 Plus Platinum (SFX, żeby do obudowy pasował, a 600W wydaje mi się za mało, gdybym chciał ewentualnie rozbudować) Czy coś wybitnie nie ma sensu, za coś bardzo przepłacam? Czy ogólnie ma to jakiś sens? Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...