Skocz do zawartości
Gość kev

Quake IV

Rekomendowane odpowiedzi

Buu ale sie zawiodłem na q4 :/. Grałem długo w demo (tylko mp) i w końcu chciałem sobie pograć w pełną (też głownie mp). Pożyczyłem od kumpla fulla i szczerze mówiąc sie zawiodłem (powtórzenie). Odpaliłem sobie sp i po 7,5h ZONK, że to już koniec :(. Grałem wolno lookając wszysko na generalu. Imo sp w q4 jest gorsze od d3 niestety i kończy sie bardzo szybko. No ale q to w zasadzie net only problem w tym ze na v 1.0,v1.2,v1.3 nie ma praktycznie graczy :/. Serwów malo (ponad 400 na v1.3) i tych z pingiem poniżej 150 mam koło 10 i kazdy pusty :/. Może wcześniej było lepiej, może sie spóźniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym multi niestety nie jest za dobrze, kumpel siedzi po uszy w scenie quake IIIa i mówił że społeczność wcale nie ma ochoty przenosić się na Q4, po pierwsze wygląd dla nich nie jest żadną rewelacją i tak grali by na swoich pr0konfigach, zresztą poczciwa trójka w przeciwieństwie np. do cs'a1,5 wcale źle nie wygląda (po drobnych modyfikacjach w .cfg podobnie do UT2k4), po drugie mają tam opanowane pewne triki, które w IV nie wychodzą, po trzecie większość zatrzymała się z upgreadowaniem sprzętu jeszcze w ubiegłym wieku, po czwarte spora część graczy gra w Q3 na licencji że tak powiem "freeware", co przy Q4 średnio wychodzi. Zresztą mapy są identyczne jak w Q3, bronie zresztą też więc po co kupować drugi raz tą samą grę?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra w ogóle nie przypadła do gustu. Oczywiści mówię o MP.Gram w Q3 (CPM) ,do tego mam konfiga takiego, że graficzka to raczej wygląda słabo ,(ci co grają dłużej wiedzą mniej więcej po co ustawiać r_picmip na np. 4). Jednak IMO q4 jest dla mnie za wolny... albo ja nie mogę się przyzwyczaić. W Q3 gram z 3 lata z mała przerwą,która wpłynęła znacząco na moją formę ,która na dzień dzisiejszy wciąż jest średnia ;) Nie trawie tych broni i ogólnie całej fizyki gry etc. w Q4... jakoś tak dziwnie się mi gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kupić i dobrze ze pożyczyłem od kumpla na przetestowanie. Bo nawet te 50 zł to dziś dużo ;/. Myślałem że bedzie troche serwów (nawet dużo) a tutaj takie coś :kijem: . Szkoda bo mi sie w q4 fajnie gra (może movment troche inny ale za to są slide'y).

 

q3 jest szybszy od q4. Ja w sumie w czystego q3 grałem tylko własnie do pr0moda który jest kapitalny. Problem w tym ze nie da sie co chiwle w to samo grać bo z nudów mozna odlecieć. Chciałem coś oddmienego i q4 właśnie takie jest (nie liczac sp który jest przecietny). Mp w q4 mi sie podoba, problem w tym ze przez neta nie ma z kim grać :/.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz sprzet 4x drozszy od mojego i gorzej chodzi.

Zartuje oczywiscie.

Poustawiaj sobie gre odpowiednio bo powinna smigac na UH przy Twoim konfigu z 100-120fps nonstop.

Narazie skopiowałem (do autexec.cfg) ustawienia dla kart z 256MB pamięci ze strony ID - link na pierwszej stronie topicu.

 

No i chodzi dość płynnie na UH przy 1024x768. Oczywiście AA wyłączony.

 

 

Tak przy okazji,to tryb UH pomyślany jest dla kart z 512 MB pamięci na pokładzie. Nawet pojawia się ostrzeżenie przy włączaniu tego trybu :)

 

Moja karta ma "jedynie" 256 MB :lol: B-)

 

Zainstaluję jeszcze tego patcha 1.3 i zobacze co to da.

 

 

Wiadomo że gra ma potworne wymagania.

 

Np. DOOM3 chodzi mi na UT bez problemu.

Ale i grafika się nie umywa do Q4 B-)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu tez skonczyłem Q4...

 

mialem przerwe jakiegos miesiaca w graniu... a tak przestało mi sie chciec, bo ta gra mnie nudziła - puste, bezmyslne strzelanie, plytka jak kałuża fabuła itd... myslalem ze jestem w polowie gry gdzies... po miesiacu okazalo sie ze wrocilem do gry na pol godziny bo tyle mi zostało do konca :)

 

Niewątpie ze gra jest ekstra w MP, szczegolnie dla kogos, kto lubi Q]|[ (a ja lubie), ale jesli chodzi o SP to denna, pusta, zero polotu... ;F do tego krotka...

