Skocz do zawartości

rampage

Stały użytkownik
  • Postów

    139
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rampage

  1. nie wiem czy się nie szarpnę i nie kupię tej narzynki - się przyda :D http://pronar.com.pl/katalog/katalog.php?a...ry_id=004005006
  2. to by mogło pasować - nie mam jej teraz wyciagniętej, ale 0.75 cala to by sie zgadzało co do długości. Mnie to trochę myliło, bo u nas po x pisze się skok gwintu. Czyli musiałbym znaleźć śrubę UNC 6-32 a właściwie albo stsowną narzynkę by sobie nagwintować śrugkę jakaś
  3. aha - wymiary tej śruby to jest chyba wszystko w calach tylko jak ugryźć to co podano w dokumentacji AMD to ja pojęcia nie mam
  4. kurde - szkoda mi gwarancji jutro zobaczę czy byłaby możliwość by mi to ktoś w w pracy dorobił 2 szpileczki z odpowiednim gwintem, ale to jest zbyt małe i delikatne coś mi się zdaje jest jeszcze taka opcja by przez środek przełożyć mała śrubę (np. M2) nad tym dać taką dłuższą centymetrową nakrętkę i do tego dopiero śruba na blok która z jednej strony bedzie M4 a z drugiej M2. Miejsca jest sporo wiec idzie kombinować, jednak wolałbym bardziej eleganckie rozwiązanie.
  5. Kurde - szczęśliwy kupiłem przejścówkę na mój blok wodny (otwory pod K7, przejscówka na K8). Jest tylko jeden mały problem - jak mam kurde zamocować blok na MSI K8N Neo4 Platinum? Ramka przyklejona więc bede musiał wkręcić coś w ten gwint do ramki - wszystko super, bo wzmocnienie pod CPU pozostanie ale kurde te śruby tam są conajmniej dziwne. Najpierw myślałem, że to durny wybryk MSI, ale to jest chyba zdefiniowane przez AMD w dokumentacji. Nie mam suwmiarki wiec musiałem zmierzyć linijką - 10 zwoji tej śruby ma około 7 - 7,5mm, co daje około 0.7mm między zwojami. Wychodzi na to, że jest to gwint około dwa razy grubszy niż w standardowej śrubie M3. AMD w tym dokumencie na stronie 22 definiuje stosowane śruby do mocowania ramki następujaco: Dobra - pan head wszyscy wiemy jaki to łebek, ale tego rozmiaru to ja nie kumam normalnie. Domyślam się, że skok wynosi 0.75mm co by pasowało z moimi pomiarami. Ale resztę jak dokładnie przełożyć na polskie normy to już pojęcia nie mam. Po prostu M3x0.75????
  6. oczywiście i to jest normalna sprawa jak to, że woda płynie z górki a nie pod górkę :) w układzie scalonym w którym są miliony elementów chyba nie da się uniknąć drobnych błędów.
  7. lol lol lol co wymienić? Dlaczego wimienić? Czy wy naprawdę myślicie, że w strukturze krzemowej zawierającej dziesiatki czy nawet setki milionów tranzystorów nie ma błędów? Błędy w procesorach były są i będą. Podobnie jak w układach graficznych, chipsetach itp. itd. Od tego są odpowiednie dokumentacje, wszystko jest jawne i o wszystkim można przeczytać. Te usterki nie stanowią zagrożenia dla stabilności, czy wydajnosci systemu. Aż strach patrzeć jaka ciemnota panuje wśród ludzi.... (sorry jeśli kogoś uraziłem)
  8. mojego Halma podobnie. Jednak zawsze można podłączyć to rownolegle np. z bloczkiem na GPU czy HDD.
  9. Tak sobie patrzę na tę pozycję w x4pro.pl i w sumie nie wiem czego się spodziewać: http://mcs.pc.pl/produkt767.html Bo obręcz metalową to każdy widzi i tu nie ma nad czym kombinować. Chodzi mi o to jakie do tego Mate daje mocowanie. Czy są to zwykłe śrub jak pod K7 i jakie widać na fotce, czy może są to takie śrubeczki i sprężynki jak możemy zobaczyć w tej instrucji montażu: http://mcs.pc.pl/ins-cpu.pdf Z innej beczki trochę - jak mocujecie bloczki pod AMD64? Może śrubki pasują w gwint co jest w tej blaszce która znajduje sie pod socketem procków AMD? Nie chciałbym tego wywalać bo to porządne wzmocnienie konstrukcji mobo jest. Rozwiertywanie tego też mi się nie usmiecha :P
  10. oby drgało, bo stanę się na dniach posiadaczem msi k8n neo4 ultra, i choć to nie sli i jest szansa, że na chipsecie zmieści się abadon, to ciągle pewien tego nie mogę być
  11. coś mało. Ale może są to wartosci dla dużych oporów. Poszukaj sobie na internecie charakterystyk - do mojego Halma są. A co do tematu - nie ma nic lepszego niz pompa CO do WC. Gdy już całe powietrze z niej ucieknie to staje się niesłuszalna. Gdy ucho do niej przyłożyć, dopiero wtedy słuchać cokolwiek. W środku nocy przy wyłączonym kompie, w absolutnej ciszy nie słyszę swojego Halma HUP-15 2.5U z 2 metrów, a ucho mam naprawdę wyczulone na takie rzeczy. Tak wiec takiego grudnfosa, podobnie jak każdej pompy CO również słychać nie będzie. Jedyny problem to mocowanie oraz to, że dla pomp z żeliwnym korpusem trzeba sobie kupić litr fernoxa mb1 (37zł w castoramie) - hehe - użyłem kieliszek, a musiałem kupić litr :)
  12. mowa o bloku na CPU, a rozlutowano blok na chipset - szczerze mówiąc to nawet nie wiem czy są jakieś różnice, czy ich nie ma - jeśli są, to szkoda, że nie rozlutowano bloku CPU. Druga sprawa - co po rozlutowaniu będzie wyglądać ładnie? Gdyby wrzucić to do kwasu na chwile to nawet po rozlutowaniu nie wygladałoby źle w porównaniu do tego wypolerowanego. Ponadto argunet z wydajnościa pompki też nie jest trafiony - bo to niestety typowa przypadłość spowodowana przez marketing. Czy najnowsze 8ms monitory LCD mają rzeczywiście czas reakcji 8ms? Hehe - marketing podaje, że tak, a fakty są takie, że dla 90% odcieni ten czas wynosi około 20ms. Takie sytuacje moznaby mnożyć. Poprostu marketing, nad którym autor popada w przesadne emocje.
