Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko-ale ATI zapowiedziało ze bedą wersje na AGP i o taką własnie mi chodzi...

A co do PCI-E to wątpię czy to będzie taki hit ponieważ maszyn z PCI-E jest nieporównywalnie mniej niż tych na AGP(nawet ludzie kupujący NOWEGO kompa nie zawsze biorą PCI-E)a w momencie gdy już PCI-E będzie dużo bardziej popularne to NV i ATI będą miały już w ofercie duzo lepsze układy w tej cenie....

 

Ale to jest tylko moje zdanie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Nie wiem czy można to nazwać nieporównywalnie mniej, jest mniej ale w drugim kwartale będzie już pół na pół.

Branie pod uwage tylko rynku AGP jest torszkę krótkowzroczne, te karty wychodzą po to, żeby zwiększyć zapotrzebowanie na karty PCI-E. Swoją drogą PCI-E nic nie daje, mało tego są jeszcze jakieś bugi w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majdan-to są tylko prognozy...

A po drugie to myśle że są tu pokazanewykresy dotyczące zakupu kompów bo nie wierzę że 80% ludzi posprzedaje całe kompy żeby tylko się przesąśc na PCI-E....

Zresztą jeśli TERAZ jest 50 na 50 to ciekawe czemu zdecydowanie lepiej sprzedają się karty na AGP???

Z pamiątkami DDR2 też miało być swietnie-miały wkrótce wyprzec z rynku DDR1 i co???Sprzedają się fatalnie...

Co do PCI-E to ja myśle że zdecydowana większośc użytkowników przesiądzie się na ten port ale dopiero na przłomie 2006-2007 gdy zadebiutuje PCI-E2 bo obecnie nie ma to najmniejszego sensu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde pciexpress zaczyna wypierac powoli agp, bo powiedzmy na pciexpress lepszy sprzet za podobna cena mozna kupic. np a64 s939 3000+gigabyte nf4+ gf6600 gigabyte, wychodzi tyle ile a2800 64 s754+ plyta gigabyte nf3+ gf 6600 agp, wiec bardzij pciexpress i jesli ktos w miare sie zna i kupuje nowego kompa to napewno a agp nei bedzie ładwał, to samo dotyczy siekupywania teraz kart na agp za 2000, bez sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 1 kwartał-tylko ciekawe skąd oni wzieli taki udział PCI-E w rynku komputerowym....Aha-i kiedy to było publikowane???

Przecież najlepiej widac to po wynikach sprzedaży-były gdzies publikowane wyniki kart PCI-E i AGP i przewaga tych ostatnich była bardzo wyrazna..

Zresztą-ciekawe jakim cudem w 3 kwartale 2004 roku PCI-E miało taki udział jak karty na ten port były praktycznie niedostepne lub baaardzo słabo dostepne-i nie chodzi mi o Polske....

 

Fakt-kupowanie teraz karty za 2000zł jest bez sensu ale czy uważasz że ktoś kto kto posiada dobry sprzet ale pod AGP i chce kupić karte za ok 1500zł bedzie sprzedawał dodatkowo płyte i proca??????Nie sądze....

PCI-E jest bardzo dobrym wyborem ale dla ludzi którzy chca kupić nowy sprzet.

jednak zważywszy na to że PCI-E jak narazie nic nie daje w stosunku do AGp to nie warto na siłe się przesiadac dla samego faktu posiadania PCI-E.Co więcej w 2007 roku wyjdzie PCI-E2 i nie wiadomo do końca jak to bedzie z kompatybilnością....

A ci co mają AGp narazie moga spac rqaczej spokojnie bo karty nastepnej generacji NV48 i r520 powinny byc dostepne także na AGP -w przeciwnym wypadku opracowywanie mostków(koszty!!) przez NV i ATI dla 2 czy 3 kart byłoby bez sensu.....