 

7/10 dla mnie

 

na plus dodam, ze bardzo podobaly mi sie modele postaci no i ogolnie grafika zla nie byla... chcialbym aby powstala np. jakas strzelanka pokroju R6 zeby miala takie modele "ludkow"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a mnie wlasnie gra tez nudzila i przez to sie dluzyla... nie powiem miala pare fajnych motywow i grafike calkiem ladna ale miejscami to doslownie przechodzilem ja ziewajac przed monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio mam problemik z grą. Tak to śmiga świetnie. Ale wczoraj zauważyłem, że w czasie ładowania niektórych savów wywala taki błąd:

 

Okienko i:

 

Nastąpił problem z alikacją quake4.exe i zostanie ona zamknięta. W szczegółach podane jakieś biblioteki dll.

 

What the fuck?

 

Gra spatchowana do wersji 1.3 :/

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. Jak łądujesz sejwy z przed spaczowania to może tak być. W wiekoszci gier (chyba) sejwy przed spaczowaniem nie działają później. Jak ładujesz sejwy juz po patchowaniu to nie wiem co to może być.

Hmmm... no jest to pewne wytłumaczenie. Np. start mapy ładuje bez problemu. Gorzej jest z szybkimi zapisami.

 

 

P.S. Poradziłem sobie z tymi savami w ten sposób,że każdy zapis robię w innym pliku. Bo jak nadpisze jakiś to koniec :blink:

 

Ale to i tak dziwne :blink: Jak przejdę grę do końca ,to zacznę nową i zobaczę,czy to samo będzie.

 

 

 

P.P.S

 

Zainstalowałem grę od nowa i wszystko hula : ) Coś się wcześnej skopało przez savy z wersji 1.2 po spatchowaniu na 1.3.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją gierki.

Występuje mi taki komunikatpost-137249-1165941070_thumb.jpg

Dodam tylko że problem ten nie występował nigdy wcześniej. Pojawił się dopiero po instalacji patcha 1.2-1.3.

kolejny problem po instalacji który sie pojawił to to że gra chciała oryginalny klucz. ten z pudełka nie działa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu ale sie zawiodłem na q4 :/. Grałem długo w demo (tylko mp) i w końcu chciałem sobie pograć w pełną (też głownie mp). Pożyczyłem od kumpla fulla i szczerze mówiąc sie zawiodłem (powtórzenie). Odpaliłem sobie sp i po 7,5h ZONK, że to już koniec :(. Grałem wolno lookając wszysko na generalu. Imo sp w q4 jest gorsze od d3 niestety i kończy sie bardzo szybko. No ale q to w zasadzie net only problem w tym ze na v 1.0,v1.2,v1.3 nie ma praktycznie graczy :/. Serwów malo (ponad 400 na v1.3) i tych z pingiem poniżej 150 mam koło 10 i kazdy pusty :/. Może wcześniej było lepiej, może sie spóźniłem.

jak instalowac to tylko 1.3, bo gra sie swietnie :)

dla tych ktorzy szukaja graczy do gry!

 

#quake4.pl @ irc.quakenet.org

 

mozna znalezc i poczatkujacych, po srednich i najlepszych w polsce, na tym kanale mozna tez dowiedziec sie jakie sa hasla na serwery. q4 rozkreca sie powoli, ale na szczescie sie rozkreca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy daleko mam jeszcze do końca gry ? bo już nie mam sił, tłukę te potworki i nie widzę końca :mur:

Ja bym powiedział ze juz ponad połowe masz za sobą (szczerze to właśnie ta lokacja - waste processing facitlity mi sie najbardziej podobała a dalej syf niestety :lol:). W sumie w q4 sp grałem tylko dla darkmatter guna (wypaśna broń chcoiaż dmg ma małe ale za to dźwięki, szczególnie reload'u są wypasione ;p). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział ze juz ponad połowe masz za sobą (szczerze to właśnie ta lokacja - waste processing center mi sie najbardziej podobała a dalej syf niestety :lol:).

hehe, dzięki za pomoc, myślałem że już kończę a tu się okazało że połowa :cry: Ale przyznam że fajna ta misja jest , zresztą jak poprzednie

 

Edit : Bo np na stronie można jakieś dodatki, pathe ściągnąć do q4 czy to np wydłuża grę np dodając misje itp?? bo ja ciągnę na takiej jaką dostałem w pudełku B-)

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, dzięki za pomoc, myślałem że już kończę a tu się okazało że połowa :cry: Ale przyznam że fajna ta misja jest , zresztą jak poprzednie

 

Edit : Bo np na stronie można jakieś dodatki, pathe ściągnąć do q4 czy to np wydłuża grę np dodając misje itp?? bo ja ciągnę na takiej jaką dostałem w pudełku B-)

Niezupełnie. Są to pewnie mody single player które wydłużają rozgrywke ale to są jakby oddzielne gry ;]. Czyli odpalasz je z menu mods.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wecie może, co jest przyczyną, że czasem po zapisaniu save- checkpoint i załadowaniu nie widać śladów po kulach, ani efektów wystrzałów? Zrobienie chwilę potem w innym miejscu Quicksave i jego załadowanie rozwiązuje problem. Strasznie to upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem i pomimo zabawy w konfigu nvidii nic nie wskurałem. Zauważyłem jednak, że po paru minutach efekty wracają same oraz, że sytuacja nie dotyczy samych checkpointów tylko dowolnego szybkiego zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...