Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

jakie myslenie ..

z tego samego powodu dla ktorego rolex nie robi skarpetek

1611347[/snapback]

 

Troche nietrafiony ten Twoj przyklad z Rolexem... Jak wiesz grafy i mobo naleza do tej samej branzy. Wiele firm robioacych plyty robi tez karty graf (ASUS, Abit np.). DFI tez mogloby sie wziac za robienie kart graf imho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opcja APIC mode w biosie powinna byc na ON czy na OFF? Kiedys na NF2 Chaos pisal ze jak sie wylaczy to daje sporo poprawy w o/c nie wiem jak jest z DFI w szukajce dfi + apic nic ciekawego nie pokazalo.. jestem wlasnie w czasie krecenia mojego Venice =>

1611349[/snapback]

 

... to wlasciwie czemu sam nie sprawdzisz? Znajdz najpierw maksa stabilnego na apic on a potem wylacz... I daj znac jak Ci poszlo:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acd te Twoje posty nie sa najwyzszych lotow ale dzieki za uwage :] wlaczylem prime max stress i wyszedlem z domu.. 2843 mhz takze nie tak zle.. nap 1,61 real mierzone miernikiem... mysle ze musze mu dac czas sie wygrzac bo dopiero wczoraj wlozony na plyte procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acd te Twoje posty nie sa najwyzszych lotow ale dzieki za uwage :] wlaczylem prime max stress i wyszedlem z domu.. 2843 mhz takze nie tak zle.. nap 1,61 real mierzone miernikiem... mysle ze musze mu dac czas sie wygrzac bo dopiero wczoraj wlozony na plyte procek.

1611544[/snapback]

No ale zeby tez nie byly najnizszych bo sie potne normalnie! Takie niech beda srednie loty ok? powoedzmy cos na 7500 m. Zastanawiam sie na jakiej podstawie przypiales mi taka latke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nietrafiony ten Twoj przyklad z Rolexem... Jak wiesz grafy i mobo naleza do tej samej branzy. Wiele firm robioacych plyty robi tez karty graf (ASUS, Abit np.). DFI tez mogloby sie wziac za robienie kart graf imho...

1611357[/snapback]

skapretki tak jak i zegarki sa do noszenia :P

jak ktos cos robi jedno dobrze to niech na tym zostanie

pozatym nie wal 2 postów pod rzad

 

swoja droga to twoj podpis mi sie wydaje jakis nie teges .. taki sprzet a w zanym rankignu cie nie widzialem .. jakeis orby .. screeny z prime? bo cos mnie sie wydaje ze jestes marzyciel/mąciwoda

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga to twoj podpis mi sie wydaje jakis nie teges .. taki sprzet a w zanym rankignu cie nie widzialem .. jakeis orby .. screeny z prime? bo cos mnie sie wydaje ze jestes marzyciel/mąciwoda

1611972[/snapback]

A co Ci przeszkadza co kto ma w podpisie? Kazdy pisze sobie co chce. A acd rzeczywiscie nie wiadomo po co ten OT robi. Śmietnik tylko robicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z mobo...

 

Mianowicie po ostatnich wybrykach jak nie chciała wstawać było przez pare dni ok. Potem chciałem coś pokręcić, kręce, puszczam 3dm05 i zwiecha. Reset i już nie wstał ;/

 

Odłanczam, przestawiam, kombinuje i nic... dziś go rozłozyłem i załozylem AC na grafe a na procu zostało wc. podpiełem wszystko, pyk i się włączył.

Po jakieś chwili chciałem ustawic na 2,7GHz a tu lol, nie pasuje mu, winshit sie ładuje, pisze zapraszamy i reboot :| na ustawieniach na których wcześniej działało. Na 2250MHz działa wszystko spoko.

 

Jakieś sugestie :| ja juz nie mam siły na tą mobo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z mobo...

 

Mianowicie po ostatnich wybrykach jak nie chciała wstawać było przez pare dni ok. Potem chciałem coś pokręcić, kręce, puszczam 3dm05 i zwiecha. Reset i już nie wstał ;/

 

Odłanczam, przestawiam, kombinuje i nic... dziś go rozłozyłem i załozylem AC na grafe a na procu zostało wc. podpiełem wszystko, pyk i się włączył.

Po jakieś chwili chciałem ustawic na 2,7GHz a tu lol, nie pasuje mu, winshit sie ładuje, pisze zapraszamy i reboot :| na ustawieniach na których wcześniej działało. Na 2250MHz działa wszystko spoko.

