Skocz do zawartości
diabolik

dziwne krzaki zamiast liter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dyskiem (Maxtor 160 GB 8MB). Mianowicie wczoraj próbowałem zdefragmentować dysk i na jednej partycji wyskoczył mi błąd że podana partycja nie może być zdefragmentowana gdyż zawiera błąd. Mam system windows 2000 i sprawdziłem narzędziem do sprawdzania dysków-i nic nie wykazał. Następnie odkryłem na partycji że z folderu z muzyką zrobił mi się folder w krórym wszystkie pliki zmieniły swoje nazwy na jakieś krzaczki. Nie mogę nic z tym zrobić ani usunąć, próbowałem nawet w awaryjnym i nic. Po pewnym czasie prawie wszystkie foldery zmieniły się na takie jak tamten. Teraz każdy z tych plików zajmuje kilkanaście GB.

Co to może być?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mi to na wirusa albo padniety dysk/partycja...

Sprawdz kompa antywirem, a jesli to nie pomoze probowalbym jakiems programem do naprawy dysku. Hddregenerator lub cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program WinComander lub Total Commander dobrze sobie radzą z usuwaniem takich błędnych plików i katalogów. Spróbuj.

Ciekawe w którym miejscu owe programy radzą sobie z usuwaniem błędnych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program WinComander lub Total Commander dobrze sobie radzą z usuwaniem takich błędnych plików i katalogów. Spróbuj.

Ciekawe w którym miejscu owe programy radzą sobie z usuwaniem błędnych plików.

No, mi kiedyś na dysku powstał jakiś dziwny katalog o dziwnej nazwie. Pliki w nim zajmowały dużo miejsca na dysku, a ich nazwy to właśnie były same krzaczki, itp. Windows nie potrafił ani tego usówać, ani zmieniać nazwy, itp. Uruchomiłem Win Commander i usunąłem cały ten katalog, do którego Windows nie umiał się zabrać. I była już wszystko ok. Miejsca na dysku przybyło znacznie.

 

Ewentualnie można spróbować usuwania plików zwykłym Norton Commanderem pod DOS, ale nie wiem, czy będzie on działał pod Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...