Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Jest. Dwie 6800U w SLI :D , 2x6600GT w SLI oczywiście podkręcone, ostro podkręcony X850XT PE

1269867[/snapback]

Raczysz żartować, 6600GT SLI wydajniejsze od 6800U? Chyba w 1024x768, 128MB pamięci to za mało jak na obecne czasy.

W wysokich trybach kartom zaczyna brakować pamięci i mamy istny slideshow. A do grania bez upiększaczy w niskich rozdzielczościach wystarczy pojedyncza 6600GT. Łączenie 6600GT w pary jest poronionym pomysłem. Pozatym X850XT PE wcale nie trzeba kręcić żeby był szybszy od 6800U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati to szajs

hmmm ale ekspert sie znalazł :lol: po czym tak sadzisz? albo se jaja robisz albo jestes posiadaczem super szybkiej 2mx, zauwazcie ze posiadacze celeronów 600mhz, itp gadaja, ze amd jest do [gluteus maximus] itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noorek, weź sobie strzel z baranka w ścianę, może wtedy Ci sie wszystko poustawia jak powinno i przestaniesz takie teorie głosić :evil:

 

Ten Sapphire ma pamiątki 2.0ns, choć cena jest świetna. Nie ma równiez molexa zasilającego, a to mnie smuci z punktu widzenia OC

 

FOTO

 

Mam dostęp do MSI X800XL VIVO z pamiatkami 1,6ns, ale cena 1400. O Asusie nawet nie wspomnę - policzyli sobie 1600 zeta :mur:

Ten Club3D z tego co wiem tez ma pamiątki 1,6ns. Widzieliście go juz gdzies w sprzedaży?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati to szajs :mur:

1270017[/snapback]

Inteligentnie i na temat...

Ciekawe czy masz 5 latek i jak to pisałeś mama nie dała ci lizaka :lol:

Jak nie lubisz ATI to może bys sie w temacie o kartach tej firmy nie wypowiadał bo i tak jej pewnie nie masz i miec nie będziesz :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800xl wydajniejsze od GF6800GT????Nie wydaje mi się..

Z testów wynika że karty są na porównywalnym poziomie a obecnie za ATI przemawia tylko cena....

1270368[/snapback]

 

Podaj link do jakichś testów skad tak sądzisz,

aczkolwiek wydaje mi się że po podkręceniu GeForce 6800GT moze nawed śmigać jak ultra lecz potrzeba kupić z pamiątkami 1.6, i staje się znacząco wydajniejsza od x800xl, jak się myle to krzyczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.guru3d.com/article/Videocards/177/1/

 

http://www.hardocp.com/article.html?art=NzAwLDE=

 

W tym ostatnim linku trzeba zwraca uwage na ustawienia poszczegolnych kart w danym tescie...Generalnie zależy od Gry raz szybszy Radek a raz GF..Ogólnie rzecz biorąc porównywalne osiągi....Oczywiście po podkręceniu GF lepszy i to też jest jego plus bo x800xl kręci bardzo kiepsko(jak na 0.11 mikrona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Club3D z tego co wiem tez ma pamiątki 1,6ns. Widzieliście go juz gdzies w sprzedaży?

1270212[/snapback]

jest ale de w cenie 297 euroi mam wlasne dylemat - kupowac czy czekac ze moze stanieja, w dowch sklepach byl i sie skonczyl po paru dniach, zostal tylko w jednym :mur: :mur: :mur:

 

a może X800 ??

Club-3D X800

Edytowane przez Razel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy x800-->x800xl? pcb identyczne, pamiatki tez, óznica w cenie 100zł(sapphire) ciekawe... hmmm ja bym chyba kupił sapphire x800xl, ale... ma 1 minus. ma dupiate chłodzenie, a zeby zmienic znowu kase trzeba wydac, ale cos za cos, cena niska. z testów wynika, ze jest na poziomie 6800gt, ale cena duuuzo nizsza. ja narazie na moim 6600 pojade, a jak stanieja do ok 1000zł to wtedy kupia.

p.s

pytanie z innej beczki, co myslicie o zasilaczach epower? wg mnie sa chyba dobre, cena na poziomie firmówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzisiaj odebrałem Sapphire X800XL - muszę poskładać sprzęt na DFI i A64 :) i będę dzielił się wrażeniami - ogólnie box od karty jest ładny jednak chłodzenie na X800XL to low-end :(

1271294[/snapback]

Ten Twój Sapphire ma molexa czy nie? Na wszystkich zdjeciach nie ma takowego, ale licho wie jak wygląda wersja sklepowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój Sapphire ma molexa czy nie? Na wszystkich zdjeciach nie ma takowego, ale licho wie jak wygląda wersja sklepowa.

1271606[/snapback]

Hanu Sapphire nie mają molexa, ale nie martw się 75W

to dużo więc da się pokręcić ;)

 

Z tego co się orientuję to przeszło 450 na rdzeń

a pamiątki min 550-560 i więcen ( zależy jakie chłoedzenie).

 

Ja swojej karty jeszcze nie mam bo wczoraj nie było mnie w domu

(piep**** egzamy) i chyba się miniąłem z kurierem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pojawil sie GeCube w niemczech ale cena powala, na nasze ok 1400 zł

 

Dołączona grafika

 

jesli mielibyscie wybierac miedzy tym GeCube za 1400 zl, a Club-3D za 1200 i Sapphire rowniez za 1200 to na co byście się zdecydowali ?

 

Fotka Club-3D i Sapphirka

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

 

Ustawienia domyślne (400/980) procesor 2360:

3d01-23529

3d03-10796

3d05-4936

 

Ustawienia domyślne (440/1110) procesor 2410:

3d03-11654

Dołączona grafika

3d05-5429

Dołączona grafika

 

Zrobiłem dużo konfiguracji ale te są najbardziej znaczące.

Na chłodzeniu domyślnym karta słabo się kręci! (425/1080) - tak twierdzi Atitool :P

Zamontowałem Arctica 4 i na razie dałem (440/1110)

(bardzo niskie temperatury teraz są :D, no i ciszej

 

Co ciekawe jak procesor ustawiłem na 9x280 to miałem gorsze wyniki

z porównaniu z 8x301, ale to pewine dlatego że mniejsze FSB i musiałem pamięci zwolnić :/

 

Ogólnie jestem zadowolony, szkoda że nie mogę więcej z procka wycisnąć teraz,

byłoby 12k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu Sapphire nie mają molexa, ale nie martw się 75W

to dużo więc da się pokręcić ;)

1271969[/snapback]

Dobra, dobra, 64k pamieci też każdemu miało wystarczyć. Niby czemu inne XL mają dodatkowe zasilanie? Chyba nie dla ozdoby.... Ja nie zamierzam bawić się w półśrodki i kompromisy. Karta będzie z pewnością modowana więc molex i pamiątki 1,6ns to podstawa.

 

Korci mnie strasznie ten GeCube. Jak będzie za drogi to w grę wchodzi tylko Club3D.

 

Kucyk, a w co ty wsadzisz tego XL? Jakaś zmiana MoBo? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...