Skocz do zawartości
Szymek

Kingston HyperX PC3200 ULK2/1G TCCD

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm według mnie nie ma co sie tak zachwycać tymi HyperX ULK2 jestem własnie po testach tych RAMów 2x256Mb i powem szczerze jestem mocno ale to mocno rozczarowany 2-2-2-5 one robią to fakt ale tylko do 225 MHz  potem to amen 250MHz nie robią nawet przy 3-4-4-11 więc nie mówmy wszem i wobec, że są dobre, szkoda ludzi.

poweim tak moje BH6 Kinstony z 2002 roku biegają 242MHz bez błedów a HyperX przy tej samej częstotliwosci 2.5-3-3-9 :(

Radek (rapra ) ma jednak rację i nikt mnie juz nigdy nie przekona pamieci muszą chodzić 2-2-2-6 wtedy są efekty inaczej to szkoada pieniędzy

1300090[/snapback]

no to żeś mnie załamał a ja myślałem że to dobre pamiątki i do 300 dobiją, już chciałem kupować a tu taka kicha :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to żeś mnie załamał a ja myślałem że to dobre pamiątki i do 300 dobiją, już chciałem kupować a tu taka kicha  :angry:

1302333[/snapback]

 

300MHz to one chodza ale 10-3-4-2,5cl 2T ... na razie max stabilnie z miarę przyzwoitymi timingami na NF4 chodzą mi 2x512MB DC 238MHz 7-3-3-2cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut mało, o wiele mniej niż może płyta :)

1305630[/snapback]

 

Może mi rozjaśnisz co masz na myśli ?? ... moja płyta daje do 4V na RAM ale co to ma do rzeczy ?? Ponadto te Hypery > 3.0V cholernie się grzeją, nie to co Winbondy BH które na 3.2V były chłodne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi rozjaśnisz co masz na myśli ?? ... moja płyta daje do 4V na RAM ale co to ma do rzeczy ?? Ponadto te Hypery > 3.0V cholernie się grzeją, nie to co Winbondy BH które na 3.2V były chłodne  :-P

1305977[/snapback]

Mam na myśli to, że najpierw przydało by się sprawdzić jakie są na prawde możliwości tych pamięci, dając im tyle V ile będą tam chciały, a później na nie narzekać :)

Skoro grzeją to postaw na dimmach jakiś wentylator. Nie sądzisz, że warto sę chwile pomęczyć by choć wiedzieć "co to potrafi" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba na każdym murze pisze, ze TCCD nie potzrebuja wysokich napięć do OC, a wy dalej swoje o "trzech woltach". Więc albo Kingston dał d.... i skopał potencjał drzemiacy w kościach, albo trafiliście na jakieś padaki. Yotomo na Gskillach 2,5-3-3-7 1T ma do 285, ja na A-Data 2,5-3-3-7 1T do 287, 2,5-4-3-7 1T do 307.... wszystko na 2,7-2,8V. 3,0V to owszem, ale do okolic 320 2,5-4-3-11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba na każdym murze pisze, ze TCCD nie potzrebuja wysokich napięć do OC, a wy dalej swoje o "trzech woltach". Więc albo Kingston dał d.... i skopał potencjał drzemiacy w kościach, albo trafiliście na jakieś padaki. Yotomo na Gskillach 2,5-3-3-7 1T ma do 285, ja na A-Data 2,5-3-3-7 1T do 287, 2,5-4-3-7 1T do 307....  wszystko na 2,7-2,8V. 3,0V to owszem, ale do okolic 320 2,5-4-3-11.

1306517[/snapback]

Nie wiem co wymyślił Kingston ale nic nie poradzę, że do FSB 238 7-3-3-2cl potrzebuje 3.0V by nie mieć błędów w Memtest ... na 2.7V sypie błędami jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Już chyba na każdym murze pisze, ze TCCD nie potzrebuja wysokich napięć do OC, a wy dalej swoje o "trzech woltach". Więc albo Kingston dał d.... i skopał potencjał drzemiacy w kościach, albo trafiliście na jakieś padaki. Yotomo na Gskillach 2,5-3-3-7 1T ma do 285, ja na A-Data 2,5-3-3-7 1T do 287, 2,5-4-3-7 1T do 307....  wszystko na 2,7-2,8V. 3,0V to owszem, ale do okolic 320 2,5-4-3-11.

1306517[/snapback]

właśnie- cyganos dobrze gada. Tylko Kingstony potrzebują dużego V. trzebaby też sprawdzić to na innych TCCD na JEDECu, bo wiadomo że brainpower preferuje niższe V.

 

Hanu- lepiej napisz jak z temperaturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu Mhz w końcu dochodzą te Kingstony na najniższych timingach (2-2-2-5 1)? bo recenzje na zagranicznych stronach mówią, w większości o 204-210Mhz (tylko jeden recenzent uzyskał 217Mhz). Jeśli to prawda to bardzo słabiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Na 2,6-2,7V są ledwie letnie, przy 3,0V dotykowo ciepłe, ale na pewno nie gorące.

1307836[/snapback]

No to Kingstony były zdecydowanie cieplutkie na 2-2-2-5 i 2,65V a im więcej tym cieplejsze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wlasnie mnie bardzo interesuje jak takie hyperX ULK2 sprawuja sie na napieciu 3 - 3.2V, bo nie wiem czy warto kupowac ocz Boostera  :D

1308100[/snapback]

OCZ Boostera kupuje się do napięć powyżej 3,3V

a do 3,3, to można moda zrobić na prawie każdej mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Boostera kupuje się do napięć powyżej 3,3V

a do 3,3, to można moda zrobić na prawie każdej mobo

1308107[/snapback]

Zgadza sie, ale jestem posiadaczem MSI Neo2 na niej wykonanie moda wymaga ciecia sciezek wiec troche lipa.

W dalszym ciagu czekam na informacje od osob ktore testowaly hyperX ulk2 na napieciu wyzszym niz 3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

czy na tych HyperX dobije do 230Mhz cl2 na 2.9v?

1310350[/snapback]

maybe, epoxer ma CL2 przy 238MHz na 3V chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale jestem posiadaczem MSI Neo2 na niej wykonanie moda wymaga ciecia sciezek wiec troche lipa.

W dalszym ciagu czekam na informacje od osob ktore testowaly hyperX ulk2 na napieciu wyzszym niz 3v.

1308170[/snapback]

ja dostałem te kostki i porobiłem kilka testów na różnych napięciach od 3.2v do 2.6 v i najlepiej się kręciły na 2.8

jeszcze jedno, moje pamięci mają taka przypadłość że na 1T nie chcą iść wyżej niż 270 zaś na 2T lecą aż na 315, obojętnie jakie dam timigi na 1T i voltaż nie mogą przekroczyć tej bariery dodam że także każda z osobna,może ktoś ma jakiś pomysł lub spotkał się z czymś podobnym

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamięci mają taka przypadłość że na 1T nie chcą iść wyżej niż 270 zaś na 2T lecą aż na 315

1314725[/snapback]

Moje na > 280MHz 1T bootowały ale winda bardzo niestabilna, na 2T do 310MHz doszedłem (300MHz wtępnie wyglądało stabilnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie tylko ja jeden mam taką jazdę z nimi, a bałem się że może kontroler pamięci poszedł się ..... ja jeszcze powalcze z nimi bo nie chce mi się wierzyć że tak można skopać takie dobre kostki :mur:

 

update: wczoraj udało mi się ustawić je na 290 2,5-4-4-12 1T na tyle stabilnie że przechodzą testy w sandrze i evereście, co oznacza że można na nich coś zdziałać

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...