Skocz do zawartości
Undofen

sprawa sprytnego boot'a

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym miec zrealizowane takowe cus: Uzywam rownolegle xp i gentoo, boot manager to grub. Chcialbym miec mozliwosc bedac w ktorymkolwiek systemie moc kliknac sobie jakis skrypcik ktory mi zrebootuje kompa do tego drugiego os'a. Bedac w linuxie jest to dosc proste bo wystarczy ze skrypt podmieni configa gruba i zresetuje kompa - wtedy "click, click" jest reboot i mam zamiast gentoo xp. Jak zrobic to samo w XP tylko ze w druga strone ? :-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie troche wiecej i jasniej napisac co do obu rozwiazan ? Tzn co do pierwszego, gdzie jest plik conf. windowsowego bm i np czy moge ustawic sobie w nim cos ala halt grubowy ? Jesli tak to jak sie to zwie. A co do drugiego rozwiazania to jesli dobrze rouzmiem to musialbym miec cala / na vfacie ? To troche za duza strata po to tylko zeby moc sie przelaczac... Nie da sie samego configa trzymac na facie ? Jesli to o to chodzilo to.. mozna troche jasniej ? :-) Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec niestety nie chce dziala, pratycje mam tak hda1 mam boota, hda3 mam ta vfat na ktorej ma byc conf i hda6 mam /. Teraz w grubie daje root (hd0,2) a grub confa daje do /boot/grub/grub.conf i do /grub/grub.conf - bo nie wiem w ktorym z tych 2 ma byc :-):

 

default 1

timeout 5

splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gz

 

title= gentoo

root (hd0,2) - probowalem tutaj tez daj (hd0,0) a w grubie tylko root (hd0,2) ale nic nei dalo

kernel (hd0,0)/kernel-2.6.8 root=/dev/hda6 video=vesafb:ypan,1280x1024-32@85

 

title = Win XP

rootnoverify (hd0,2)

chainloader +1

 

title = poweroff

halt

 

no i tak przed zmianami default byl 0 a teraz dalem w starym configu defaulta 1 i w tych nowych to samo a on dalej odpala 0, czyli w ogole nie czyta configa - whats wrong ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ! dziala wreszcie :-), wielkie dzieki Paranoik. Wyglada to tak, grub.conf jest dalej na mojej ext2owej partycji boot o tej tresci:

default 0timeout 0title= bootconfigfile (hd0,2)/boot/grub/grub.conf
A to mi pieknie wywoluje confa z partycji fatowej. Super to teraz dziala wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...