Jump to content

ntgale

Stały użytkownik
 • Posts

  267
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  2601188

Profile Information

 • Skąd
  Częstochowa Obecnie: Warszawa

ntgale's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Oki, zgodzę się z Tobą, ale powiedz mi z jakiej korzysta mój SIL3114? Edit.. Oki, ale ja mówię o K7, nie K8.
 2. Powiedzcie mi jedno: skoro sata 150 korzysta z szyny PCI to raczej nigdy dysk nie będzie pracował jako sata 150, czyż nie? Choć oczywiście mogę się mylić. U mnie we właściwościach kontrolera jest UDMA6 i raczej nie sądzę aby jeśli się nawet da (mało prowdopodobne) przestawić na UDMA7 to podniosło wydajność.
 3. Gwarancję 5 lat masz u producenta, więc to co piszesz nie ma większego sensu, a 309 zeta za ten dysk to dobra cena.
 4. No i rad jestem bardzo z nowego dysku. Na DFI NF2 sata1 chodzi super, tylko że teraz już słyszę wiatraki w kompie (puszczone na 5V) - przedtem je dysk zagłuszał. Mam natomiast inny problem - okazuje się że dysk SATA nie jest kompatybilny z moją obudową (Chieftec LBX), w której dysk jest montowany prostopadle. Otóż wtyczka SATA, która jest dość długa, mocno blokuje zamykanie ścianki bocznej. Czy spotkał się może ktoś z wtyczką sata łamaną (taką jak np. zasilanie dysku sata)??
 5. Bios Merlina + Kingmax Hardcore (Hynix D5) 2x256 chodziły spokojnie na FSB 255 (3-3-3-3-11). Przy tej szynie korzystałem z Soundstrom'a, obu sieciówek na raz, karty DVB oraz TV, dodatkowo PC MAK na com'ie, 5 usb zajętych, firewire włączone, sata raid zresztą też. Do FSB 250 nie muszę podnosić napięcia na NB, a do 260 muszę dać 0,1 więcej (1,7). I było tak marudzić na DFI??
 6. Witam, Przymierzam się do zakupu 160 7200.9 ale będzie działał na DFI NF2 czyli na kontrolerze SIL3114. Będzie ten dysk pracował sam, żaden raid nie wchodzi w grę. Nasuwa mi się jednak pytanie: jaka i czy w ogóle będzie strata w wydajności tego dysku na mojej płycie w porównaniu do płyty z SATA 2, np. Asrock 939DUAL SATA 2? Troszkę sobie poczytałem o dyskach (pewnie mało, ale na co dzień się tym nie zajmuję) i wnioskuję że skoro będę miał jeden taki dysk to transfer zewnętrzny 300MB/s dla mnie jest nieistotny. Nawet jeśli będę kopiował coś na inny dysk to na ATA100, więc ograniczenie będzie do transferu właściwego dla ATA100. Czy to jak ja rozumiem interfejs jest właściwe?
 7. A miałeś tą płytę kiedykolwiek w rękach, że tak gadasz??????? Nie... Płyta pozwala na bardzo dużo, ale jak się chce jeszcze więcej to zawsze jest ryzyko. Ja na swojej mogę dać spokojnie FSB 255 o ile pamięci pozwalają, a te obecne nie, i jest wszystko oki. Od roku nie mam najmniejszych problemów z tą płytą.
 8. Dodatkowa kość nie polepszy działania, ale masz jeszcze jedną opcję: - poszukaj do swojej płyty biosu, który ustawia CPC na OFF lub 2t - znaczy to samo, tylko inaczej wygląda. Bios taki to najpradopodobniej jakiś modowany, np. by Merlin. Wydajność pamięci troszkę spadnie ale powinno być stabilnie. Edit.. Kingston lepiej chodził nie będzie - poza tym pisałem że u mnie nawet jeden nie chodził.
 9. Masz do wyboru: 1. Oddawać kości jako nie pracujące poprawnie z Twoją płytą - przy NF2 to nie będzie problemu ze zwrotem - problemy NF2 i 2x512 to rzecz normalna - i szukać pamięci do skutku, co szczerze mówiąc może potrwać 2. Jeśli system nie jest niestabilny to darować sobie goldmemory i zostawić jak jest, ewentualnie spróbować co powie memtest
 10. A na jakim FSB to robisz? Jak takim jak w podpisie to się nie dziw. Na NF2 przy 2x512 to raczej blisko 200 się trzymaj. Poza tym miałem kiedyś takiego Epoxa jak Twój i nie chciał pracować nawet z jedną 512 ale Kingstona. Ale inni przy odrobinie szczęścia i dobrych kościach 215-220 mieli.
 11. Kompletnie możemy sobie olać gry - nie gram i nie zamierzam. Właściwie to kompa używam wyłącznie do oglądania TV lub czasem filmu. Płyta, którą mam wydajnościowo jest świetna, ale ja tego i tak nie wykorzystuję, stąd myślę o jakimś tańszym czymś na s754 - wkońcu to 64 bity i na dłużej by wystarczyło niż 32 - tak myślę, chyba dobrze.
 12. Witam, Dawno nie interesowałem się sprzętem i mało wiem o platformie s754. Właściwie to jakaś dogłębna wiedza nie jest mi potrzebna. Mam tylko jedno pytanie: czy opłaca się zmieniać to co mam czyli DFI NF2 + mobil na jakiś komplet na s754 powiedzmy z sempem 2600+ lub 2800+? Wiele osób z tego forum miało NF2 później s754 - co o takiej zamianie sądzicie? Póki co wykluczam s939 ze względu na zmianę karty graficznej - no chyba że kupię jakąś płytę s939 ze zintegrowaną grafiką. Poza tym chcę zmienić sprzęt nie dokładając do niego - nie jest mi to potrzebne. Czekam na opinie i komentarze. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...