Skocz do zawartości
bkroyal

Jaką płyte z tych trzech?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, którą płytę kupić do mojego kompa (konfiguracja w podpisie, tylko ten Gigabyte GA7VAX nieaktualny):

 

1. ASUS A7V600SE,

2. MSI KT6V LSR,

3. GIGABYTE GA-7VT600

 

Wszystkie są na KT600 (zależy mi, zeby plyta miala sieciowke na pokładzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka niczego sobie, jest SATA, giga lan, 4 sloty pod pamięć, zablokowane PCI/AGP więc można się pokusić i o podkręcanie chyba tylko z biosami nieciekawie wygląda ale myślę że można ją śmiało polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A7V880 KT880 to dobra plyta kupilem ostatnio i kumpel jest zadowolony i to bardzo

Witam - kupiłem tą płytę (wypasiona) tylko mam kilka pytań:

1 - odpalając kompa, mam wrażenie, ze wentylator na procku chyba co chwilke się włącza i wyłącza! Czy jest jakaś opcja w biosie, która steruje obrotami wentylatora?

2 - co to jest i do czego sluzy RAID

3 - WiFi (gdzie jest złącze na tej płycie?)

4 - ESC wylacza kompa (jak to wylaczyc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Nie wiem , nie mam tej płyty ale Manual nie gryzie;)

Ad2. To co wyżej, tylko typów macierzy jest więcej. Te które można utworzyć na większości płyt głównych to:

RAID 0 (streaping - tak to chyba sie pisze:) - dzieli dane na 2 części i każdy z dysków zapisuje swoją co daje prawie 2 krotny wzrost wydajności, ale jak któryś dysk ulegnie uszkodzeniu to tracisz wszystko.

RAID 1 (mirroring) drugi dysk stanowi lustrzane odbicie pierwszego. Zalety to w razie uszkodzenia któregoś z dysków nie tracisz danych a system może dalej pracować po odpięciu uszkodzonego HDD. Wady to koszty bo system widzi tylko pojemność jednego dysku mimo, że masz 2 dyski.

RAID 0+1, konieczne są 4 dyski, połączenie obu powyższych metod. Duża wydajność i duże bezpieczeństwo.

Po szczególy wysyłam na google.

Ad3. Odpowiedź już dostałeś:)

Ad4. Manual znów się kłania:)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie nie jestem specem od manuali, bo nie znam wszystkich mozliwosci plyty. Musialbym tlumaczyc calego manuala.

Jak znacie i wiecie, ktore opcje odpowiadaja za to wylaczanie kompa ESC to pomozcie.

I jeszcze jedno - odpalajac kompa, slysze odpalenie wentylatorow (nastepnie spadek obrotow chwilowy) i dopiero wlasciwe odpalenie kompa (info o karcie graf. - nastepuje kilka sekund od uruchomienia kompa przyciskiem na obudowie) - DLACZEGO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pytania, jaka plyte i procka polecilibyscie do 800zl ?

Jest 1 warunek zeby na procka wszedł blok wodny Uriel MultiTop.

 

Pozdrawiam

Polecilbym:

- Abit NF7-S - 389 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36565046

-Athlon XP-M 2500+ cena 400 zł, tylko aukcja sie skonczyla i gosciu jeszcze nowej nie wystawil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam a7v880 i musze powiedziec ze ma mozliwosci do oc, prosta w obsudze itd. a teraz nie droga bo za 250zl z 3letnia gwarancja;)

co do tego uruchamiania to tez tak mam ze jest czarno po czym wskakuje windows, ja bym sie tym nie przejmowal, wazne ze dziala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do pytania, jaka plyte i procka polecilibyscie do 800zl ?

Jest 1 warunek zeby na procka wszedł blok wodny Uriel MultiTop.

 

Pozdrawiam

proponuje nf7-sl+semp2200+hynixd43 512mb koszt kompletu max 850pln.

 

a moim skromnym zdaniem to jest najlepszy zestaw teraz,jezeli ktos chce miec super wydajnosc za mala cene to tylko to.

 

 

BARTONY ZOSTAŁY PRZEREKLAMOWANE

 

SEMPRON RULEZ :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...