Skocz do zawartości

mr__y

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    134
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mr__y

  1. A ja bym się zastanowił czy nie zrobić takiej stronki jako forum - choćby używając phpbb. Wszelkie ogłoszenia/informacje można umieszczać jako przyklejone topiki, użytkownicy mają możliwość odpisywania i komentowania, czy też tworzenia własnych tematów. I jeszcze jedna sprawa - ankiety.
  2. Niedawno z dwoma kumplami zmontowaliśmy coś takiego: ListaFirm24.pl (LF24.pl) LF24.pl to wyszukiwarka firm, która pozwala wyszukiwać firmy na podstawie: słów kluczowych branży województwa adresu i lokalizacji numeru NIP numeru REGON numeru telefonu (w dowolnym formacie np. "322332323", "(032) 233-23-23" czy nawet "+48 32 233 23 23") adresu e-mail adresu www opisu Całość zrobiona w AJAXie więc powinna w miarę szybko działać :) Jeżeli kogoś interesują technikalia to po stronie serwera wszystko oparte jest na PHP i Sphinx'ie. Wszelkie uwagi i krytyka mile widziane :)
  3. mr__y

    PHP czy Perl CGI ?

    Na Twoim miejscu zrobiłbym to w PHP z dwóch powodów: 1. Znasz PHP, więc zrobisz to szybciej niż w Perlu 2. Znasz PHP, więc zrobisz to lepiej niż w Perlu Język to jest tylko narzędzie, jeżeli Tobie bardziej pasuje PHP, to pracuj w PHP. Liczą się efekty. Za Perlem natomiast przemawia niezliczona liczba gotowych modułów, którymi mógłbyś się posiłkować. Druga korzyść jest taka, że pisząc to w Perlu przy okazji nauczyłbyś się Perla (czy w dzisiejszych czasach nauka Perla ma sens musisz już ocenić sam).
  4. mr__y

    Softbaza.pl

    Fakt, ponad 30% użytkowników pracuje w tej rozdzielczości (wg ranking.pl) - chociaż ten udział spada :)
  5. mr__y

    Softbaza.pl

    Wszystko fajnie wygląda, przejrzyście i estetycznie. Tak trzymać ;) Kilka uwag/propozycji; 1. Fajnie by było gdyby wyszukiwarka radziła sobie z literówkami. Np. wpiszę "total comander' zamiast "total commander' i nie znajdzie nic. Jeżeli używacie php to można skorzystać z tego N-Gramy Jako bazę słów najlepiej użyć po prostu słowa z waszego katalogu. Implementowałem takie coś w jednym serwisie i działa bardzo fajnie, skutecznie i nie obciąża zbytnio CPU. 2."Komentarze do plików są obecnie niedostępne. Komentowanie zostanie uruchomione 1 listopada 2009r. " Albo uruchomcie komentarze albo chociaż poprawcie datę ;) (Tak wiem, czepiam się) 3. "Programy w tej podkategorii", fajne, ale przydałoby się także coś w rodzaju "Użytkownicy, którzy pobrali ten program pobierali także:", tylko z krótszą nazwą :> Oczywiście za jakiś czas, jak zgromadzicie dużo statystyk żeby miało to jakiś sens. 4. Wyszukiwarka 'zaawansowana', żebym mógł wyszukać tylko programy z określoną licencją, określonym os'em itp. 5. Takie same opcje j/w w katalogu. 6. Super bajer by był, gdyby było coś takiego jak 'powiadom o nowszej wersji' Użytkownik podawałby maila i dostawałby powiadomienia jeśli pojawiałaby się nowsza wersja tego programu.
  6. 1. Wywal cały ten box "informacje", każdy wie jaki jest dzień, nikogo nie obchodzi jakie ma IP. PR na razie nie ma sensu się chwalić (zresztą Twoi potencjalni klienci w większości nie wiedzą co to jest) 2. Dział "o nas" - daj jakieś informacje o doświadczeniu, kim jesteście itp. Bardzo wskazane fotki ludzi i ew. siedziby (jeśli taką macie). 3. W każdym dziale zdecydowanie więcej tekstu, jak już ludzie wspomnieli trochę wody polać, info o waszych zaletach jakieś wypunktowania co robicie i dlaczego warto wybrać was a nie kogoś innego. 4. W dziale kontakt warto dodać prosty formularz kontaktowy - z doświadczenia wiem, że sporo osób z tego korzysta. Na większości moich stron, jeśli taki formularz jest to większość klientów korzysta właśnie z tego formularza. 5. Dodaj podstawowe informacje kontaktowe w stopce albo nawet w topie strony. 6. Jeśli macie jakąś siedzibę to mapka dojazdowa + fotki 7. Przydałby się dział "dla firm" - info, że kompleksowo obsługujecie firmy (szeroki opis co robicie, dużo wypunktowań itd) z Wydaje mi się, że to jest bardzo fajna grupa docelowa - mniejszych firm nie stać na zatrudnienie własnego informatyka i chętnie skorzystają z takiej usługi. Tyle, że do tego praktycznie niezbędna będzie możliwość wystawiania faktur. 8. Jeśli to jest jakaś firma to brakuje informacji o nazwie, adresie itd - to bardzo podnosi wiarygodność. 9. Dział projektowanie WWW - jakieś przykłady projektów, screeny czy coś. 10. We wszelkich opisach nastawcie się, że potencjalny klient nie ma kompletnie pojęcia na ten temat. Nie przesadzajcie z "technobełkotem". Np. Osoba spoza branży nic z tego nie zrozumie. Zamiast o stabilności można pisać o niezawodności, bezawaryjności itp. Generalnie nastaw się, że strona jest adresowana do Twoich rodziców, wujków i ciotek :) 11. Pomyślcie nad kampanią google AdWords - naprawdę sporo osób szuka takich rzeczy w google i nawet przy niewielkim budżecie kampanii można sporo zdziałać. Jesteście dość dobrze wypozycjonowani, ale czasem warto to uzupełnić jakąś kampanią. To się bardzo szybko zwraca. W ogóle w opisach oprócz tekstu fajnie jeśli jest dużo wypunktowań, tabelek, wykresów itp. Zawsze wygląda lepiej :)
  7. mr__y

