Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nagrywarkę LG GSA-4163B w pracy. To jakaś pomyłka. Może trafiłem jakiś trefny sprzęt. Nagrywam dobre płyty DVD DL 8,5 GB TDK i Verbatim. Po czym chce ją odtworzyć, a tu nic nie ma !!! Pusto.

Wkładam płytkę do innego kompa (mamy tylko delle) z nagrywarką NEC i wszystko co nagrane widzi. Nie wiem o co chodzi, bo inne płyty normalnie czyta, ma tylko problem z nagranymi przez siebie. Odradzam LG. Proponuje Benq, mam w domu i rewelacja. Zresz warto poczytać o ich technologiach i nagrodach i będzie wiadomo. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nagralem verbatima w 4x speed. jest cichutko jak nigdy. wiec to poczatkowe kilkudziesieciosekundowe warczenie jest tylko przy 8 speed i wyzej. od dzisiaj nagrywam w 4 speed. pewniej i ciszej a co tam mi czy nagrywam 15 minut czy 5.

 

p.s. na cdrinfo czytalem tylko test benq a na forum nie zagladalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych użytkowników ale benq 1640 słabo czyta porysowane płyty dvd. Posiadam jeszcze dwa napędy dvd Nec 3520A i Asus E616P i mają dużo lepszą korekcję odczytu. Jeżeli chodzi o nagrywanie to jest dużo lepsza i szybsza od nec'a (przy prędkości 8x o 1m 20s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam nabyć sobie benq... po długich poszukiwaniach i z pomocą forum znalazłem odpowiednią w znak.pl, tylko męczy mnie jedna rzecz czemu wg ich danych ten model ma ATA 33? :huh:

 

Pierwszy raz takiego benq widzę... wszędzie był 66

Edytowane przez Zealous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam nabyć sobie benq... po długich poszukiwaniach i z pomocą forum znalazłem odpowiednią w znak.pl, tylko męczy mnie jedna rzecz czemu wg ich danych ten model ma ATA 33? :huh:

 

Pierwszy raz takiego benq widzę... wszędzie był 66

ja tam kupiłem i wszystko jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys uslyszalem ze firme siemens (ale dzial komorek) przejela jakas firma. ze ma 2 lata na wprowadzenie swojej marki a przez ten czas moze sie poslugiwac znakiem siemens. dzisiaj jade tramwajem i co widze? reklame siemensa cx75 (albo c75) i napis na dole: designed by BENQ (czy jakos tak) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys uslyszalem ze firme siemens (ale dzial komorek) przejela jakas firma. ze ma 2 lata na wprowadzenie swojej marki a przez ten czas moze sie poslugiwac znakiem siemens. dzisiaj jade tramwajem i co widze? reklame siemensa cx75 (albo c75) i napis na dole: designed by BENQ (czy jakos tak) :D

Bo Benq rowniez jest producentem komorek, tyle ze w naszym pieknym kraju ta firma jest egzotyczna (jesli chodzi o telefony komorkowe).

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagralem na moim BenQ film na CD-RW 32x Verbatima. Niestety nie byl on do przegrania z tej plytki na HDD z zadnego (ktory mialem pod reka) innego napedu.. Probowalem na CD-RW Liteon'a, LG oraz CD-Romie Asusa.. Ten sam film nagrany na tej samej plycie, ale przez CD-RW Liteon dalo sie zgrac spowrotem na HDD z kazdego z ww napedow. Zmartwilo mnie to...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagralem na moim BenQ film na CD-RW 32x Verbatima. Niestety nie byl on do przegrania z tej plytki na HDD z zadnego (ktory mialem pod reka) innego napedu.. Probowalem na CD-RW Liteon'a, LG oraz CD-Romie Asusa.. Ten sam film nagrany na tej samej plycie, ale przez CD-RW Liteon dalo sie zgrac spowrotem na HDD z kazdego z ww napedow. Zmartwilo mnie to...

 

Pozdrawiam

Jaką Masz wersje biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na codzien, te inne napedy odczytuja Ci ta plytę.

Dla mnie to jakas egzotyczna plyta [pod wzgledem predkosci]. Moja nagrywarka nie potrafi zapisywac takich plyt. Sprawdzalem kiedys jakas plyte CDRW z indexem predkosci chyba 24x. Plyta w ogole nie dala sie nagrac :( z odczytem nie wiem jak bylo, bo nic nie nagralem na nia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopkładnie właśnie to chciałem apisać..ma lepsza korekcje niż ine to szybciej mieli płytą i tyle..jak dal kogoś za głosne to jest zawsze odpowiedni soft...

 

 

acha z własnego uzytkowania- 2 ostatnie biosy coś poknosiły ten z ls czy coś na końcu jak na razie jest najbardziej dopracowany i bezproblemowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej rady. Przymierzam się do kupna jakiejś taniej nagrywarki

DVD. Chce żeby mi posłużyła pare lat. Prawdopodobnie kupie ją na allegro, chyba że będzie tania w sklepie. Zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami:

http://allegro.pl/show_item.php?item=77545590

lub

http://allegro.pl/show_item.php?item=77373955

 

pytanie którą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz dokladniej opisac problemy i spostrzezenia?

ja już czegoś nie kumam - ludzi piszą o tych problemach a jak na razie nikt nie napisał o co chodzi. jak już ktoś zaczynba to mógłby skończyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej rady. Przymierzam się do kupna jakiejś taniej nagrywarki

DVD. Chce żeby mi posłużyła pare lat. Prawdopodobnie kupie ją na allegro, chyba że będzie tania w sklepie. Zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami:

http://allegro.pl/show_item.php?item=77545590

lub

http://allegro.pl/show_item.php?item=77373955

 

pytanie którą?

