Search the Community
Showing results for tags 'lag'.
-
Dzień dobry i dobry wieczór. Zacznę od tego że jestem fanatykiem gier z serii Call Of Duty - jeżeli chodzi o tryb multiplayer. Już za młodu wsiąknąłem w ten świat co pozwoliło mi przez lata gry zdobyć duże doświadczenie. Niestety też mam w sobie pewien obłęd od dłuższego czasu - obłęd kombinowana z ustawieniami (w grze, Windows, BIOS) - tak aby wykrzesać jak najmniejsze opóźnienie wejściowe. Bardzo drażni mnie zjawisko w którym gracze potrafią widzieć mnie szybciej, strzelać we mnie już w momencie gdy tylko na moim ekranie zdążyli wychylić się zza ściany. Jestem świadomy swoich umiejętności będąc wychowanym na graniu w tryb Znajdź i Zniszcz z bardzo dobrymi graczami. W serii Black Ops 1 oraz 2 na multiplayer problem ten nie występował tak bardzo (mimo starszego dużo słabszego komputera niż dzisiaj ale wiadomo jak i wymagań gry) . Miałem później przerwę od grania aż wróciłem wraz z serią Modern Warfare 3 2023. Od wtedy zacząłem interesować się zwiększeniem wydajności pod granie przez internet. Dużo bazowałem na informacjach znalezionych chociażby na YouTube. Zdaniem graczy gry z serii Call Of Duty Multiplaer - bazują głównie na procesorze. Z tą świadomością gracze polecali w Configu gry zmienić wartość komendy: " RendererWorkerCount@0;51989;59387 = 10 // -1 to 16 " Z 10 na 6 (w moim przypadku) RendererWorkerCount@0;51989;59387 = 6 // -1 to 16 U mnie mając procesor 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12600KF 3.70 GHz Mający 10 rdzeni ale 6 głównych - powinienem wybrać wartość odpowiadającą głównym rdzeniom pracujących w wyższej mocy , tak aby nie przerzucać procesów pomiędzy głównymi a dodatkowymi rdzeniami co powodowałoby lag. Po tej zmianie faktycznie zaobserwowałem lepsze działanie gry. Jednak na to jaki mam sprzęt dalej wydawało mi się to dość średnie działanie. Procesor 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12600KF 3.70 GHz Zainstalowana pamięć RAM 48,0 GB (dostępne: 47,8 GB) Pamięć 1.82 TB SSD MSI M480 PRO 2TB Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 (8 GB) Monitor AOC 240 Hz Mysz AOC AGON 16000 DPI 1000 Hz Klawiatura Logitech 1000Hz Internet światłowodowy 1Gb/s Zacząłem grzebać w ustawieniach Windows oraz BIOS , próbując rozwiązań przedstawionych w internecie lub przez CHAT GPT. Może nie będę od razu wymieniał każdego z ustawień ale ogólnie przedstawie zagadnienia licząc że ktoś zna się na takich rzeczach. - Ustawienia Panelu NVIDIA (np Low Latency Mode, G-Sync) - Zaawansowane ustawienia karty sieciowej Realtek w menadżerze urządzeń (np Bufory Odbioru, Bufory Transmisji, Maksymalna Liczba Kolejek RSS) - BIOS (np XMP, ASUS ENHANCEMENT, C STATES) - Ustawienia Windows (np Planowanie Przyśpieszonego Sprzętowo Procesora GPU, Plan Zasilania) - Ustawienia w grze COD BO 7 MP (np NVIDIA REFLEX, VRAM, Skalowanie/Wyostrzanie) Tak jak mówię, mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto w ogóle wie o czym mówię, ktoś kto naprostuje mnie w tych kwestiach bo nie ukrywam że mogę też po części szukać rozwiązania tam gdzie nie trzeba. Liczę ze ktoś pomoże mi dobrać jak najlepsze ustawienia aby wyeliminować imput lag. Oczywiście wiem że w zależności od serwera gra może działać różnie i raz widzi się kogoś szybciej raz wolniej ale tu nie o to chodzi, problem jest głębszy. Nie wiem czy to złe ustawienia monitora, internetu czy jaki jest problem. Pozdrawiam