    Program Kalkulator

    Wyświetl znak końca linii - znajdziesz w tabeli ASCII :)
  8. mr__y

    Program Kalkulator

    Z assemblerem niewiele miałem wspólnego, ale jak na mój gust musisz zamienić liczbę a odpowiedni ciąg znaków. Funkcja 09h służy do wyświetlania stringów,a Ty próbujesz wyświetlić liczbę, Każdemu znakowi odpowiada jakiś kod(liczba) - te dziwne znaczki, które Ci się wyświetlają to znaki, których kod odpowiada obliczonej sumie. Ogólnie poczytaj sobie o ASCII.
  9. mr__y

    Program W C

    Pisane z głowy więc powinno (nie musi) działać. Trzeba uzupełnić deklaracje tablic wiersze i kolumny (które zawierają odpowiednie sumy). Pewnie można to zrobić optymalniej, ale to chyba nie jest takie istotne. for(i=0;i<n;i++) {wiersze[i] = 0;for(j=0;j<m;j++) wiersze[i]+=tab[i][j];}for(i=0;j<m;j++) {kolumny[j] = 0;for(i=0;i<n;i++) kolumny[j]+=tab[i][j];}
  10. mr__y

    Program W C

    pomyliłeś forum z kompilatorem. Nie prościej to odpalić i sprawdzić czy działa?
  11. Jeśli chodzi o nazwa.pl, to poleciłem głownie dlatego, że korzystam z ich usług od ponad 2 lat i jak do tej pory nie było najmniejszych problemów, dodatkowo sprawna i bezproblemowa obsługa. Kilku znajomych korzystało z home.pl i też było fajnie i bezproblemowo, choć drożej :) Nie korzystałem z innych komercyjnych hostingów więc nie wypowiadam się o pozostałych i nie kwestionuję ich stabilności oraz jakości obsługi. Po prostu nie wiem :) Oprócz dostępnych usług, pojemności, limitów transferu i stabilności zwróć także uwagę na kopie zapasowe - czy dany dostawca w ogóle wykonuje backupy, a jeśli tak, to jak często. Czasami taki backup ratuje życie jak sam sobie coś popsujesz ;) Jeśli zdecydujesz się na linuxpl.com to napisz za jakiś czas jakąś "recencję" - przyda się innym użytkownikom.
  12. Jeśli ta strona nie jest następca naszej-klasy,googla i twittera jednocześnie to spokojnie mogę polecić nazwa.pl Jeżeli parę stówek więcej (rocznie) nie stanowi problemu to pomyśl o home.pl
  13. mr__y

    Serwer Na Xp He?

