Skocz do zawartości
blood

restart kompa... komunikat :|

Rekomendowane odpowiedzi

HI!

 

Co jakis czas samoczynnie restartuje mi sie komputer... najczesciej podczas grania! Po uruchomieniu pojawia sie taki komunikat: http://utop.republika.pl/utp/Aukcje/fotki/blad.jpg

Co jest nie tak??

 

moja konfiguracja:

athlon 1,7XP

512mb ddr

hdd 120gb + 30gb

via kt266a

zasilacz 300W

GF FX 5200 128TDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdniem możesz mieć problem z temperaturami. Komputer najczęściej resetuje się gdy się przygrzawa i najczęściej podczas grania. Sam miałem podobny problem, ale polepszyłęm chłodzenie i jest ok

ale nie miałem błędu w komuterze. Morze to być także problem z systemem operacyjnym. I jeszcze jak możesz podać temperatury komputera i sprzęt jakim dysponujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. jesli w dump nie bedzie nic ciekawego, to powinno cos byc w dzienniku:

Panel sterowania-> Narzedzia administracyjne-> Zarzadzanie komputerem-> drzewko Przeglad zdarzen-> 2 galazki: Aplikacje, System

Sczegolnie na System.

Sprawdz dokladny czas, w ktorym zrobiles screena i poszukaj jakiegos wpisu z tym samym/zblizonym czasem w dzienniku...

 

Edit:

A tak wogole, to:

Panel sterowania-> System-> Zaawansowane-> 3 przycisk od gory (Ustawienia czy jakos tak)-> ODZNACZ: Automatyczny rozruch

 

Moze jakis ladny BSODzik sie ukaze albo raporcik bardziej szczegolowy od tego obecnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz wiem co ci dolega. dump prawde ci powie:

 

BugCheck 10000050, {b3d53d6c, 0, 80608c73, 0}

 

***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.

 

Unable to load image nv4_mini.sys, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for nv4_mini.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for nv4_mini.sys

Probably caused by : nv4_mini.sys ( nv4_mini+31cc2 )

 

A mianowicie masz prawdopodobnie problem z plikiem nv4_mini.sys.

Domyslam sie ze plik ten jest od sterowników do grafy a roziwiazanie jakie proponuje to:

1. podmiana pliku na nowy (twój moze byc zepsuty wiec moge ci wyslac swój plik podmienisz go i zobaczymy)

2. masz jakies zwalone sterowniki wiec radzilbym usunac wszystko z systemu i zainstalowac od nowa detonatory

3. calkiem mozliwe ze blad powoduje zwalona karta graficzna wiec dlatego nalezaloby to sprawdzic. zrob tak jak napisalem a jesli to nie pomoze pozyczylbym krafe od jakiegos kolegi albo cus i sprobowal na innej :)

 

P.s. jesli chcesz ten pliczek moge ci go podeslac, u siebie znalazlem go w takich lokalizacjach:

c:/windows/system32/drivers

c:windows.servicepackfiles/i386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ten katalog servicepackfiles to chyba backup starego windowsa...

gdyby cos sie zwalilo z sp2 to na podstawie tego mozna to przywrocic. tak mi sie wydaje a jesli nie to niech mnie ktos poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...