Skocz do zawartości
ara

Temp. Plyty

Rekomendowane odpowiedzi

Moze dlatego ze na mostku standartowo jest tylko radiator a nie mam dodatkowego wiatraka w obudowie plyta to ga-7vrxp.

Nie. Temperatura jest za wysoka!!! , ja tez mam tylko radiator i mam 32 stopnie . Jak umniesz to sciagnij sobie radiator z plyty i daj srebrnej pasty troche , bo moze cos sie nie styka . Tyle ze mi cos wyglada na walniety czujnik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp. plyty glownej na poziomie 50 stopni to duzo czy malo?

Dotknij radiatora: jeśli poczujesz, że parzy to daj pastę opartą na srebrze lub miedzi/ew. większy radiator

Jeśli temp nie będzie zbyt wysoka, tz. nie poczujesz, że piecze itp. to błąd pomiaru czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotknij radiatora: jeśli poczujesz, że parzy to daj pastę opartą na srebrze lub miedzi

Zupełnie się niezgodze. Skoro radiator ma wysoką temp. to dobrze odbiera ciepło z chipsetu. Zmiana pasty napewno nie obniży temperatury radiatora, może ewentualnie podwyższyć ją. A wracając do problemu - jeżeli temperatura radiatora jest wysoka (radiator jest prawie gorący) to dołóż wiatraczek albo załóż większy radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotykajac radiator parzyl wiec czujnik jest ok zalozylem wiatrak w obudowe i temp teraz 40 stopnie to jeszcze duzo?

Daj teraz pasty i bedzie dobrze , powiedz tylko czy temperatura jaka teraz odczytujesz jest przy otwartej czy przy zamknietej obudowie ?? .

A jezeli chodzi o to czy 40 stopni to dobra temp , to powinna byc jeszcze troche nizsza , mysle ze jak nalozysz pasty bedzie jeszcze mniejsza , upewnij sie tez czy napewno radiator dobrze przylega do Chipsetu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Dotknij radiatora: jeśli poczujesz, że parzy to daj pastę opartą na srebrze lub miedzi

Zupełnie się niezgodze. Skoro radiator ma wysoką temp. to dobrze odbiera ciepło z chipsetu. Zmiana pasty napewno nie obniży temperatury radiatora, może ewentualnie podwyższyć ją. A wracając do problemu - jeżeli temperatura radiatora jest wysoka (radiator jest prawie gorący) to dołóż wiatraczek albo załóż większy radiator.

Oki masz racje , ale ta temperatura jest za duza( a metoda pomiaru na palec to sie nadaje ;) ) , ja mam bez wiatraka 32 stopnie wiec mysle ze z wiatrakiem to on powinien miec dwadziescia pare .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...