    Wychodząca działa. Bo niby czemu nie?
  14. mr__y

    Serwer Na Xp He?

    To kwestia ustawienia MX'ów w DNS dla danej domeny. Przy stałym IP do zrobienia (np. jeśli wykupimy domenkę w nazwa.pl to bez problemu taki wpis dodadzą) w przypadku zmiennego IP faktycznie będzie problem - za brak/nieprawidłowe MX wiele filtrów antyspamowych przyznaje dużą ilość punktów - a to nie jest dobra wiadomość :) Całkiem możliwe, że można też jakoś dogadać się ze swoim dostawcą, żeby taki MX dla naszego hosta ustawił.
  15. Jeśli chodzi o wycenę, są różne "szkoły". Jeśli strona przynosi jakieś zyski to szacunkowo (przewidywany) zysk roczny pomnożony przez 5. Jeśli nie zarabia, to można wziąć pod uwagę pozycję w google, ilość odwiedzin, ilość użytkowników na forum i oszacować ile serwis mógłby zarabiać i na czym (reklama, linki sponsorowane, mailing do użytkowników, jakieś płatne opcje w serwisie, sprzedaż muzyki, jakiś tematyczny sklep itd) Drugie podejście, to "według kosztów wytworzenia" - czyli bierzecie pod uwagę wszystkie poniesione przez was koszty związane ze stworzeniem i utrzymaniem serwisu oraz pracę, którą w to włożyliście (czyli szacunkowo ile czasu na to poświęciliście pomnożone przez jakąś umowną stawkę godzinową - chodzi o to, żeby jakoś wycenić wasz wkład pracy a nie tylko czyste wydatki). Osobiście skłaniałbym się ku pierwszemu rozwiązaniu - przy jakiejkolwiek inwestycji podstawową kwestią jest czy ta inwestycja w ogóle się zwróci :)
  16. mr__y

    Serwer Na Xp He?