-
- call of duty
- wydajność
-
(and 7 more)
Tagged with:
-
Witam serdecznie! Mam pewien problem z drugim komputerem. Od pewnego czasu mam dziwne freezy (na jakieś 30 sekund) podczas oglądania filmów na YT/Twitch. Totalnie jest to randomowe, raz przez cały dzień się nic nie dzieje, a czasami co 5 minut. Komputer stał w sumie nie używany od kilku dobrych msc, gdyż jest to mój drugi (zapasowy) ale, że dzieciaki przyjechały w odwiedziny to chciały sobie pograć, pooglądać swoich Jutuberów i strimerów. Tu zaczął się dziwny problem, który codziennie próbuje rozwiązać ale nici z tego. Zmiana przeglądarki, tryby awaryjne itd. nie pomagają. Może na początku konfiguracja: CPU: i5-4690K (do tego czasu podkręcona na 4.2GHz - obecnie brak OC); RAM: G.Skill DDR3 2400MHz 4x4Gb CL10; MOBO: MSI Z97 Gaming 5; Grafika: EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0; PSU: Be Quiet! BN181 530W 80+ Bronze HDD: WD Caviar Blue 1TB 64mb cache; SSD: M2 - Liteon 512gb (nie pamiętam czy CV1 czy CV2); Monitory - dwa jakieś na VGA (bez szału), jeden do portu DVI-I za pomocą prostego adaptera, drugi natomiast do Displayport jakimś adapterem z neta (działa). Ogólnie na komputerze zainstalowany jest Windows 7 64bit, stoi on na HDD a SSD jest zrobiony na Readyboost (jakieś 32gb). Podzespoły kupowane podczas, gdy wychodziły na rynek czyli gdzieś w 2014? Jakoś tak. Oprócz zasilacza, który został zakupiony z 6 lat temu w 2012. No dobra teraz co zrobiłem: Przy komputerze: Na początku jak typowy serwisant przedmuchałem komputer bo w sumie było tyle kurzu, że nawet nie widziało się podzespołów - nie pomogło; Sądziłem, że to może wina OC, więc je zlikwidowałem i wróciłem do bazowych taktowań na procesorze - nie pomogło; Po zainstalowaniu HWMonitor zauważyłem, że temperatury na procesorze jak i grafice sięgają dziwnych wartości. Na procesorze w spoczynku było 60*C+, w związku z tym wymieniłem pastę (po 4 latach można) i temperatury wróciły do normalnych wartości. Obecnie w spoczynku max 33*C na CPU, 45*C na GPU - nie pomogło; Pomyślałem, że może te freezy powodowane są dodatkowymi urządzeniami podłączonymi do płyty głównej. W związku z tym odpiąłem karty sieciowe na PCI-E, stację dysków oraz dyskietek, przednie USB oraz HDD DOCK - nie pomogło; Na jakimś forum wyczytałem, że może to być wina listwy zasilającej - ile w tym prawdy nie wiem ale pojechałem i zakupiłem nową bo w sumie moja miała kilka dobrych lat, dodatkowo podłączyłem do osobnej fazy i innego gniazdka niż resztę sprzętu - nie pomogło; Jako, że mam MSI Gaming 5 i ktoś tam pomyślał to w łatwy sposób mogłem sprawdzić napięcia ale niestety albo stety wykazały prawidłowe wartości, a wahania były bardzo małe. W BIOSIE oraz windowsie wyłączenie usługi HEPT - nie pomogło; Przy oprogramowaniu i przeglądarce: Pierwsze co to wyczyściłem komputer z zbędnych programów, gier - które w sumie były zainstalowane ale nie wiem po co. Dodatkowo użyłem CCleanera, odkurzacza i wbudowanego narzędzia Windowsa - nie pomogło; Później defragmentowałem dysk HDD - nie pomogło; Sprawdziłem wszelkimi antywirusami - brak czegokolwiek, nie pomogło; Zaktualizowałem sterowniki grafiki, wtyczki do przeglądarki, javę, aktualizację Windowsa itd. itp. sprawdziłem również aktualizacje biosa itd ale to mam aktualne - nie pomogło; W Firefox pozmieniałem jakieś opcje, coś