  13. Co do temperatur to się zgadzą z kolegą w 101%. Nie ma nawet po co patrzeć na temperatury - chyba, że w obrębie jednej płyty głównej i jednego procesora, a do tego obowiązkowo nie traktować wyników jako absolutnych. Jedyną przydatna informacją dostarczana przez czujnik jest to, czy temperatura rośnie, maleje, czy też sie ustabilizowała :) Co do CPC - nie miałem tego - posłuchałem ostrzeżeń między innymi Waszych - czy żałuję? Hehe - absolutnie nie! Kupiłem wtedy Orbitala O1 i bloczek jest znakomity. Zero zmartwienia - troche się pokombinuję nad zapinką i będzie chłodził jeszcze Athlona 64 którego posiadaczem mam się zamiar stać :) Gdybym kupił CPC - o ile by to jeszcze sprawnie działało - to napewno bym tego na nowy CPU nie założył. O rozbudowie WC bym nie myślał nawet, bo jest to niekompatybilne z nornalnymi wężami. To się nadaje do zalożenia i wyrzucenia jak się znudzi. Porządne WC można rozbudowywać udoskonalać itd. - to właśnie jest w tym piękne. Ogółem nie dałbym za to 230zł - ani to ciche, ani wydajne. Zamiast wodnego badziewu, wolałbym mieć budzące respekt AC. A zresztą - jakie AC? Za tę kasę to ja mam Abadona, Kadetówke ze szrotu w idealnym stanie (ostatnio za 50zł kupiłem) i wcale nei tak mało na pompkę i węże zostanie. No i najważniejsze - nie pakujemy sie w coś totalnie bez przyszłosci. Jednocześnie chciałem podkreślić, że mam świadomosć tego, że nie każdemu chce się jeździć po szrotach i kombinować. ogółem - gdy zostawić emocje na boku, to chyba każdy z nas przyzna autorowi sporo racji.
  14. pomyśl. przy 2 nagrzewnicach równolegle masz 2 razy większy sumaryczny przekrój rurek/płaskowników którymi płynie woda. Dzięki temu woda bedzie tam płynąć wolniej i zmniejszą sie opory co spowoduje wzrost wydajnosci pompy. Zresztą weź i sobie dmuchnij w pojedynczą nagrzewnicę i w dwie podłączone równolegle - poczujesz różnicę
  15. dla mnie 2-ga nagrzewnica to ważna sprawa, bo chłodzę je pasywnie, no i jedna z fiata 125p to jest tak na styk by chłodzić Athlona 1GHz @ 1,46GHz. Ponadto zmniejszają się opory przy drugiej nagrzewnicy, zwieksza się przepływ i wydajnosć bloków. Same zalety. Jedyna wada to gabaryty, ale ja WC mam na zwewnątrz budy więc to nie problem. Piwczan - wszystko zależy od konstrukcji bloku i najlepiej sprawdzic to doświadczalnie. Ja jestem zdania, że najlepiej blok dać po nagrzewnicy, bo wtedy w bloczku będzie duużo mniejsze ciśnienie.
  16. to niech mi teraz kolega powie - kiedy opór będzie mniejszy: gdy wstawię do układu nagrzewnicę z np. fiata 125p, czy może jak wstawię 2 takie nagrzewnice? Czy opór będzie większy gdy wstawię chłodnice z ciężarówki zamiast nagrzewnicy z fiata? hmm? Im większa nagrzewnica/chłodnica tym zazwyczaj większy sumaryczny przekrój przewodów (pod warunkiem odpowiedniej konstrukcji samej chłodnicy), a to oznacza mniejsze opory i wiekszy przepływ! IMHO ładowanie nagrzewnic w szereg to głupota, bo masz opory 2 razy wieksze zamiast 2 razy mniejsze, a chłodzi tak samo, bo co za różnica, czy woda popłynie szybciej najpierw przez jedną, a później przez drugą, czy przez obie naraz? I tak ciepła zostanie oddane tyle samo.
  17. no widocznie mamy różne naloty. Mój blok w środku jest czysty (przynajmniej to co widzę jest czyste - a widzę tylko miedź zaraz pod wlotem i wylotem - bo mój bloczek to Orbital O1 - bez przeźroczystego topu, bez oringa, klejony)
  18. tu był drugi p[ost, który mi się przez przypadek dodał :)
  19. Mi węże zbielały jak używałem petrygo. Ale teraz to jest wogóle śmieszny wałek - układ w obecnej psotaci mam poskładany od kilku miesięcy, wlałem demineralizowaną + toche spirytusu. No i słychajcie najlepszego - zbielało, ale... na odcinku pomiedzy pompką, a nagrzewnicą - totalny besens, bo za nagrzewnicą zbrojone cellfasty są jak nowe. A ten łączący pompe z nagrzewnicą - też cellfast zbrojony, z tej samej rolki już jest biały jak śnieg. Niektórzy tu biadolili, że ten nalot osadza sie wszędzie - nieprawda - miedzi (czyli bloku i nagrzewnicy) się to nie łapie.
  20. ja do IPB przywykłem bardzo, bo na forum na którym spędzam najwiecej czasu IPB gości już od paru miesiecy :) Też były lamenty, a teraz to juz nikt chyba by nie chciał wracać do starego systemu. Tak więc bardzo sie cieszę, że Tweak.pl też ma IPB, bo czuję się prawie jak w domu no i wszystko łądnei smiga. A na skórki ciemniejsze sie poczeka :)
  21. no właśnie niepokoi mnie to, że pisze, że jest to środek do instalacji miedziano-aluminiowych i nie wiem, czy dobrze sobie radzi z powstrzymywaniem korozji części metalowych/żeliwnych którymi są właśnie korpus i śrubunek pompy :)
  22. a jak sprawdza się Copal w przypadku stosowania razem z pompą CO z żeliwnym korpusem? Czy działa wtedy równie dobrze jak w szklaneczkach? Ja już prawie rok myślę o pompie CO no i perspektywa zakupu już 3 wirnika do mojego akwariowego szajsu - resun sp2500 skutecznie skłania mnie w stronę pompy CO.
  23. hmm - dobrze wiedzieć, bo też przymierzałem sie do eskapady po sklepach katowic i okolic, a teraz już wiem, że nie ma to sensu:)
  24. rampage