 

Jakieś sugestie :| ja juz nie mam siły na tą mobo :/

1612363[/snapback]

do żyda z nią ;-) Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obseruje zaawansowany OT... ;]

1612179[/snapback]

Spokojnie to nie temat o Venice tu panuje taka atmosfera ;) Tu jest FAQ i większość odpowiedzi na ewentualne pytania są w nim są już zawarte.

 

Kolejny problem z mobo...

 

Mianowicie po ostatnich wybrykach jak nie chciała wstawać było przez pare dni ok. Potem chciałem coś pokręcić, kręce, puszczam 3dm05 i zwiecha. Reset i już nie wstał ;/

 

Odłanczam, przestawiam, kombinuje i nic... dziś go rozłozyłem i załozylem AC na grafe a na procu zostało wc. podpiełem wszystko, pyk i się włączył.

Po jakieś chwili chciałem ustawic na 2,7GHz a tu lol, nie pasuje mu, winshit sie ładuje, pisze zapraszamy i reboot :| na ustawieniach na których wcześniej działało. Na 2250MHz działa wszystko spoko.

 

Jakieś sugestie :| ja juz nie mam siły na tą mobo :/

1612363[/snapback]

Zrób jej odpoczynek, czyli kilka h z wyciągniętą baterią i odłączonym kablem zasilania. Takie coś pomagało na DFI NF2 że tak powiem była to już „standardowa procedura na takie przypadki”. Jeżeli to nie pomoże… cóż może jednak coś się stało z mobo (czego ci nie życzę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skapretki tak jak i zegarki sa do noszenia :P

jak ktos cos robi jedno dobrze to niech na tym zostanie

pozatym nie wal 2 postów pod rzad

 

swoja droga to twoj podpis mi sie wydaje jakis nie teges .. taki sprzet a w zanym rankignu cie nie widzialem .. jakeis orby .. screeny z prime? bo cos mnie sie wydaje ze jestes marzyciel/mąciwoda

1611972[/snapback]

Co za glupi argument juz na prawde: nie widzailem Cie na zadnym rankingu, wiec na pewno klamiesz. Dzis wezme moja super wypasiona cyfrowke (zaraz umieszcza ja w sigu a zdjecia w jakims rankingu) i zrobie zdjecia mojego kompa i przesle Ci na mejla - chcesz? Moze trafi do Ciebie, ze niektorzy nie chca chwalic sie wynikami swojego kompa i 3dmarki ich nie podniecaja!!

Z tymi dwoma postami pod rzad to akurat masz racje - nie powinienem dodawac kolejnego.

Dla mnie temat jest skonczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jej odpoczynek, czyli kilka h z wyciągniętą baterią i odłączonym kablem zasilania. Takie coś pomagało na DFI NF2 że tak powiem była to już „standardowa procedura na takie przypadki”. Jeżeli to nie pomoże… cóż może jednak coś się stało z mobo (czego ci nie życzę).

1612557[/snapback]

Masz Mardok u mnie duże piwo!! Działa :) :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG... co sie dzieeje z tymi plytami to strach w oczach po prostu, i to nie sa pojedyncze przypadki tylko jakas epidemia.. :/

1612991[/snapback]

A czego się spodziewasz po mobo jak cały sprzęt jest kręcony do granic możliwości (czasami nawet dalej) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem prawie caly ten temat, i tak sie zastanawiam, za kilka dni bede mial wlasnie ta plyte razem z reszta bebechow, czy jak juz to wszystko zloze to ten komp mi sie wogole odpali ? :D bo momentami mam watpliwosci czy sobie tym DFi jakiegos kuku nie zrobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem prawie caly ten temat, i tak sie zastanawiam, za kilka dni bede mial wlasnie ta plyte razem z reszta bebechow, czy jak juz to wszystko zloze to ten komp mi sie wogole odpali ? :D bo momentami mam watpliwosci czy sobie tym DFi jakiegos kuku nie zrobie :P

1613430[/snapback]

DFI pod względem awaryjności nie dobiega od innych producentów, po prostu jest ich najwięcej na forum i największe szanse że jakaś będzie miała klasyczny już „Foch”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI pod względem awaryjności nie dobiega od innych producentów, po prostu jest ich najwięcej na forum i największe szanse że jakaś będzie miała klasyczny już „Foch”.

1613442[/snapback]

no wlasnie... foch... jakos jestem przyzwyczajony do tego ze komp sie wlacza jak wcisne buttona B)

 

ale co tam, zobaczy sie, a co mi tam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie trzasnalem taki zestaw: Zolty zalman na NB + Coolermaster Blue Ice (maly radiator na NB + cooler z 3 LED'ami) odkrecilem coolerek i rzucilem na zalmana =) niecale 2500 obrotow i mam max 42 stopnie na NB (HTT 310 stress) takze jest wypas. Niedlugo jak juz skoncze robic bude itp fotki beda w dziale WC =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko skoro wszyscy twierdza ze ten cooler na chipsecie to wyjec to czy ktos moze mi napisac ile ma on mniejwiecej decybeli i czy wymiana na ten bedzie korzysta pod zgledem wydajnosci ciszy i czy wogole bedzie pasowal ???

