Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie "posiadłem" ww BenQa, i pierwsze wrażenie to że rzeczywiście głośna, może nie jest to odkurzacz mojego starego, dwuletniego teac'a ale dobrze ją słychać! Po drugie kupiłem żeby przepróbować wypalanie dvd(czego nigdy nie robiłem) 2x Active Jet dvd+r płytki i zabieram się do smażenia. Wcześniej zaś zaistalowałem nerka(wreszcie oryginał:))co zajęło ww napędowi dobre 8min(czy to normalne?). Wrzucam activa i daje mu do nagrania 4,6gb jakiś śmieci dyskowych. Nagrywa niesłyszalnie, długo (14min) ale przy 95% błąd!(szlag) cośtam źle i się nie nagra! Szlag mnie chciał trafić!(zaznaczę że aktualizacja biosika od razu po wsadzeniu napędu do budy została dokonana). Mój drugi dvd rom nic nie widzi z tej płytki za złotówkę, a benek mówi że zostało jeszcze 200mb wolnego do nagrania. To wsadzam i dopalam cos bo nero widzi że jest nagrane już ponad 4gb. Dograłem mały pliczek w 10sec i co...nagle napęd widzi co tam było już nagrane! Co sądzicie?

Teraz pytanie:

1)czy dvd nagrywa się tak długo?tzn ponad 13min?

2)jakie dobre płytki do nagrywania?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle nagrywa sie dvd

 

co do glosnosci to skoro nagrywa tobie cicho to spoko a jak odtwarza glosno to tak jak u mnie tez porownywalem na biegu do teaca 52x i dvd 16x pioneera.

 

p.s. skad wziales najnowszy bios? bo ja wlazlem na stronke producenta i nie bylo biosu do tej nagrywarki :blink: na cdrinfo jest ale z maja wiec troche stary chyba

Edytowane przez Vadeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne:) ta funkcja jest po to by informawac ze cos jest w napedzie.

Moim zdaniem Beneq jest cichy. Np jak ogldam film z CD to moj litek caly czas leci na full obrotach i zagluszyc go moze chyba tylko suszarka, natomast BenQ po chwili odtwarzania zwalnia, coraz bardziej zwalnia, az staje sie cichutki:] Przy nagrywaniu tez jest spoko.

Tak wlasciwie to ja nie rozumiem pewnej rzeczy, przeciez nagranie plyty trwa ok ~ 8min -> to jest tylko 8min troszke wiekszego szumu...przez ten czas mozna isc sie wysikac, albo zrobic sobie kanapke:) no chyba ze ktos ma "legalna" produkcje oprogramowania w domu i nagrywa 24/7 to wtedy ciagly szum (lekki w przypadku Benqa) moze byc meczacy...mam racje?

A tak wogole to chce pochwalic BenQa za to ze potrafi elegancko nagrac dane na najgorszych smieciach z hipermarketu za 0.X9gr.

Tak wiec szczerze go polecam. Wachalem sie BenQ czy LG ale LG jest drozszy, a BenQ = Plextor wiec odpowiedz jest prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak zwolni po ilus tam sekundach to jest cichy.

 

sluchajcie mam pytanie:

mam tuner tv. zgrywam sobie rozne rzeczy i teraz chcialbym to nagrac na dvd na zasadzie: menu i tam wybieram filmik jaki chce. jak zmienic format mpeg2/avi na vob ? niby mam ulead video studio (do tunera) i tam jest taka opcja nagrywania dvd ale nie jestem pewny czy on robi menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle nagrywa sie dvd

 

co do glosnosci to skoro nagrywa tobie cicho to spoko a jak odtwarza glosno to tak jak u mnie tez porownywalem na biegu do teaca 52x i dvd 16x pioneera.

 

p.s. skad wziales najnowszy bios? bo ja wlazlem na stronke producenta i nie bylo biosu do tej nagrywarki :blink: na cdrinfo jest ale z maja wiec troche stary chyba

No z tąd.

Ten pliczek na samym dole, niby ostatni update z 8.12 ! Chyba że się mylę.

 

Ponawiam pytanie które płytki warto zakupić, by się nie rozczarować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje bardzo szybkiej odpowiedzi ! Jaką nagrywarke DVD teraz najlepiej kupić ? Proszę o szybką odpowiedź bo dzisiaj jeszcze chcem zamówić. Interesuje mnie taka żeby nie była głośna jak cholera, i żeby nie popsuła się odrazu. Czy Pioneer 110D będzie dobry ? czy jednak jest coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do nagrywarki Benq DW1640.

Na jakim biosie napęd najlepiej pracuje bez żadnych problemów?

Mianowicie jaką wersję biosu najlepiej zainstalować do tej nagrywarki i co najważniejsze skąd ją pobrać? (Podanie linku mile widziane :)

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje bardzo szybkiej odpowiedzi ! Jaką nagrywarke DVD teraz najlepiej kupić ? Proszę o szybką odpowiedź bo dzisiaj jeszcze chcem zamówić. Interesuje mnie taka żeby nie była głośna jak cholera, i żeby nie popsuła się odrazu. Czy Pioneer 110D będzie dobry ? czy jednak jest coś lepszego ?

Ja mam taką jak w sygnaturce, czyli DVD LG i jest spoko, cicha, czyta wszystko, nagrywa na wszystkim itp. itd. Tylko denerwuje mnie jedna sprawa a mianowicie to że długo czyta z płytki zanim pojawi się jej zawartość w oknie (ale nie jest tragicznie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tąd.

