
MiGo
Stały użytkownik-
Postów
23 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez MiGo
-
Jestem zdecydowany na Fractal Design Pop Silent Black Solid lub Fractal Design Pop Air Black Solid. Z lenistwa chce połączyć to z dołożeniem Ssd lub HDd 2 Tb, więc jeszcze moment…
-
Popatrz jeszcze na LG Gram, jeśli stacjonarka jest wolem roboczym
-
Pomacaj w sklepie. Razu pewnego był i sprawdziłem: klawiatura ustępowała podczas pisania. Jeśli będziesz podłączał do niego klawiaturę i mysz, i będzie to substytut stacjonarki to Legion będzie dobry... Pamiętaj, że "tanie mięso psy jedzą" albo "chytry traci 2 razy". Jest pewien poziom cenowy, który jest pochodną lepszych komponentów i odporności sprzętu na sfilcowanie. Z Twoim budżetem szukałbym używanego Thinkpada wyższej serii (T lub P, do którego masz części z katalogu) niż nowego "basic" z wątpliwą serwisowalnością.
-
Chyba czegoś nie łapie.. mam zbliżony setup R7 (ram i wentyl inny) i ani grama RGB…
-
To co Stempel podpowiedział ma sens. Ja mam wariant Ryzen 7700 (bez X i x3d) i dość fajnie to działa w 1080p ale na niskich detalach i w starszych grach. Co do zasilacza… stary Corsair VS 450w poradził sobie z Ryzenem 7 (podłączyłem z czystej ciekawości), natomiast co do “be quiet” to producent na stronie ma kalkulator mocy zasilaczy i pokazuje czy każdy zasilacz z oferty pasuje i w jakim stopniu. Ja bym nie oszczędzał na zasilaczu i kupiłbym tańszy CPU na początek.
-
Pytanie jaki masz workflow (rzeźba html i CSS? Czy w typescript wraz z hot-reload? wire-frame?) i czego to UX/UI (web? aplikacja natywna?).
-
Poszukaj używanych Lenovo T14 (bez S) G1/G2, na ryzenie lub i7. Dell’e Lattitude ujdą ale są mniej odporne na zużycie (padają USB, ale łatwo się je naprawia). HP już dawno nie miałem - chłopaki z Działu IT odpalili szampana po wymianie HP na Lenovo..
-
Rozważ serię T, choć jest droższa. Niby niedaleko od E czy L ale jakoś solidniej wyglądają i mniej trzeszczą. Na pewno klawiatura jest lepsza… (pomijając PrintScr w beznadziejnym miejscu). Rokmczy dwa temu, mój T14 miał możliwość rozszerzeni pamięci do 24 GB. Analogiczny E14 miał wlutowana pamięć ale to zmienia się z generacji na generację. Modele z “s” są niższe i w efekcie jest gorsze chłodzenie cpu.
-
Jak ogarnę "budę", to będę rozpatrywał chłodzenie, jeszcze nie wiem w którą stronę pójdę (aio 240 czy Stormy/BeQuiet/Noctua). Na razie krzywa wentylowania wymaga korekty by wentylator dmuchał bardziej regularnie a nie "sinusoidą" (i cpu nie dobijał do 80st pod obciążeniem).
-
Update: stanęło na R7 7700 z MSI B650M Gaming Wifi, 750W beQuiet P12M. CPU oraz Integra jest na tyle dobra że zakup Radeona odsuwa się w czasie. Z benchmarków programistycznych: kompilacja Umbraco CMS przyspieszyła 2-krotnie względem Ryzena 5 5500, jest o włos lepiej niż na Apple M3 Pro, pomimo że pod Windowsem jest więcej "binarek" do wygenerowania. Jestem lekko o 6 koła do przodu 🙂 Z upierdliwości: gratisowy cooler Wraith jest dość głośny, więc obudowa staje się priorytetem bo Natec to wyjątkowo kiepski wynalazek.
-
W tej obudowie, zasilacz jest cofnięty do wnętrza i pytanie skąd on bierze powietrze. Co do zabawy w ITX: to się sprawdza dla komponentów notebook-owych, które mają niższą sygnaturę cieplną. Testowałem to już raz (na własnym portfelu) i wszystko działało świetnie na słabym cpu z wbudowaną Integrą, 1 dyskiem i brakiem kart rozszerzeń. Po dołożeniu karty grafiki, 2go dysku, pojawiły się problemy cieplne, ale to było 2-3 lata temu. Ja bym złożył coś na większej obudowie pod mATX z zasilaczem na dole, w swojej zagrodzie.
