Skocz do zawartości
ArturBoss

@ Durona 800 na ABIT KT7 RAID

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam pytanko, także posiadam durnia :)) 800 tyle że mam płyte asus a7v, ile mógłbym z niego wycisnąć, nie znam sie na tym więc poprosiłbym o przykładowe podanie mnożnika, magistrali i napięcia(mnożnik już odblokowałem).

Z góry dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrupek nie znam twojej plyty, ale ja wyciagam conajmniej 1066Mhz(wiecej nie probowalem) na OC. Niektorzy na WC mozna wiecej. Poszukaj ludzi na forum ktorzy maja takie Durnie.

ArturBoss na 98 tez da sie krecic, ale jest to utrudnione. 9x ma problemy ze zmiana FSB o duze wartosci. Czasami pomaga instalka na FSB 133Mhz. Ja tak zrobilem i dziala mi 7x133Mhz (ale nie dziala 8x133 <- nie zabardzo wiem czemu). Wogóle 98 jest systemem grzecznie mowiac nie stablinym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha te abity mają to do siebie ze dają na procku zawsze troche większe napięcie ... przy 1.85 mam 1.89 a to prawie 1.9 V

Nie martw się u mnie jest to samo(looknij na konfig). Dodam jeszcze, że chyba masz płytę na KT133 i raczej nie pójdzie na fsb 133Mhz, polecam kręcić fsb o kilka-kilkanaście Mhz + zwiększyć mnożnik o 0,5-1,5(jak pójdzie). Dodam, że u mnie(KT7A Raid)(KT133A) idze spoczko 133*8 = 1066(dalej nie ryzykowałem). Pozdro i powodzenia

a u mnie na KT7A duren 800 na 7*133 w ogole sie nie wlacza tzn. komp sie nie wlacza napiecie zwiekszylem wiec dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało napięcie możesz dać 1.85V dopiero wtedy mozesz kręcić, tylko zastosuj odpowienie chłodzenie, wydajny wiatrak ze sporym radiatorem (miedz lub aluminum z wkładką) i daj ze 2 wiatraki w obudowie na tył 8x8cm one dużo dają, zainstaluj program do sprawdzanie temperatury masz go na płycie ze sterownikami do mobo, najwydajniej będzie poprzez FSB lecz na KT133 dużo nie pociągniesz, możesz zdjąc standardowe chłodzenie chipsetu i zastosować jakiś cooler od celka wtedy FSB osiągniesz stabilne nawet ponad 120MHz, no i kręc resztę mnożnikiem oczywiście, można jeszcze zrobic moda płyty opisane jest to na tomie bodajże, podniesie to napięcie o 0.2V i można jeszcze więcej osiągnąć lecz do tego to WC by się jużprzydało, a i uaktualnij BIOS gdyż pierwsze wersje zle podawały temperature procesora, i sprawdz czy czujnik przylega do procesora to może mieć wpływ na nieprawidłowe podawanie temperatury CPU, jak jakieś jeszcze pytania to wal śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na KT7A duren 800 na 7*133 w ogole sie nie wlacza tzn. komp sie nie wlacza napiecie zwiekszylem wiec dlaczego ?

Różnie to bywa. Może dałeś za małe V, może masz za słabe chłodzenie, a może po prostu masz procka, którego się nie da podkręcić na 133MHz.

 

PS. Działają Ci wszystkie mnożniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mnozniki mam wszystkie a dokladnie do 12.5 a magistrala bynajmniej do 15 Mhz.byc moze bedzie to temperatura ale nie jetem pewien bo na 900 9*100 chodzi a juz na 9.5*100 juz nie czyli w ogole powyzej 900 ma problemy a dokladnie to sie komputer w ogole nie wlacza bede robil upgrade biosa ale chyba to nic nie da. aha mam jeszcze pytanie czy ostatnia wersja biosu zawiera wszystkie poprawki z poprzednich wersji ?

aha na 6,5*133 dziala wychodzi bynajmniej 865Mhz. co o tym myslicie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na 1.7 V po upgradzie biosa bede mial opcje 1.85 ale nie wiem czy to nie za duzo na durnia

