Jump to content

Jenot

Stały użytkownik
 • Posts

  680
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Jenot

 1. Ja bym jeszcze tak dla świętego spokoju sprawdził co będzie jak zdejmiesz boczny panel obudowy. Może jest jakiś problem z obiegiem powietrza? Ewentualnie producent coś spier... (źle założone termopady, pasta).
 2. Najprostsza odpowiedź - co uda Ci się kupić. Poza tym FSR/DLSS bym się nie przejmował bo na monitorze FHD i tak nie będziesz tego używał.
 3. Tak, pod warunkiem, że grabber obsługuje PCIe 4.0. Z grubsza można założyć, że przepustowość gen4x8 jest taka jak gen3x16, ale właśnie pod warunkiem, że karta obsługuje gen4.
 4. Nie zauważyłem tylko, że reinstalowałeś Windę. O DDU nie pisałeś (ale skoro instalowałeś świeży system, to nieistotne), o zworce CMOS reset też. Nie zawsze update biosu czyści nvram i zostają jakieś śmieci. Wyłącz PBO w biosie, RAM na 2133MHz, najnowsze sterowniki i próbuj. Różne konfiguracje pamięci testowałeś, a pojedynczo obie kostki? Wkładaj w drugie gniazdo od procesora.
 5. Reset CMOS zworką (czasem reset w biosie bie pomaga po zabawach z RAMem), usunięcie wszystkich sterowników grafiki (ddu), ewentualnie reinstalacja Windows.
 6. Ne ma takiej opcji na konsumenckich platformach. O ile pamiętam to na AM4 są dostępne 24 linie z procesora - 16 na pierwszy slot PCIe, 4 na pierwszy slot M.2, reszta do chipsetu. Droższe płyty na x570 pozwalają na konfigurację np. trzech slotów x16 (mechanicznie x16) jako 16+0+0, 8+8+0, 8+4+4. I to w zasadzie max. Jak chcesz pełne sloty x16 (elektrycznie) to kup platformę HEDT - threadrippera.
 7. Będziesz musiał przełożyć wentylatory na drugą stronę chłodnicy tak, żeby zasysały powietrze do środka (pull). Góra i tył ma wyrzucać na zewnątrz.
 8. W zestawie będziesz miał 3xPure Wings, ja bym walnął maksymalną ilość jaka wejdzie i konfiguracja przepływu - przód zasysa, góra i tył wyrzuca powietrze, Noctua ma wiać od przodu do tyłu. Elementem najbardziej się grzejącym będzie GPU i to tam masz zapewnić najlepszy przepływ. Szkoda, że nie ma miejsca na dole na dodatkowy wentylator dmuchający na grafikę, ale i bez niego będzie OK.
 9. Weź te Cruciale Ballistix Black. To dobre pamięci. AiO mimo zalet ma też wady - parowanie płynu, brak (zwykle) możliwości jego uzupełnienia, wolna to wolna, ale reakcja płynu z elementami układu co powoduje pogorszenie wydajności i może prowadzić do uszkodzenia pompki, zerowe możliwości serwisowania. Ja swojego Freezera po trzech latach wywalam, nawet jeśli tyle przeżyje. I... pewnie pokornie wrócę do powietrza ;)
 10. To kup NH-D15S black (bo w standardowym kolorze rzadkiej sraczki żonie może się nie spodobać) i miej spokój. Jak kupisz AiO to po trzech latach i tak lepiej je wyrzucić, więc może nie doczekać upgrade'u procesora.
 11. Ten BeQuiet jest OK, testy Jezusa z GN wypadły dobrze, mesh na froncie robi swoje. AiO 240 spokojnie ogarnie 5600x, powietrzne też nie jest potrzebne jakieś topowe, Fera 5 spokojnie schłodzi ten proc, on w porywach pod ciężkim obciążeniem ledwo dobija do 100-110W. Jeśli kupisz coś lepszego to już będzie overkill, chociaż w tej ładnej budzie fera będzie wyglądać trochę biednie.
 12. Znaczy "taniej" (chociaż mogę się mylić patrząc na wzrost cen produktów spożywczych). 5800X powinien stanieć - zwykle tylko topowe procki z serii długo trzymają ceny.
 13. Ale tak wygląda historia komputerów. Ja pierwszych serii z DDR5 nie dotykam, tak jak długo zwlekałem z migracją na DDR4 - niech trochę technologia okrzepnie, dojrzeje. Jak weźmiesz 5600x i za dwa lata będzie w jakiejś grze niedomagał to za kopę jajek kupisz 5800x.
 14. Póki co nie zauważysz różnicy. Ale jest duże prawdopodobieństwo, że nowe gry będą rekomendować więcej niż 6 rdzeni, bo nowe konsole mają procki 8/16.
 15. Uuu, obudowa to trochę piekarnik z tym zabudowanym frontem. AiO może nie zaciągać wystarczającej ilości powietrza. Ale... dla mocnej karty graficznej i mocnego procesora to ta buda i tak do zmiany - nieważne czy z AiO czy z powietrznym chłodzeniem. Fractal Meshify 2, Lian Li Lancool 2 Mesh, Phanteks P500A, P600S, Corsair 5000d, Lian Li O11 Dynamic - to moje propozycje. Płyta główna - obojętne, to mocno zbliżone konstrukcje, wziąłbym Tomahawka, bo chyba więcej ludzi go ma i w razie kłopotów łatwiej o pomoc. Zasilacz - obie firmy znane z jakości, ja wybrałbym Seasonica, ale w sumie to nie wiem dlaczego ;)
 16. A jaką masz budę? Bo przejrzałem wątek i nie mogę znaleźć. I dlaczego zmieniłeś Cruciale na GoodRamy? Te ostatnie nie mają zbyt dobrych opinii. Intel mniej się grzeje? W większości memów o jedenastej generacji pojawia się ogień. Przypadek? ;)
 17. Wiesz, najlepiej to by było wywalić chłodnicę poza obudowę. AiO na topie zwiększa temperaturę CPU (bo wlatuje do chłodnicy powietrze podgrzane przez kartę graficzną), jak umieścisz je na przodzie to gorsze warunki pracy ma GPU. Wszystko zależy od przepływu powietrza, jak będzie wystarczająco duży to znacząco nie pogorszy temperatur.
 18. Mam monitor 3440x1440 z 6900xt więc specjalnego dyskomfortu w grach nie mam. Ale... wcześniej z tym monitorem miałem 2070 Super, potem 5700XT. No teraz niby mogę sobie podjechać z detalami w górę, ale bądźmy szczerzy - różnicy nie widzę jeśli nie wpatruję się w jakichś miejscach bez ruchu. Myślę, że jak zapolujesz na 3060Ti, 3070, czy 6700XT to będzie OK.
 19. Jeśli olejesz RT to powinno się udać bez wielkiego cięcia detali.
 20. 30szt. rzucili, zanim napisałem posta to było po ptokach.
 21. 5800x za 1250 w x-komie. Edit: były i się zbyły, pewnie 5szt. rzucili. Za to B550 Tomahawk jeszcze jest - za 539 I B550 Aorus Elite za 359
 22. Osiągali, ale przy CPU ustawionym na sztywno, co akurat przy moich zastosowaniach nie jest optymalne. Sweet spot u mnie to 3600cl14 z równymi timingami pierwszego rzędu.
×
×
 • Create New...