-
Jakbyś był zainteresowany Ryzen 5500 wraz z ASRock b450m pro 2.0, to daj znać. Będę miał za moment do sprzedaży za grosze. Nie jest to super sprzęt ale działa.
-
Jak najmniejszy budżet na drobiazgi - granica rozsądku za wszystko to połowa ceny bardziej wypasionego M4 mini (2000-3000PLn). Obudowa stoi pod biurkiem i robi często jako "podnóżek", jest obijana przez odkurzacz automatyczny. Jak najmniejszym kosztem chcę powiększyć ilość rdzeni i TOPS, by lokalna ollama, RStudio zrobili proste analizy na zestawach danych (mRoc), na razie na Win10 a we wrześniu na Linux. To są te "nudne" zastosowania 🙂
-
Płyta spoko, procesor praktycznie ten sam co mam, więc to tylko 50% sukcesu. Pytanie po ile płyta… Dzięki, celowałem w budę która zmieści Noctuę. Ostatnio puściłem kompilacje Umbraco Cms na swoim „tosterze” i na M4 mini pro - jabłko było 2 razy szybsze (2:40 vs 1:20). Benchmarki w sieci powinny być zakazane bo teraz szukam cyferek dla Ryzena 9…
-
Cześć, odgrzewam swojego kotleta. M4Pro odpada z wielu względów, więc chcę reaktywować "piec". Całe plany zweryfikowała obudowa tuż przed zakupem części. Stary Natec Armadillo (ten pierwszy) jest za mały bo upchnąć chłodzenie (max 15 cm licząc od procesora), i za krótki by myśleć o RX 7800 XT czy czymś podobnym, bo pomimo 30cm w świetle nie wsadzę karty takiej długości. Blok wodny wejdzie 12x24 na przód, ale tam nie ma wentylacji... Z obecnej konfiguracji wartość ma ram DDR4 (16+32) i nowy SSD 1GB (WD black na pci-e 4.0), więc muszę kupić budę, zasilacz, płytę i Ryzena 9 5950x/5900x (i pewnie rx7800 do towarzystwa) - obudowa... mogę prosić o sugestię: coś większego niż Natec (karta gpu 33 cm długa), możliwość włożenia wysokiego chłodzenia powietrznego lub wodnego z rozsądna wentylacją, lita blacha, wyglądająca jak Natec, usb z przodu? Edit: w zasadzie beQuiet pure base 500/600/802 lub Fractal Design Focus 2 lub Defie C będą ok. Najtańsza to Fractal Design Focus 2 Solid - czy ma jakiś feler? (opinie wskazują że jest OK) - płyta: bez wifi, na 4 kości, https://www.x-kom.pl/p/605744-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b550-aorus-elite-v2.html lub https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mpg-b550-gaming-plus-6944803/
-
Jak bardzo jesteś przywiązany do architektury x86? Applowe M dobrze sobie radzi z TypeScript, chyba że „front” to nie koniecznie web-owka czy mobilki.
-
Podrzucisz linka?
