Skocz do zawartości
Góresiu

Jak zainstalować Slackwar'a 10.0? Pomocy?!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cztery płytki slacka 10.0 ale nie umiem ich zainstalować. Instalowałem go kiedyś (raczej przyglądałem się instalacji)ale już tego nie pamiętam. Czy zna ktoś stronę internetową na której jest dokładnie (krok po kroku) opisana instalacja Slacka 10.0?? Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to działa, początkujący są "zachęcani" do instalacji slackware i mamy takie posty. Potem użytkownik się denerwuje, że nikt mu nie pomaga, on sam nic nie poradzi, wkurza się, wywala linuksa i instaluje spowrotem windows. O porażce zapomina. Miejcie litość dla "nowych" i nie każcie im od razu walczyć ze slackware - zgadzam się, że jest to jedna ze ściśle najlepszych dystrybucji, ale na początek niech będzie jakiś mandrake czy fedora... przynajmniej zainstaluje się bez problemu, a po jakimś czasie użytkownik już zaznajomiony z systemem przesiądzie się na coś poważniejszego.

 

Pozdrawiam.

 

Btw, ja swoją przygodę zacząłem do RH 4.2, potem był RH 5, Slackware, Debian 2 i znowu Slackware... tak już zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem i nic z tego. Wybierałem tam jakieś pakiety nastawiałem neta i wreszcie każe mi zrestartować kompa, więc tak robie, tylko nie wyświetla mi się lilo. Nie wiem co z tym zrobić??

nie kaz mu instalowac lilo automatycznie, wybierz tryb manualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj MDK poucz sie o systemie, nabierz doswiadczenia a potem startuj do Slacka - skoro juz przy instalce (ktora swoja droga dla osoby choc troche obeznanej z tematyka jest intuicyjna i prosta) masz problemy to potem bedzie juz tylko gorzej - multum plikow konfiguracyjnych, zadnych automatow itp itd

 

Poza tym podales tyle informacji o bledach, o tym co instalowales(paczki), czego nie wiedziales i strzelales przy konfiguracji, ze tylko pozostaje wrozyc z fusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale jak się nauczę obsługiwać slacka to i będę umiał obsługiwać wszystkie dystrybucje! Tak słyszałem. :) Wcześniej już miałem slacka i instalowałem z tych samych płytek i było wszystko ok. Dzięki za fatygę! Dam sobie może radę sam :) Cześć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak to działa, początkujący są "zachęcani" do instalacji slackware i mamy takie posty. Potem użytkownik się denerwuje, że nikt mu nie pomaga, on sam nic nie poradzi ...

 

Poradzi sobie tylko musi chciec

np Tutaj znajdziecie odpowiedz na wiekszosc waszych problemow.

a tutaj znajdzie np :

Instalacja Slackwara

Instalacja Slacwara

Instalacja roznych linuxow

Tutaj tez instalacja

 

Pare sekund szukania i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cztery płytki slacka 10.0 ale nie umiem ich zainstalować. Instalowałem go kiedyś (raczej przyglądałem się instalacji)ale już tego nie pamiętam. Czy zna ktoś stronę internetową na której jest dokładnie (krok po kroku) opisana instalacja Slacka 10.0?? Proszę o pomoc!!!

w niecie znajdzie kilka przyjemnych opisów instacji slacka. sam z nich korzystałem. faktycznie, nie jest to trudne. chociaż nieźle się naszukasz i namęczysz, żeby doprowadzic system do stanu używalności.

chyba jeszcze nikt ci nie powiedział, że x-y nalezy skonfigurować osobno, bo domyślnie slack startuje w trybie tekstowym. do tego drukarka, sieć i inne. jednak graficzne kreatory dla ludzi, którzy chcą uzywać systemu, a nie w nim grzebać, to naprawdę fajna rzecz.

ale się naraziłem wielbicielom slacka. mnie też sie podobał, ale wole mdk. systemu wolę używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...