Ten pliczek na samym dole, niby ostatni update z 8.12 ! Chyba że się mylę.

 

Ponawiam pytanie które płytki warto zakupić, by się nie rozczarować?

fakytyczie wgrałem nowy (tez z 09.12 - bsnb) i zaraz potestuje/ pewnie róznicy nie bedzie widac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do nagrywarki Benq DW1640.

Na jakim biosie napęd najlepiej pracuje bez żadnych problemów?

Mianowicie jaką wersję biosu najlepiej zainstalować do tej nagrywarki i co najważniejsze skąd ją pobrać? (Podanie linku mile widziane :)

Dziękuję za pomoc.

najlepszy jest BSLB

 

pobierzesz go sobie ze strony producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie na to podsumowanie:

 

o LG GSA 16...

 

kurde już sam nie wiem, jeżeli to taka lipa jak piszą

Mnie rowniez zraził ten test do ten nagrywarki LG GSA-4167B. Szczegolnie, ze na pewno bede uzywal tanszych nosników, a ta ma problemy z poprawnym zapisem na tanszych nosnikach :mur:

NEC ND-4550A?

Testy CDRLaba pokazuja, ze ma tragiczną korekcję błedów, bardzo dlugi czas dostepu i ogolnie przecietniak. Na plus zasługuje bardzo wysoka jakość zapisu płyt dwuwarstwowych.

 

BenQ DW 1640

Jakosc nagran rewelacyjna, rowniez na tanszych nosnikach. Bardzo dobra korekcja bledow. Szkoda tylko, ze tak trudno ja dostac. Chcialem zamowic w ProLine, bo bede tam kupowal jeszcze inna rzecz. Z opini wyczytanych tutaj na forum widac, ze naped dosc czesto sie psuje :(

 

LiteON SHW-16H5S LightScribe?

korekcja błedów rownież słaba. Najgorzej ze wszystkich napędów radzi sobie przy odczycie płyt DVD-R9 Dual Layer.

Testy jakosci zapisu mają pojawić sie dzisiaj przed 18. Wiec chyba to przesadzi o zakupie... chyba :unsure:

 

I co tu wybrac? Jest wielki dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ DW 1640

Jakosc nagran rewelacyjna, rowniez na tanszych nosnikach. Bardzo dobra korekcja bledow. Szkoda tylko, ze tak trudno ja dostac. Chcialem zamowic w ProLine, bo bede tam kupowal jeszcze inna rzecz. Z opini wyczytanych tutaj na forum widac, ze naped dosc czesto sie psuje :(

 

I co tu wybrac? Jest wielki dylemat.

z tego co ja czytałem to opisnie o psuci należy tylko (prawie) do sprzedawców, a w wśród użytkowników żadko sie spotyka - jest teoria ze sprzedawcy jak to często bywa kit sprzedają o ich psuciu. Trudno dostępna? w Warszawie razcej problemu nie było - www.znak.pl (ja kupiłem) i na giełdzie tez były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie moze i nie ma trudnosci z znalezieniem w koncu stolyca i sporej wielkosci miasto. W mojej mieścinie to tylko LiteOny i LG wciskają ludziom.

W jednym sklepie Benq niby jest ale nie ma. No i ta cena 195 zl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Warszawie moze i nie ma trudnosci z znalezieniem w koncu stolyca i sporej wielkosci miasto. W mojej mieścinie to tylko LiteOny i LG wciskają ludziom.

W jednym sklepie Benq niby jest ale nie ma. No i ta cena 195 zl!

Ja zamiawiałem w piatek wieczorem w Apollo (OEM, czarny panel) niby pisało ze nie ma ich na "magazynie" a jednak tego samego dnia paczka zostala wyslana (gdyby nie sobota miałbym ja w niecale 24h od zamowiania) a tak dopiero wczoraj mi ja dostarczono.. i jak narazie jest ok :]

 

ps-jak by to kogos interesowalo to nagrywarka datowana na October 2005 + bios BSLB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni Benq dw1640-0f1 od 0f3.

Takie oznaczenia znalazlem w cenniku jednego ze sklepow na terenie mojego miasta.

 

0f1 za 189zl a 0f3 za 190zl.

Roznica cenowa 1zł i dodatkowo przy 0f3 pisze, ze jest czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni Benq dw1640-0f1 od 0f3.

Takie oznaczenia znalazlem w cenniku jednego ze sklepow na terenie mojego miasta.

 

0f1 za 189zl a 0f3 za 190zl.

Roznica cenowa 1zł i dodatkowo przy 0f3 pisze, ze jest czarna.

http://znak.pl/index.php?cid=232&scid=1176

 

0f1 - biała OEM

0f2 - biala BOX

0f3 - czarna OEM

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia, bo juz sam sie gubie.

Benq nagrywa dwuwarstwowe plyty DVD+R. Czy nagrywa rowniez dwuwarstwowe DVD-R.

Z opisów wydaje mi sie, ze nie. Jednak z testu na CDRLab wnioskuje, ze obsluguje.

http://www.cdrlab.pl/article_strona_2381_12.html tutaj widac, ze wypalali Verbatimke DVD-R9 DL

Na stronie producenta nie ma ani slowa o DVD-R9 DL.

Wiec tak na prawde jak to z tymi plytkami jest?

Jeszcze troche i chyba sie zdecyduje na tą wypalare no ale to jeszcze troche potrwa co wiaze sie ze spora iloscią pytan z mojej strony za co z gory przepraszam. Ale nie wszystko jest napisane czarno na bialym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...