Jump to content

Gray

Stały użytkownik
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Gray

 • Rank
  Uczestnik
 1. Weź sobie Xeona E3 - ma 20 linii PCI Express zamiast 16. 8 dodatkowych w chipsecie. Taniej wyjdzie.
 2. Być może 1 wątek będzie coś zyskiwał na takiej konstrukcji. 2 x więcej jednostek int na rdzeń. Jednak jak będzie, zobaczymy za jakiś czas. Kiedyś dawno temu były plotki o reverse HT. Być może coś z tego się sprawdzi w tej konstrukcji.
 3. Jak się coś popsuje dam znać. Raz pochowałem już Topower 450W, praktycznie nie obciążony chwile po gwarancji (drogi był). No i zasilacz 230W do obudowy AT z maską otwierana do góry. Ten to zabrał trochę sprzętu ze sobą :) Chieftec (350) ma 2 zalety cichy i tani.
 4. System pracuje od soboty. Nawet trochę pograłem w Wiedźmina. Nie ma potrzeby zmieniać - nic się nic dzieje. Swoją drogą mam też 400W Chiefteca. Był na próbę i nie do wytrzymania jest. Bardzo głośny i bardzo wieje. 350 w zupełności wystarcza do tego zestawu. A co do "coś się dzieje w grach" - FSX źle oprogramowane lens flare Link w momencie pojawiania się na ekranie jakieś rąby po chwili już normalnie. - Wiedźmin coś zasłania wybór w liście dialogowej (tylko jedna lokalizacja - nie zawsze)
 5. GPS 350. Link Nie ma się co rozwodzić nad tematem - działa. Moc jest wystarczająca. Nawet dla podkręconej karty graficznej.
 6. Nie, to błędy w grach, sterownikach. Są powtarzalne tylko na pewnych elementach. Bez względu na ustawienia grafiki (nawet na 500MHz na rdzeniu) 350W w zupełności wystarczy. Nie wierz w bajki o konieczności używania 800W zasilaczy. Bawiłem się kilka godzin. Obudowa bez dodatkowych wentylatorów. Jedyne chłodzenie delikatny powiew powietrza z zasilacza - ledwie wyczuwalny ręką. Obudowa Enlight, praktycznie bez dodatkowych otworów wentylacyjnych. Zero problemu.
 7. Kupiłem cyklona od MSI 460 1GB. Jestem bardzo zadowolony. Karta w spoczynku nie słyszalna. Pod obciążeniem w zamkniętej obudowie słychać lekki szum. Zasilacz 350W Chieftec bez problemu (E5500 2,8GHz 3 dyski i nagrywarka). Pamięci podkręcałem na max rdzeń 900Mhz - bez problemu. Grałem w wiedzmina. Jest jakiś problem z artefaktami w rozmowie z wielebnym (czasem) zasłaniają mi tematy rozmowy. Być może jakiś błąd w grze. W FSX też pojawiają się błędy przy efektach świetlnych (przez chwile potem znikają) W przyszłości wymienię 460 na coś nowszej generacji, niższy wymiar (hałas i ciepło)
 8. Wie ktoś czy desktopowe 890 będzie wspierać wirtualizacje I/O IOMMU czy też potrzebna jest płyta serwerowa (u intela nie ma problemu)
 9. Nie całkiem bo w rajd5 muszą paść 2 dyski (dowolne) a w mirroringu 2 dyski lustrzane.
 10. Raid 5 do kompromis pomiędzy ceną (ilość dysków) a bezpieczeństwem, padną 2 w dowolnej konfiguracji i jesteś załatwiony. Im więcej dysków tym większa szansa na taką awarię. Większe bezpieczeństwo będziesz miał na mirroringu. Szansa na zniszczenie macierzy mniejsza. Bez backupów i tak nie ma życia. S umie nie jest to na temat odpowiedź, ja wole WD.
 11. Błąd w tabelce te procesory nie mają 4x256 KB cache bo mają tylko 2 rdzenie. Widać to zresztą na ekranach z CPU-Z
 12. Nie na temat, ale czy Asus planuje Hydre u siebie. Interesuje mnie to coś jako przełącznik PCI-Express.
 13. Nic nie popsuł. Przestał działać, reszta w 100% sprawna. W tej chwili dałem chifteca 350W. To tylko P4 805D 2,66 GHz i integra na płycie.
 14. Jeszcze nie wiem, jutro będzie nowy chiftek. Z zasilaczami to raz miałem przygodę. W starym 486 podał prawdopodobnie 220v na wszystko i ... powybuchały kondensatory na kartach, dym szedł z dysków jak z turbiny. Mały wybuch blaszaka. No wiesz, jestem rozżalony w końcu 400 zł piechotą nie chodzi. Pewnie znowu kupie jakiś drogi ;) Komputer jest do pracy i dane bardzo cenne. Najdłużej działał mi oryginalny zasilacz z obudowy enlight 10 lat i działa do dzisiaj.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.