Ho, ho. Nio i mamy przyczynę. Ja mam przy 1066Mhz 1,85V. Niżej nie pójdzie. Nie mówię, żebyś zapodał 1,85V, bo jak Ci się spali proc, to będzie na mnie, ale powiem Ci, że na 1,7 więcej nie wyciągniesz(chyba, że masz "szczęśliwy" egzemplarz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ze szczęśliwym egzemplarzem chodziło mi o to, jak udało Ci się póścić go powyżej 1Ghz na 1,7V. Jeśli chodzi o zwiększanie napięcia, to proponuje iść maluteńkimi kroczkami(zwiększać o jak najmniej). Po każdym zwiększeniu V odpalasz kompa, sprawdzasz temperaturę. Jak jest wmiarę normalna(do 47) to "zajmujesz" proca nim chwilkę(jakiś 3DMark w rozdzielczości 1600, or something..)(ok. 30min). Sprawdzasz temperaturę. Jak za duża(55 C) to zmniejszasz napięcie. Pamiętaj. Powoli zwiększaj. Acha. Proponuje nie podkręcać w czasie zwiększania V(na OC przyjdzie czas). Napisz jak czy wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie wyszlo nawet na 1.80 V (7*133Mhz) nie odpala sie (doslownie)

nie startuje. swieca diody ale komp nie wstaje nic nawet bios.nie wiem juz czy to chodzi o temperature czy o cos innego bo o napiecie chyba nie. flashowalem biosa dzisiaj do ostatniej wersji niby majacej obslugiwac athlony do 1400 Mhz ale nic nie ruszylo :(

napisz jesli bedziesz mial jakies pomysly jeszcze to napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie wyszlo nawet na 1.80 V (7*133Mhz) nie odpala sie (doslownie) nie startuje. swieca diody ale komp nie wstaje  nic nawet bios.nie wiem juz czy to chodzi o temperature czy o cos innego bo o napiecie chyba nie. flashowalem biosa dzisiaj do ostatniej wersji niby majacej obslugiwac athlony do 1400 Mhz ale nic nie ruszylo :( napisz jesli bedziesz mial jakies pomysly jeszcze to napisz.

Nio. Ciezka sprawa. Probowales 8x100 na 1.8V. Jak nie pojdzie, to wina temperaturki. Podejzewam, ze jesli nie pojdzie FSB 133 bedziesz musial krecic jak najwiecej magistrala(110-112Mhz), a dopiero pozniej mnoznikiem. Np. 10x110= 1100Mhz(sie rozumie na 1.8V). Pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie rozumiem tego dlaczego trzeba odblolowywać mnożnik na procku. Ja kręciłem samą szyną i nic mi się nie dzieje ( To chyba Dobrze :) ), a widać że troche do góry poszedł, napięcie na procu to 1.7V, WinaXP mam i na takich ustawieniach 3dMark może 3 dni zasówać w kółko, tylko moja Rivka... wysłóżone biedactwo:) JA Myśle że dobre chłodzenie to podstawa. Ja mam tylko wentylki a procek na maxa ma 43stopnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra bede probowal magistrala i 8x100 na 1.8 V tez sproboje. ale wyniki napisze dopiero w sobote bo teraz jestem w krakowie i wracam do domu w czwartek ale dam znac na pewno co i jak. aha i jeszcze pytanko jesli bede zwiekszal magistrale to i delikatnie mnoznik np. 110x8.5 (935) czyli podobnie jak 7x133 (931) to temperatura mniej wzrosnie i czy komputer bedzie pracowal stabilnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie rozumiem tego dlaczego trzeba odblolowywać mnożnik na procku. Ja kręciłem samą szyną i nic mi się nie dzieje ( To chyba Dobrze :) ), a widać że troche do góry poszedł, napięcie na procu to 1.7V, WinaXP mam i na takich ustawieniach 3dMark może 3 dni zasówać w kółko, tylko moja Rivka... wysłóżone biedactwo:) JA Myśle że dobre chłodzenie to podstawa. Ja mam tylko wentylki a procek na maxa ma 43stopnie:)

