Skocz do zawartości
Doctus

Zmiana kostek i taka wydajnosc?!

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem w kompie tylko RAM i wcale nie zmienilem jego rozmiaru 512.

Stary RAM:

- 256 MB 133MHz SpecTek (chyba 2,5-3-3-6)

- 256 MB 166MHz Kto to wie (2,5-3-3-7).

Wynik w 3D Marku 05 to 2350 pkt.

 

Po wlozeniu kosci Twinmos dual 2 x 256 MB ustawionych na 166MHz (wyzej nie moge:( nie wiem czemu - pamieci to PC3200) na automatycznych timingach (2,5-3-3-7) uzyskuje 2826 pkt!!! To 20% szybszy komputer! Az tyle? 8O

Po zmianie timingow wynik 3D Marka to 2886 wiec przyrost kolejnych 2,5 % wydajnosci... az milo pomyslec, bo cala operacja zamiany RAMu kosztowala mnie niecale 100 zl:) I mam nowe 5 lat gwarancji:) A moze zbytnio sie ciesze?

 

----------------

AMD 2000+ XP, Asus A7V880, Gainward 6800LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z chipsetami VIA, im wyższe taktowanie pamięci tym lepiej.

No to super, za takie smieszne pieniadze przyspieszylem kompa prawie o 1/4:)

Pytanie tylko jedno: na TwinMosa dostałeś 5 lat gwarancji?

Zgadza sie:) Milo, prawda? Zwykle na Twinmosy daja 2 lata. 60 miesiecy, ktore dostalem przekonalo mnie do wyboru wlasnie Twinmosa a nie np Hynixa (1 rok, gora 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Twiny nie sa przypadkiem dozywotnio ?

hmm, je problem. 'lifetime' dla części producentów oznacza czas życia ich produktu, czyli jak przestają go produkować i supportować to się 'lifetime' ich produktowi kończy :? , w przypadku twinmosa pewien nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Twiny nie sa przypadkiem dozywotnio ?

hmm, je problem. 'lifetime' dla części producentów oznacza czas życia ich produktu, czyli jak przestają go produkować i supportować to się 'lifetime' ich produktowi kończy :? , w przypadku twinmosa pewien nie jestem.

przecież każda gwarancja dożywotnia w przypadku pamięci RAM to jest do końca produkcji danego układu. Dopiero teraz się kończy gwarancja dla pamięci PC2100, gdyż dopiero teraz producenci (głownie Kingston) kończą (lub już skończyli) produkcję tych pamięci.

 

TwinMOS od zawsze w Polsce miał dwa lata gwarancji i jeśli ktoś (sklep) daje więcej, to albo się dogadał z Pronoxem lub NTT albo daje z własnej ręki, lub po prostu się pomylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, tez mialem twinmosy, nie chciały biegac na 200x2 i wiecej mimo ze są 400, tera leża w serwisie, czekam co orzekną. Bede reklamował je do skutku.

Nadal mam 512 - tez do reklamacji. Prime wywala mi błąd przy 400mhz...

 

JA CHCE HYNIKSY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS od zawsze w Polsce miał dwa lata gwarancji i jeśli ktoś (sklep) daje więcej, to albo się dogadał z Pronoxem lub NTT albo daje z własnej ręki, lub po prostu się pomylił.

ja dostałem 5 lat z barwkomp-u, z kim się oni dogadywali to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS od zawsze w Polsce miał dwa lata gwarancji i jeśli ktoś (sklep) daje więcej, to albo się dogadał z Pronoxem lub NTT albo daje z własnej ręki, lub po prostu się pomylił.

ja dostałem 5 lat z barwkomp-u, z kim się oni dogadywali to nie wiem

No faktycznie dziwne, jeszcze wczoraj byłe i w NTT i w Pronoxie i dazją dwa latka na te pamięci. Cóż tylko się cieszyć. Dobry zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...