 

1614791[/snapback]

 

Wyjec to taka potoczna nazwa, aż tak głośny to on nie jest… jak się już człowiek przyzwyczai ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem juz wszystkie podzespoly i zlozylem kompa ale przy postawianiu windowsa bluscreen i ze mam niekompatybilne pamieci (Elixir :sad: ) no to chce wrzucuc najnowszego finala poki co zeby windowsa zainstalowac ale nie potrafie.

 

Sciagnalem rozpakowalem na dyskietke i co ???

 

Myslalem ze moze samo zbootuje z tej dysklietki ale nie

 

pozniej wszedlem w dosa przez plyte instalacyjna windowsa i i wywolalem plik AWDFLASH.exe i komunikat ze zle polecenie

 

prosze napiszcie jak toz robic mozliwe szybko !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dziwny problem. Nie dzialaja mi diody w obudowie od Dysku twardego i power sprawdzilem miernikiem diody sa sprawne kable tez (obudowa jest nowiutka jak z podpisu) po plyte tez dobrze podlaczylem w czym moze byc problem ? Power i Reset dzialaja bez problemu glosniczek tez dziala.

Edytowane przez Łukasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem prawie caly ten temat, i tak sie zastanawiam, za kilka dni bede mial wlasnie ta plyte razem z reszta bebechow, czy jak juz to wszystko zloze to ten komp mi sie wogole odpali ? :D bo momentami mam watpliwosci czy sobie tym DFi jakiegos kuku nie zrobie :P

1613430[/snapback]

mialem podobny problem jak kupowlem abita nf7 .. jakos dzialal prawie 2 lata bez zadnego zonka. nawrt go zalalem i po wyschnieciu dzialał ;]

 

Wyjec to taka potoczna nazwa, aż tak głośny to on nie jest… jak się już człowiek przyzwyczai ;)

1614900[/snapback]

jak ktos ma cala reszte cicha i śpi przy wlączonym kompie ktory jest jakeis 1.5-2m od jego glowy to ma znacznie ..

ponizej 3k rpm jest znosny i lulam jak dzidzia ;]

 

Witam mam dziwny problem. Nie dzialaja mi diody w obudowie od Dysku twardego i power sprawdzilem miernikiem diody sa sprawne kable tez (obudowa jest nowiutka jak z podpisu) po plyte tez dobrze podlaczylem w czym moze byc problem ? Power i Reset dzialaja bez problemu glosniczek tez dziala.

1615465[/snapback]

a dobrze podlaczyles? probowales plus i minus odwrotnie?

mi i mojemu koledze na chiefach dziala bez problemu .. aczkolwiek wczesniej mi swiecila jasniej . .teraz jakos ledwo se mryga

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz

 

Diody mażna podłączyć na dwa sposoby: dobrze czyli + do +, - do -; i źłe czyli na odwrót a wtedy nie bedą świeciły. Podłącz jeszcze raz tylko na odwrót. powinny działac skoro to nowa obudowa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok windows postawiony ale mam problem otoz dysk podlaczony do portu sata1 wykrywa mi jakby byl podlaczony np pod usb tzn w prawym dolnym rogu pokazuje sie ta ikonka z zieolna strzalka ( Bezpieczne usuwanie sprzetu) jak temu zaradzic zeby jej nie bylo ???

 

 

aha i jeszcze nie znajduje mi sterow od LANa mimo ze mam sciagniete ze stronki i pokazuje lokalizacje :huh:

Edytowane przez kurczak99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok windows postawiony ale mam problem otoz dysk podlaczony do portu sata1 wykrywa mi jakby byl podlaczony np pod usb tzn w prawym dolnym rogu pokazuje sie ta ikonka z zieolna strzalka ( Bezpieczne usuwanie sprzetu) jak temu zaradzic zeby jej nie bylo ???

1615597[/snapback]

To normalne, dyski sata możesz odłaczać podczas pracy kompa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie tak :-P ale na poprzednich moich plytach mi tak nie wykrywalo

 

moze mi ktos jeszcze pomoc z tym LANem bo nie dosyc ze najnowsze stery mi nie wchodza to i z cd ktora byla z plyta glowna tez nie tzn mimo ze pokazuje lokalizacje i tak nic a w menazerze urzadzen caly czas z wykrzyknikiem :angry:

Edytowane przez kurczak99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...