A dlatego trzeba by go puścić na możliwie wysokiej magistrali. Bo przy 133 na wszystkich w miarę nowych płytach właczy się dzielnik 4 i pci i agp są w normie. A jak dasz magistralę 124 to na większości płyt (pomijam ecs przy którym już wtedy włącza się dzielnik 4) ryzykujesz utratę danych lub uszkodzenie hdd i wszystkiego co jest na pci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam takie małe pytanko.Mam durnia900,płyte Solteka.Zamalowałem mostki L1 i moge zmieniac sobie mnożnik,prawda?Tylko czy moge dac sobie fsb 133?To nie szkodzi prockowi skoro podają ze fsb durnia to 100?Pusciłem go na 11x100 i chodzi ok.Zero problemów.Tak wiec moge dać np,8x133? Jak ktos moze to niech pomoże... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miro_x Nie napisałeś jaką masz teraz temperaturę. Jeśli chodzi o 110x8.5 (935) to na mój gust powinno pójść, ale będzie troszkę wolniej niżeli na 133x7

wlasnie o to chodzi ze np. przy 9x100 to spox lazi temp.jest ok 40 stopni chyba ze ciezko pracuje to wznosi sie na 50 ale jest stabilny . przy szynie 133 w ogole sie nie wlacza ale wiecej poweim jak sproboje 110x8.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam takie małe pytanko.Mam durnia900,płyte Solteka.Zamalowałem mostki L1 i moge zmieniac sobie mnożnik,prawda?Tylko czy moge dac sobie fsb 133?To nie szkodzi prockowi skoro podają ze fsb durnia to 100?Pusciłem go na 11x100 i chodzi ok.Zero problemów.Tak wiec moge dać np,8x133? Jak ktos moze to niech pomoże... :oops:

Oczywiście że możesz dać. Ja przy odpowiednio niskim mnożniku dawałem 166 i nie było żadnych problemów...

wlasnie o to chodzi ze np. przy 9x100 to spox lazi temp.jest ok 40 stopni chyba ze ciezko pracuje to wznosi sie na 50 ale jest stabilny . przy szynie 133 w ogole sie nie wlacza ale wiecej poweim jak sproboje 110x8.5

A twój powinien bez najmniejszych kłopotów chodzić na fsb 133, no chyba że twoja płyta na to nei pozwala, lub masz baardzo słabiutkie pamiątki lub zasilacz mówi dość. Więc jak się tylko da to zamiast 110x8.5 lepiej puścić jakies 7x133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super,wielkie dzięki :D .Mój soltek obsługuje fsb 133 wiec bez problemów sobie go dam na tyle.A napięcie zmieniać?Narazie chodzi bez zwiększania to chyba nie trza...

Napięcie zmieniasz dopiero wteedy jak proc na żądanej częstotliwości nie jest stabilny. Nie polecam zmieniania napięcia powyżej 0,2V no chyba że masz jakieś niezłe chłodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super,wielkie dzięki :D .Mój soltek obsługuje fsb 133 wiec bez problemów sobie go dam na tyle.A napięcie zmieniać?Narazie chodzi bez zwiększania to chyba nie trza...

Tylko kontroluj temperaturkę!!

 

miro_x nie wiem już. Jeśli nie działa Ci 6x133 na 1,85V(sprawdzałeś??) to raczej nie możesz 133Mhz. I trzeba przyczyny wtedy szukać. tomasir pokazał Ci dobrą drogę(mocy??:) Może to wina zasiłki lub pamiątek. Masz możliwość przetestowania z innymi komponentami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam temp w biosie i jest na bezczynności ok. 44' a jak przez 30-40 minut go mecze 3dmarkiem to jest 48' więc chyba może być.Tylko jeśli możecie to wytłumaczcie mi co rozumiecie przez niestabilność procka?Wiesza sie,jakieś błędy,dymi czy co?Mój takich rzeczy nie robi a napięcie podniosłem tylko troche (o 0,5V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam temp w biosie i jest na bezczynności ok. 44' a jak przez 30-40 minut go mecze 3dmarkiem to jest 48' więc chyba może być.Tylko jeśli możecie to wytłumaczcie mi co rozumiecie przez niestabilność procka?Wiesza sie,jakieś błędy,dymi czy co?Mój takich rzeczy nie robi a napięcie podniosłem tylko troche (o 0,5V).

Chyba podniosłeś o 0,05 V a to zasadnicza różnica.

A niestabilność to zwisy, nagłes resety, czarne ekrany (czasem niebieskie :D ), błedy windy i tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...