-
Cześć, Własnie złożyłem dziecku konfig na i9-14700 i widząc jak to fajnie działa, zastanawiam się nad wymianą części swojego, nim jeszcze są procesory AM4. (Poprzednim razem przy AM3 zaspałem i... musiałem kupować wszystko od nowa.) Rozpatruję Ryzena 9 5950x (od biedy 7 5800x) z chłodzeniem wodnym (rozmiar chłodnicy na 2 wiatraki 12 cm) i co mnie zastanawia to wydajność sekcji zasilania mojej płyty Asrock B450m pro4 R2.0. Opinie są skrajne, od krytyki po raporty użytkowników że to jednak działa. Komputer ma uciągnąć Dockera z Visual Studio, więc wszystkie rdzenie będą w miarę równo obciążone. Granie nie jest istotne bo Factorio, Civilization 6 czy Grim Dawn nie są problemem dla obecnego Ryzena 5 5500 z GF1050TI. Po podliczeniu kosztu (cpu + chłodzenie + zasilacz) wychodzi mi 2000 PLN co daje połowę kwoty wybranej konfiguracji Maca M4 mini lub używanego Mac M1Max Studio, który wiem że zrobi tą samą robotę przy mniejszym zużyciu prądu Pytania: 1). Czy Ryzen 9 z tanią płytą i mniejszym chłodzeniem wodnym ma sens? (ryzyko awarii lub konieczności inwestowania w lepszą płytę) 2). Czy obecna płyta podoła Ryzenowi 7 5800X? Przy okazji zmiany będę zmieniał zasilacz, więc tym elementem na razie się nie przejmujmy. Migracja na AM5 czy intela jest średnim interesem, bo musiałbym wymienić obecny ram (48 GB). Michał Edycja: Doczytałem. Ryzen 9 pójdzie ale z benchmarków wynika że walczę o procenty względem Ryzena 7 5800x który również zadziała. Jakie chłodzenie wodne polecacie bez RGB, max rozmiar chłodnicy 120x 270 mm (280 może nie wejść)
-
Jestem zdecydowany na be quiet Pure Power 12, jeszcze zastanawiam się nad mocą (650W, 500W), bo nie jestem przekonany czy brać nVidie 3060 czy jakiegoś radeona. Na razie mam Windowsa ale nie jestem przekonany czy tak będzie cały czas, a lepsze wsparcie pod Linuxem oferuje AMD Radeon.
-
To jest moja płyta: ASRock B450M Pro4 R2.0. Raczej to będzie "end of line" jeśli chodzi o rozbudowę: więcej ram, może Ryzen 7 i na pewno mocniejsza grafika, tak więc brak wtyczki 12-16 pin pod CPU to nie jest deal breaker. Nie mniej sprawdzę i Twoje propozycje. Dziękuję. Nie chcę planować bardzo na zapas, bo za 2-3 lata wszystko może wyglądać inaczej. Na dziś, albo musiałbym kupić Mac Studio (15 tys zł ++) albo dołożyć nieco NPU/CUDA do obecnego konfigu za 2 tys. Wolę zapłacić mniej ;).
-
Na zasilacz planowałem wydać między 300 a 400 zł. Obecny Corsair VS450 działa od 2015 tylko łożysko w wentylatorze zaczyna szwankować. Zostanę zatem przy 500W.
-
Cena Be Quiet jest akceptowalna, zastanawia mnie tylko moc 500w. Poszukam wariantu mocniejszego, bo planowana karta będzie mocniejsza (nv3060 12gb ram lub jakiś radeon 12gb). Co do chłodzenia… mam 2 obudowy na stanie, jedna matx w której środkowe chłodzenie Ryzena 5500 zajmuje całą wolną przestrzeń i normalną obudowę Natec gdzie jest bardzo dużo miejsca. Pomierzę pod ten większy bo ceny Ryzenow 7/9 ostatnio stały się nieco przystępniejsze. dziękuję za sugestie Michal
-
Cześć, Będę dokładał RAM-u i SSD swojemu blaszakowi i przy tej okazji: - zmieniłbym zasilacz na cichszy, oraz - wymienił fabryczne chłodzenie AMD na równie cichsze (i tak muszę zdemontować by obsadzić wolne banki pamięci, więc dlaczego nie?). Zasilacz ma już 8 lat i zaczyna hałasować pod obciążeniem (terkotanie, brzęczenie) i rezonować po obudowie. W przyszłości dołożyłbym nvidie 3060 więc większa moc mile widziana (650W??). Obecny konfig: Ryzen 5 5500, nvidia 1050ti, hdd 7200rpm, zasilacz 450 corsair. Komputer nie jest do gier, albo grafika wsparta AI (Capture One, Topaz) albo lokalne AI (OLLAMA), i tym samym chcę uniknąć "brzęczenia" i "wycia" gdy zestaw dostaje "baty". Fajnie byłoby mieć zasilacz półmodularny i półpasywny, ale wszystko co znajdę jest "zjechane" w opiniach (patrzyłem na Xkom) za piszczenie, sztywne kable. Chłodzenie od AMD jest bezproblemowe i nie mam powodu do narzekania (no jest to mała fanaberia), temperatury mam dość rozsądne, bardziej grzeje się karta grafiki której chłodzenie jest na końcówce, Co proponujecie? Pozdrawiam, Michał