    Ad.3. Do poczty możesz spróbować np to .http://www.xmailserver.org/ Ad 4. Co przez to rozumiesz? Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to jeśli to ma być serwer dla ciebie/znajomych a nie serwer pentagonu to myślę, że będzie ok :) A korzystając z okazji pozwolę sobie polecić FreeBSD zamiast Linuxa gdyby ci się Windowsy znudziły :)
  17. Na pewno dodatkowy wyciąg od góry nie zaszkodzi. Zwłaszcza, że masz dość mocny nadmuch. Przy takim wyciągu od góry musisz tylko zadbać żeby kable i taśmy zbytnio nie przeszkadzały w obiegu powietrza (nie zasłaniały wentylatorów - w miarę możliwości).
  18. Menedżer zadań i zobacz czy jakiś proces nie wskoczył na 50% obciążenia (100% jednego rdzenia).
  19. Koolance coś takiego robi. Technologia nazywa się Hydra-Pak. http://www.koolance.com/water-cooling/prod...?product_id=592 Mają sporo rozwiązań opartych na tej "folii". Łącznie z chłodzeniem całej płyty głównej od spodu ;)
  20. Jasne że się da, u mnie tak śmiga. Instalujesz na odszyfrowanej partycji windowsa, potem linuxa, na końcu instalujesz i szyfrujesz truecryptem. Prosto, gładko i przyjemnie ;) Aha, przygotuj sobie czystą płytkę CD/DVD - przed zaszyfrowaniem partycji truecrypt wygeneruje .iso specjalnej płytki do odzyskiwania danych. I bez tej płytki w napędzie nie pozwoli rozpocząć szyfrowanie.
  21. Nie mówię że jest zły. Ale wymaga sporo zachodu i ma swoje wady. Myślę, że powinna się wypowiedzieć jakaś osoba z grona fanatycznych wrogów wentylatorów ;) W każdym razie jeśli komputer nie jest mocno obciążony, nie chodzi 24/7, nie jest ciasno upchnięty gdzieś między meblami (musi być naturalna wentylacja i obieg powietrza) i jesteś w stanie zadowolić się jednym twardym dyskiem to zadanie jest wykonalne. Swoją drogą można chyba pójść na drobny kompromis i zostawić 1-2 wentyle 120mm pracujące na minimalnych możliwych obrotach. Ew jakiś kontroler który włączałby wiatraki tylko w awaryjnych sytuacjach.
  22. Te moje papsty zakupiłem z 6 lat temu na allegro. Zasilanie 48V DC, ale odpalają już przy 7V. Na maksymalnym napięciu są dość głośne i cholernie mocne - w mgnieniu oka potrafią uciąć ołówek, palce pewnie też, ale nie sprawdzałem B-) Jako ciekawostka mają dodatkowy obwód (zasilanie 5V) który sygnalizuje zatarcie się wentylatora ;) Swego czasu kontaktowałem się z przedstawicielem handlowym Papst. Na podstawie numeru seryjnego udało się ustalić, że była to seria wyprodukowana na specjalne zamówienie, dedykowana do wzmacniaczy audio bardzo dużej mocy. Wszystko traktujcie trochę jako ciekawostkę - minęło parę lat, na rynku bardzo dużo się pozmieniało,z pewnością są nowe, lepsze i cichsze wiatraki. Jeśli chodzi o zasilanie to w moim przypadku jest to własna konstrukcja - transformator 230V/48@1A, prostownik na 4 diodach (mostek graetza) i kondensator 2200uF@63V. O ile pamiętam trafo kosztowało 30-40zł, mostek i kondensator jakieś grosze, rzędu 2-3zł. Do czegoś takiego szkoda nawet płytke trawić - zlutowałem "na pająka" w powietrzu. Całość w jakimś pudełku po lodach schowane na dnie obudowy ;) Nie mam żadnego okna więc nie musiało być ładne - grunt, że działa ;) Edit: Natomiast wiatraki na 24V spokojnie można podpiąć pod szynę 12V - będzie na prawdę cichutko ;)
  23. Ja mam 172mm papsta, 2 sztuki. 140mm to przy tym maleństwa ;) Duże wentylatory pozwalają na osiągnięcie mocnego nawiewu przy niskich obrotach. Skutek: mniej hałasu i większa żywotność wiatraka. Zresztą w wielu zasilaczach montowane są właśnie "sto czterdziestki". Sprawują się cicho i dobrze. Jedyną wadą dużych wentyli jest to, że nie zawsze i nie wszędzie się zmieszczą ;)
  24. Jeżeli producent zasilacza dopuszcza pracę bez wentylatora to znaczy, że nie powinno być problemów z samym zasilaczem. Aczkolwiek osobiście dość sceptycznie podchodzę do koncepcji 0 wentylatorów. Jakiś słaby nawiew jest potrzebny nawet przy chłodzeniu wodnym. Ruch powietrza pozwala na chłodzenie różnych elementów - kondensatorów, mosfetów, różnych scalaczków etc. Normalnie nie wymagają one dodatkowego chłodzenia ze względu na obieg powietrza generowany przez wentylarory na cpu, gpu i w zasilaczu. Jeśli wywalisz absolutnie wszystkie wiatraki to zrobi się im ciepło ;) Z drugiej strony na pewno jest trochę osób, które "uskuteczniają" całkowity brak wentylacji. Pewnie im to nawet całkiem dobrze działa. Ale z pewnością nie poprawia bezawaryjności i sprzyja szybszemu "zużyciu" się sprzętu. To wszystko zależy też od tego jak używasz sprzętu - czy raczej www/mp3/filmy/gg/etc czy jakaś mocna gierka/program i 100% obciążenia na cpu i gpu. Tak samo jeśli maszynka ma chodzić całodobowo (ja np. nigdy nie wyłączam sprzętu) to także takie rozwiązanie odpada ;)
  25. mr__y

    Ile Mozna

    Czyli nie zmieniło się. Spadek o 0.02V mieści się w granicach błędu pomiarowego, zwłaszcza jeśli nie mierzysz tego napięcia porządnym miernikiem. Zaryzykowałbym, że nawet różnice na poziomie +/- 0.1V dalej mieszczą się w granicach błędu. Jeśli liczysz grafe cpu i zasilacz, to jak rozumiem chcesz podłączyć 6 dodatkowych wentyli. Jeśli nie są to jakieś potężne wentylatory to nie sądzę żeby to był jakikolwiek problem. Graniczna ilość wentylatorów wynika z mocy zasilacza - musi uciągnąć cały Twój sprzęt i dodatkowy pobór generowany przez wiatraczki. Svende podał już przybliżone moce wentylatorów, bierzesz kalkulator i do dzieła ;) Przypuszczam, że prędzej przekroczysz granice rozsądku niż graniczną moc zasilacza ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...