Skocz do zawartości
Nikos_Wariat

Jaka Plyta+Proc AMD 64 Bit do 2500 PLN ????

Rekomendowane odpowiedzi

ezrael80: niezupelnie jest tak jak piszesz. Co z tego ze dual albo single ? Pamieci sa dobre, na DFI smigaja na 295 - memtest86v1.26 stable

Dlatego ze DFI jest na socket 754 i nie ma dual chanel, generalnie pamieci wiecej sie kreca jak sa odpalone single chanel, tak samo plyta wiecej wytrzymuje jak pamieci sa puszczone single chanel, dlatego DFI pod socket 754 takie FSB wyciaga.

Jak sie myle to mnie popraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie wlasnie poprawic, ale widze ze nie ma szans ;P

Nawet na nF2 w dualy na DFI mozna bylo osiagnac 272(moj rekord) a na abicie ile mozna ??? DFI jest poprostu najlepszy, dlaczego nikt tego nie chce przyjac do wiadomosci ??

 

Poczekamy na DFI pod s939 i sprawa sie wyjasni... to tylko kwestia czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI jest zajebiste przyznaje, ale w tej chwili brakuje plyty pod 939, Msi sie niezle prezentuje na tle innych plyt:) (pozatym chyba najwiecej ludzi jej uzywa wiec jest najwiecej biosow, modow i cudow)

 

Z pozdrowieniami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się przyłączyć do pytania jednego z kolegów - gdzie kupić od ręki w tym tygodniu płytę Epoxa 9NDA3J? Czy są już dostępne A64 3000 s939 w technologi 90nm? Jeśli tak to jak je rozpoznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000+/939 sa juz. przynajmniej u mnie. a rozpoznac je mozna po sockecie 939 ;P

 

a tak odnosnie tematu:

kupuje 3000+/939 BOX. i w sumie mysle nad plyta ale najprawdopodobniej kupie MSI k8n neo2 platinum. Wie ktos moze do ilu zakrece tego procka na tej plycie?? Czy oplaca sie kupic tego gigabyta pod 939? :> czy lepiej MSI... epoxa narazie nie widzialem u mnie. Aha i nie czekam na nf4 bo jakbym mial kupowac to bym wzial juz z SLI plyte ale to narazie ie na moja kieszen :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego wątku napiszę tutaj. Początkowo planowałem :

 

AMD Athlon 64 3200+ (200 MHz x 10) 1024 KB L2 OEM

DFI LanParty UT NF3 250 GB

 

Ale po przemyśleniach doszedłem do wznosu że już lepiej brać:

 

AMD Athlon 64 3000+ (200 MHz x 9) 512 KB L2 BOX s939

 

Tylko kurde nie me ma tu za bardzo jakiego MoBo wybrać. Najchętniej bym kupił sobie DFI na NF4 ale nie ma jeszcze :/ Nie wiecie kiedy mniej więcej może się cos pokazać ? Zakupy planuje na styczeń/luty wiec czas jeszcze mam. Póki co zajmę się wyminą HDD na jakieś 2x 200GB na S-ATA. Eh podoba mi się to moje obecne DFI i jakoś chciałbym zostać jeszcze z ta firmą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja ci radzę zaczekac na coś dobrego na NF4 i do tego kupic Winchestera. W lutym juz wszystko spoko będzie (nie wiem czy DFI też). O grafę bym sie nie martwił- jak ci zbraknie na 6800 lub 6600GT to bierz 6200- grafa tania i wypasiona a nie wykluczone że będzie można odblokować w niej potoki 8) @6600. Co do HDD to radzę ci tymczasowo nic nie brać lub ewentualnie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 1x200GB (NCQ i 16MB cache to podstawa), bo NF4 obsługuje juz SATA II i mimo że początkowo dyski bedą 2xdroższe to imho się opłaca, bo HDD to najwolniejsza część komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HDD to musze się choć z 1x200GB streszczać bo swoich już prawie nie mam a dane gdzieś trzeba dać. Co do FX-a musiał byś mi przyłożyć spluwę do głowy abym kupił grafę od NV (bez urazy dla posiadaczy) jak cos to będę brał ATI, jakieś się wykombinuje. Nie mam jednego kompa wiec mogę „po-wegetować” do czasu aż nazbieram wszystkie części. Kurde najlepiej by było jak by była mobo na NF4 z AGP + PCI-E eh pomarzyć zawsze można….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Co do FXów to masz rację, ale seria 6xxx jest BARDZO udana i jak ATI szybko coś nie wymyśli na 6200 to będzie miało padakę, bp X300 i X600 sie nie umywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką nic nie będę kombinował tylko biorę X800Pro teraz jest po 1,8k może cos jeszcze staniej do Lutego tak czy siak GFX na raty a resztę za gotówkę i mam tylko nadzieje ze mój Szef 420W nie będzie płakał… bo przy tych wydatkach mogę sobie póki co zapomnieć o zmianie zasilacza :/ I tak już pozbywam się mojego serwera byle mieć szmal na proc + mobo eh te komputery mnie kiedyś wykończą ale co prowadzić jak już człowiek uzależniony jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to mamy kolejny przykład na tym forum że nikt nikomu nic konkretnego nie polecił.Uważam że wyboru musicie dokonać sami. Ja rownież miam problem co do takiego wyboru i te informacje myślę że są dość przydatne:

 

czemu nie kupować płyty z VIA : http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=107

 

nie warto marnować kasy na dodatkowe chłodzenie : http://www.hexus.net/content/reviews/revie...XJsX3BhZ2U9Mw==

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytki na nf4 pojawia sie w polsce pewnie w granicach maja 2005 jak znam zycie ... moze miesiac wczesniej w bardzo optymistycznym scenariuszu ... no i trzeba dodac ze beda one w 3 wersjach zwykle nf4 nf4ultra i SLI moim zdaniem oplaca sie kupic cos z tych dwuch ostatnich albo w moim przypadku najbardziej wersje ultra poniewaz ma juz sprzetowo wbudowanego osobnego firewalla nie obciazajacego procka = NICE ONE :]

jak dla mnie SLI jest zbedne bo nie mam zamiaru wydac 2x1000zl za 6600GT nie mowiac juz o 6800 :]

co do plyty na TERAZ to ja bym wybral EPOX'a widzialem juz pare jej testow i puki co uzyskala najwieksze mozliwe HTT ( ex FSB )

pozatym epoxy zawsze byly " hard-2-kill " wiec jezeli do czasu kiedy sam bede zmienial sprzet DFI nie wypusci czegos ala LAN PARTY EPOX bedzie pierwszym zakupem :]

 

polecam jeszczeEPoX 9NDA3+ nForce3 Ultra Socket 939 Motherboard ten tescik :E [/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...