    Pompeczki CO

    no ja Ci kompetentnie tego nie powiem, co to opór, bo przez fizykę moja sesja skończyła się 2 dni temu :lol: A więc poczytaj tu: http://encyklopedia.pwn.pl/53493_1.html A na mój chłopski rozum, to jeśli wstawię druga nagrzewnicę równolegle, to wtedy strumień jaki pompa będzie chciała przepchnąć rozłoży się na dwie nagrzewnice, w efekcie zwiększy sie sumaryczny przekrój kanałów jakimi będzie płynąć woda przy jednoczesnym zmniejszeniu prędkości przepływajacej cieczy, co powinno zaowocować spadkiem oporu, co za tym idzie spadkiem ciścnienia przed nagrzewnicami i w ich środku oraz zwiększeniem przepływu i podwojeniem ilości odprowadzanego ciepła. Mam nadzieję, że dobrze rozumuję :) Jeśli nie, to czekam na uwagi :)
  25. rampage

    Pompeczki CO

    Zmniejszyc? Przez dolozenie drugiej nagrzewnicy? Jak to sie robi? :-) (rysuneczek dobrze by zrobil) Jak to jak? Równolegle dróga nagrzewnicę i opory się nie ma siły - opory powinny się zmniejszyć :) Przynajmniej tak mi się wydaje :) To tak proste, że rysunku nie trzeba :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...