 

ediee-trafnie to ująłes zaczyna wypierac ale POWOLI -czyli tak szybko to go nie wyprze....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ma sie rozumieć że X800XL nie będzie na AGP?? a już sie cieszyłem, wreszcie karta dobra a nie bardzo droga, co do PCI-E, to obecnie według mnie nie ma sensu, chyba że ktoś składa zestaw z SLI, bo wtedy sprzęt dostaje ładnego kopa, ale ceny PCI-E już zaczynają spadać, a ddr2...szkoda gadać, w najbliższym czasie mogą spaść nawer poniżej ceny ddr1, wtedy może zaczną sie sprzedawać...takie jest moje zdanie, moge sie mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest msi, wiec nei bdzie tanio alej ak 1200 to nie jest strasznie!! czuje ze do pcprojekta bedzie duuuuzo telefonów. karta ma znaizone o 10(20) mhz taktowanie pamieci, tylko czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- prawidłowe taktowanie to 980mhz(490)

 

A teraz coś do cen...

Jeśli to ma byc to zapowiadane 299$ to niech się wypchają... :angry:

 

http://techreport.pricegrabber.com/search_...on+x800+xl&rd=1

 

A tutaj pierwsze ceny x800 12-potokowego który notabene miał kosztowac 199$

http://techreport.pricegrabber.com/search_...asterid=5988062

 

mam nadzieje że w Polsce będą się trzymac tych 1200-1400zeta.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,153200,0.html

 

Czarnego scenariusza ciąg dalszy... ja więcej niż 1400 za XL nie dam... mam nadzieję,

że nie będzie aż tak źle i to tylko dlatego, że to nowośc.

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co płakac, jesli x850xt z msi kosztuje 1900zł, to tamte beda spadac ceny, ja narazie nie mam jeszcze w domu 6600 a juz mysle o tej karcie, poczekam sobie 2-3 miechy, kase sie naoszczedzi i sie kupi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie czasmi nawetn ie ma óznicy a jezeli jest to miedzy 1x6600gt a 2x6600gt to maks 40-50%, a odatkowo drozsza plyta trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry myślałem inaczej...dzięki za poprawienie mnie...teraz sobie troche poczytałem i odradzam jednak SLI...

 

Podsumowanie:

Jesli kupujemy kompa glownie do gier (a do grania raczej nie potrzebujemy bajerow ktore daje nForce 4) to na dzien dzisiejszy nie warto brac plyty SLI z 2x 6600GT. Zaplacimy wiecej, grafika w dualu bedzie miala tylko 128 mb, juz jej nie podkrecimy a pokaze powera w niewielu aplikacjach.

 

Jesli sie komus nie spieszy to lepiej poczekac az ceny spadna, bedzie wiekszy wybor kart PCI-E oraz plyt SLI. Mozna kupic wtedy 1 x 6800 GT, jeszcze pozniej dolozyc druga i dopiero wtedy SLI pokaze pazurki

 

źródło nvision.pl

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a zwykłe 2x6600gt duzo słabiej wypada, nei mówie ze słabo ale w niektórych grach nie ma ónicy, a niektórych(bardzo moało) róznica maks 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz widze to dokładnie i widze że narazie nie opłaca sie pchać w SLI, lepiej teraz kupić dobrą grafike a później ew. dokupić drugą jak SLI i PCI-E bedzie popularniejsze co za tym idzie tańsze...dobra koniec tego OT wróćmy do X800XL...

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie wole w sli nei pakowac zamiast 2x6600gt wole miec pewne 6800gt i tyle, ale zbaczamy z kursu, jesli w niemczech za 900zł jest x800, a wiem ze power color sie ceni, choc nie wiem czemu, to moze za jakies 1000 jakiegos hisa sie da liznac za jakis miesiac, jak ich bedzie wiecej, a ten x800xl tez tsaniej, bo x850xt by było troszke drozsze a wiadomo jaka óznica, nic tylko czekac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...