Chyba nie czytales ostatnich kilku stron w tym temacie...

Bierz Benq ze wzgledu na lepsza jakosc nagran i lepszy komfort pracy [krotszy czas dostepu]. Minus Benq to brak obslugi DVD-RAM i to, ze nie radzi sobie zbyt dobrze, ze niektorymi zabezpieczeniami. Testy znajdziesz na CDRLab.pl

 

Taniej dostaniesz w znak.pl i w innych sklepach internetowych. Polecam strone skapiec.pl.

 

 

99tomcat mozesz opisac te "problemy", ktore wystepuja w nowszych firmware. Co to za problemy?

No chyba, ze Marcin powiedzial, ze jego tata powiedzial, ze jego ciocia mowila, ze.... wystepuja jakies problemy ale dokladnie nie wiesz o co chodzi.

 

Sam ma zamiar po swietach zamowic sobie Benq wiec chcialbym jak najwiecej wiedziec na jej temat od kogos, kto nagrywa na niej na codzien.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, roznia sie tylko i wylacznie przednim panelem. Wersje OEM maja ubozszy panel przedni.

 

CDRLab.pl:

Trzeba tu również wspomnieć o dostępności na rynku wersji OEM (czyli bez pudełka) której panel przed znacznie różni się od tego który znajdziemy w wersjach pudełkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, roznia sie tylko i wylacznie przednim panelem. Wersje OEM maja ubozszy panel przedni.

 

CDRLab.pl:

Trzeba tu również wspomnieć o dostępności na rynku wersji OEM (czyli bez pudełka) której panel przed znacznie różni się od tego który znajdziemy w wersjach pudełkowych

Dzięki wielkie. Nie doszukałem się wcześniej tego artykułu. Pojutrze będę miał nagrywarkę w domu więc napiszę jak się sprawuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nagrywarkę LG GSA-4163B w pracy. To jakaś pomyłka. Może trafiłem jakiś trefny sprzęt. Nagrywam dobre płyty DVD DL 8,5 GB TDK i Verbatim. Po czym chce ją odtworzyć, a tu nic nie ma !!! Pusto.

Wkładam płytkę do innego kompa (mamy tylko delle) z nagrywarką NEC i wszystko co nagrane widzi. Nie wiem o co chodzi, bo inne płyty normalnie czyta, ma tylko problem z nagranymi przez siebie. Odradzam LG. Proponuje Benq, mam w domu i rewelacja. Zresz warto poczytać o ich technologiach i nagrodach i będzie wiadomo. ;-)

Miałem podobne kwasy - na płytkach DVD+R od platinium byly błedy... Co ciekawe, czytane w innym napędzie były OK. Zjawisko potwierdzone na dwóch egzemplarzach tej nagrywarki, z biosami A103 - A105.

 

Sprzedałem, teraz nie mam wcale :) Następny będzie BenQ

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowych biosach kopie sie qsuite oraz sotatnio skopało mi pare badziewnych płyt...po powrocie do starego biosu kolejnepłyty z serii smietnikowej nagrały się cienko ale nagrały bez błędów...

hym. ja nie nagrywam smietnikowych plyt bo jesli nagrywam to dane ktore sa wazne dla mnie. a qsuite masz 2.1? a uzywales tej opcji, ktora sie niby uczy plyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytani tutejszych postow chce sobie zakupic nagrywarke BENQ DW1640-OF3 no ale wlasnie jest maly problem ja jestem laikiem komputerowym i nie wiem czy da sie ja zainstalowac na plycie glownej z 2000 roku

nazwa plyty ECS P6BAT-A+ slyszalem gdzies ze na starszych plytach nie mozna zamontowac nowych nagrywarek czy to jest prawda ? jak ktos z was zna odpowiedz na to pytanie bede ogromnie wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywarka jest na UDma tryb 2 i korzysta z interfejsu ATA66 wiec nie powinno byc problemu. ograniczeniem moze byc twoj dysk twardy poniewaz moze nie wydalac przy nagrywaniu z predkoscia x16 (pewnie sie myle ale jakos mi to przyszlo do glowy) wiec proponuje po kupieniu najpierw pobawic sie softem do nagrywarki czyli qsuite 2.1 i jesli bedzie ok to nagrywaj w 16 a jak nie to w 8 i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nigdy w życiu nie kupie żadnego produktu LG. Nieważne czy to DVD czy odkurzacz. Oto moja historia. Miałem CD-ROM LG, który się zepsuł. Naprawili mi, jednak po pewnym czasie znów się zepsuł i wtedy dostałem nowy napęd. Ten jednak też się zepsuł, tylko że wtedy już było po gwarancji i zostałem bez napęddu. Miałem też CD-RW LG, którą po 2,5 roku szlag trafił, a że gwarancja wynosiła 24 miesiące, to zostałem bez nagrywarki. Mam jeszcze o zgrozo monitor LG, ktory po ok. 2 latach zaczął zmieniać kolory. Gwarancja na szczęście wynosiła 36 miesięcy, więc monitor został naprawiony. Niestety jakieś 4 miesiące temu znów zaczął zmieniać kolory ( ponad 4 lata od zakupu ) i teraz mam monitor, który zmienia kolory :mur: . Jednak znalazłem czuły punkt i jak mocno mu przypieprze to kolory wracaj do normy.

Mam nauczke i nie ma takiej sily na świecie, ktora przekonałaby mnie do zakupu produktu firmy LG.

Pozdrawiam i ostrzegam !!

Edytowane przez andrzey83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...