tam na klikałem według poleceń wujka Google ale brak reakcji. Wkurzyłem się i zainstalowałem Google Chrom i - nie pomogło; Dezaktywowanie kodeka VP9 oraz WEBm - nie pomogło; Jeżeli chodzi o wtyczki itd. w Firefox mam Ublocka, BTTV, WOT (web of trust). Dodatkowo OpenH264, widevine content decryption module, Flash. Google Chrom - brak, czysta. Jeżeli chodzi o dyski to przeskanowałem je HD Tune ale program nie wykazał żadnych Bad Sectorów - temperatura dysku nie przekracza 30*C (zmieniłem również port SATA). Oczywiście zrobiłem burna przy pomocy 3D Marka oraz OCCT - brak zawiech i większych problemów. Tak samo przy grach, można grać w cokolwiek nawet 12h i nic się nie dzieje. Jak się odpali film na YT albo stream to od razu zwiecha. Wówczas po minięciu freeza komputer działa jak należy, film się dalej odtwarza i brak błędów np. z wysypującym się sterownikiem graficznym. Jeżeli potrzeba to udostępnię wszelkie zdjęcia. Proszę pomóżcie mi z tym problemem, bo już nie mam pomysłów :)
-
Witam! "...i sam się w kieszeni otwiera scyzoryk...". Chciałbym się podzielić z Wami moimi wrażeniami i prosić o poradę. Rok temu byłem szczęśliwym posiadaczem A-data N005 Pro 32GB. Och jakże się radowałem i cieszyłem. Jednak sielanka długo nie trwała. Po miesiącu zniszczyłem pendrive prawdopodobnie gdy ten pracował i uniemożliwiał wyłączenie komputera. Jednak udało się go naprawić oprogramowaniem Innostor. Mało tego, z ponad 29GB zrobiłem około 31GB Około października pendrive zgubił partycję (czy coś), a potem go kompletnie uwaliłem. Odesłałem nieszczęsne urządzenie na gwarancje. Spodziewałem się, że dostane inny model, gdyż ta seria została wycofana. Musiała być felerna, bo wyparowała z rynku! Dostałem od morele.net Adata Elite UE700 i tak jak z poprzednim pendrivem oraz dyskiem SSD wykonałem coś takiego: open a command prompt.At the command prompt, type Diskpart, press Enter.Type List Disk, press Enter.Type Select Disk # (where # is the number your drive shows up as), press Enter.Type Clean, press Enter.Type Create Partition Primary Align=1024, press Enter.Type Format Quick FS=NTFS, press Enter.Type Exit, press Enter.Close the Command Prompt window. I przyznam, że nie wiem czy to wina tego czy nie ale pendrive jest tragicznie wolny. Przeglądarki portable się zawieszają co chwila, nawet gdy strona zostanie już wczytana. Czasem potrafi przywiesić się i Eksplorator Windows podczas przeglądania jego zawartości (np.: przechodzenie z jednego do drugiego katalogu, nawet wejście do pamięci z 'mój komputer'). CrystalDiskMark wyrzuca taki wynik benchmarku. Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale korzystam z pendriva na USB2.0, a sformatowany jest w systemie plików NTFS - jednak nawet na 1.0 i FAT nie powinno być takich jajec podczas przeglądaniu zawartości urządzenia. Sequential Read : 34.661 MB/s Sequential Write : 12.748 MB/s Random Read 512KB : 34.567 MB/s Random Write 512KB : 0.953 MB/s Random Read 4KB (QD=1) : 7.947 MB/s [ 1940.2 IOPS] Random Write 4KB (QD=1) : 0.012 MB/s [ 3.0 IOPS] Random Read 4KB (QD=32) : 8.145 MB/s [ 1988.5 IOPS] Random Write 4KB (QD=32) : 0.012 MB/s [ 2.8 IOPS] Pendrivy AData będe omijał szerokim łukiem. Jednak może da się jakoś poprawić jakoś działanie tego złomasa? Nie wiem co z nim zrobić, bo na UE700 chyba nie mam gwarancji. Z góry dzięki i mam nadzieje, że wzruszyła was ta opowieść.
