Skocz do zawartości
Klimer

[h/w] potrzebna mocna maszyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje nowego kompa... aczkolwiek ten którego teraz używam ma juz koło 3-4 lat i od tamtego momentu wogtole sie nie interesuje sprzetem a zalezy mi na czasie. Chciałbym zeby był to dość potęzny komputer.. ale bez przesady, nie chce nim analizowac i przewidywac pogody, tylko wygodnie, przyjemnie i szybko użytkowac coż oprócz tego iz używam Photoshopa i innych ciekawych programow od czasu do czasu lubie sobie tez zagrac. czyli potrzeba mi go do pracy i gier.

 

podanie swojej propozycji konfiguracji kompa jest opcjonalne zastanawiam sie głównie jakie byłyby koszty takiego kompa (to co mam to: monitor, myszke, klawiature, głosniki, CD, nagrywaki), gdyz nie jestem pewien czy lepiej poprsotu nie przebolec na moim Athlonie 1200

 

 

z góry dziekuje za odpowiedzi i opinie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon64 3000+ BOX 512KB/1.8GHz/S-939

Athlon 64 3000+ 1,8 GHz, socket 939, cache L2 512KB = 671zl

 

Płyta ASUS A8V Deluxe WiFig /VIA K8T800 Pro/ 939

albo

ABIT AV8 K8T800PRO S939 (SATA, RAID)

albo

Epox 9NDA3+ (500zł)

 

RAM 1gb = 2x512 A-data (vitesa), OCZ , GAIL Ultra-X , Kingstone HyperX ok 1300zl

 

GRAFIKA : PowerColor X800PRO 1700zl

 

zasilacz Czieftec 420W (250zl) albo Tagan 380 (???)

 

obudowa byle jaka ATX 100zl

 

FDD = 40zl

 

DVD-R = ok 250-300zl

 

myszka + klawa ( polecam microsoft albo logitech ) = 200zl

 

glosniki i dodatkowa karte dzwiekowa pomijam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Widmo90

Zapamiętaj chłopcu młody Pentium jest do pracy a athlon do gier, ati do grafiki(sam jestem grafikiem 3 d), a Ge force do gier, ale teraz decyzja należy do ciebie o modele i od twojego portwela

 

 

 

pozdro 4 all 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz sobie sam co ci bardziej pasi - albo najnowsze P4 albo Athlon 64 i koniecznie 1GB RAM

 

Jesli wydajesz tyle kasy to ja bym na twoim miejscu nie pozalowal paru zlotych i zmienil obudowe.

 

Tez kiedys myslalem, ze buda nie ma znaczenia - az kupilem Chiefteca BX i odkrylem wiele rzeczy.

Dzieki porzadnej obudowie bedziesz mial lepszy obieg powietrza, komputer bedzie chodzil ciszej a przy jakichkolwiek modernizacjach, czyszczeniu nie potniesz sobie rak o ostra blache i krawedzie :)

Pomijam juz kwestie estetyczne - obudowy sprzed paru lat to tylko kawal szarego plastyku, ktory szpeci.

 

BTW, nie zapomnij o wymianie zasilacza :!: Bo chyba nie chcesz usmarzyc sobie nowych czesci :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj chłopcu młody Pentium jest do pracy a athlon do gier, ati do grafiki(sam jestem grafikiem 3 d), a Ge force do gier, ale teraz decyzja należy do ciebie o modele i od twojego portwela

 

 

 

pozdro 4 all 8)

Uogólniasz i to bardzo, albo nie jesteś na bieżąco. Poczytaj jakieś testy porównawcze A64 vs. P4 i Radeon vs. GeForce.

 

PS. To co mam w podpisie nazwiesz komputerem do gier???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj chłopcu młody Pentium jest do pracy a athlon do gier, ati do grafiki(sam jestem grafikiem 3 d), a Ge force do gier, ale teraz decyzja należy do ciebie o modele i od twojego portwela

 

 

 

pozdro 4 all 8)

Uogólniasz i to bardzo, albo nie jesteś na bieżąco. Poczytaj jakieś testy porównawcze A64 vs. P4 i Radeon vs. GeForce.

 

PS. To co mam w podpisie nazwiesz komputerem do gier???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem ze chce wrzucic wszystko w starą obudowe i nie stwierdziłem tez ze nie potrzebuje zasilacza.

Poprostu zakres cenowy który podałem nie dotyczy obudowy, bo to oddzielnie aczkolwiek nigdy nie zwracałem na to uwagi. zatem jezeli znacie jakas godną polecenia to prosze o propozycje:)

 

Chce sobie kulturalnie i bez bluzgów pograc... (bez bluzgów bo czasami jak sie zaczyna haczyc to nie sposob sie uspokoic :P )

 

pozdrawiam

thx za posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...