Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie chodzi mi o zakres - ten mi starcza. Chodzi mi o coś co nie polega na procedurach sterowników co do ustawiania taktowania - bo jak na razie programy które mam używają i tak procedur ze sterowników i robi się cyrki bo raz działa a raz nie :( (próbowałem asusa, rivatuner, powerstrip i nic - raz sie zmieniają zegary a raz nie i już nie wiem gdzie twki błąd).

 

PS. Zrobiłem mod ołówkiem i tylko napięcie GPU się zmieniło - nie powinno się też Vddq czyli napięcie pamięci zmienić? Bo na pamięciach mi zależy bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktos krajowego wytórcę bloków wodnych z ofertą bloczka na karty 6800?A moze ktos robi cos takiego dla siebie i zrobiłby dwa egzemplaze?

1382819[/snapback]

Przecież blok Mate'a Abadon Lite GPU pasuje na GF 6800 - za dopłatą 5 zł dostajesz blaszki do mocowania w 4 dziurki. Dorobienie bloczku to pół problemu - największy problem to znalezienie śrubek M2 dość długich do mocowania. Ja na tym etapie poległem i zamawiam Abadona Lite GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mod ołówkiem powinien ci zwiększyc napięcie na pamięciach przynajmniej u mnie takie wzrosło po modzie:) oprócz niego zwiększa się równiez napięcie gpu:)

pozdro

1382308[/snapback]

Zamalowałeś ołówkiem tą 1 nóżkę i zmieniły się oba tak? Właśnie tak czytałem ale o dziwo zmieniło mi się tylko napięcie GPU z 1,24 do 1,34V. Vddq pozostało na poziomie 2,67V, który jest właściwie zaniżony - Hynix podaje 2,8V dla 350 MHz. Zmiana biosu na GT też zmieniła tylko napięcie GPU a liczyłem że może też zmieni dla pamięci. Także albo mam dziwną kartę albo SmartDoc pokazuje bzdury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! To fajna karta ale rdzeń kreci mi sie tylko do 405 stabilnie, choć mam założonego NV5 Silencer.Niby nie mało ale wiem że można więcej.(był spory problem z molexem ale go rozwiązałem :D )

Mam wielką ale to wielką prośbę:

Czy może ktoś dać zdjęcie ze wskazanym tranzystorem ktory trzeba zamalować tym ołówkiem? Wszędzi szukam i nie mogę znaleźć. A jak nie zdjęcie to podać w milimetrach odległości od krawędzi pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jaka będzie różnica w wydajności kart LE zmodowanych na 16 potoków i 6 vertexów a 12/5? jakie różnicę będą w ilości pkt. w 3d markach? czy kotś potrafi udzielić mi odpowiedzi?

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade:

Czy jeśli mam ASUS V9999LE który moduje się na 12/6 i chodzi spokojowo na 350/780 to czy moge zapuścić w nim BIOS ten http://www.mvktech.net/index.php?option=co...r&filecatid=781 ?? Jest on od 6800NU czyli 12/5. Czy po tej zmianie system będzie go wykrywał jako 6800 a nie jak do tej pory 6800LE?? Czy zmianie ulegnie napięcie?? Obraz przy 16/6 wali artami aż miło niestety :/

 

Co do różnic w wydajności w smarkach to jest całkiem spora. Na przykładnie 03 to powiem Ci że róznica ta będzie wynosić koło 1,5-2 tysi, choć głowy nie dam że tyle akurat będzie.

 

PS. To mój pierwszy post :) WITAM WSZYSTKICH :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw BIOS... Najwyżej go wyedytuj za pomocą Nibitor'a 2.0a i tam zwiększ napięcie, jeśli uważasz że to zaowocuje lepszym O/C

1385716[/snapback]

Ale bardziej mi chodzi nie o zwiększenie napięcia, lecz o to aby zrobić z niego 6800 bez modowania. Tzn żeby po formacie był już od razu 12/5 a nie 8/4 i go modować. Czyli głównie aby był wykrywany jako 6800NU. Czy zmiana BIOSu przyniesie pożądany efekt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież blok Mate'a Abadon Lite GPU pasuje na GF 6800 - za dopłatą 5 zł dostajesz blaszki do mocowania w 4 dziurki. Dorobienie bloczku to pół problemu - największy problem to znalezienie śrubek M2 dość długich do mocowania. Ja na tym etapie poległem i zamawiam Abadona Lite GPU.

1383850[/snapback]

Ale chyba mówisz o bloku na gpu?Mam proximę a plexi zrobią nową na zamówienie,a jesli chodzi o srubki to moim zdaniem nie problem.

To blok/bloki firmowe cena tez pewnie "firmowa",i do nabycia razem z kartą.

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba mówisz o bloku na gpu?Mam proximę a plexi zrobią nową na zamówienie,a jesli chodzi o srubki to moim zdaniem nie problem.

To blok/bloki firmowe cena tez pewnie "firmowa",i do nabycia razem z kartą.

1386611[/snapback]

Pytanie było o krajowego wytwórce - Mate robi taki blok za 99 zł + 5 zł zapięcie do GF. A jak mi znajdziesz gotowe śrubki M2 dłuższe od 20 mm to jesteś masta ;) Można próbować użyć tych od Asusa ale są bardzo krótkie.

Teraz po fotce rozumiem o co Ci chodziło ale napisałeś że na GF 6800 - w domyśle przyjąłem samo GPU. Nie widzę potrzeby chłodzić pamięci wodą.

Edytowane przez AdamDuży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zaowocowała zmiana biosu odblokowaniem potoków na stale:) ale nie spotkałem się nigdzie z drugim takim przypadkiem:/ mój kumpel ma identyczną karte kupiona w tym samym sklepie co ja tyle ze dwa dni później i u niego ten sam bios już nie zaowocował czymś takim:/ tak więc po kazdym formacie musi odblokowywać potoki i vertexy, za to zmieniła mu się nazwa i napięcie /tylko GPU/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy to są dobre wyniki na mój sprzęt? Moje stery to 71.20 (uważam ze najlepsze) Karta chodzi na 350@410/700@800:

 

3DMark 2k3 - 11979

3DMark 2k5 - 4989

 

Zaraz zrobie pencilmoda i sprobuje przekroczyć 12000 i 5000. powinno sie udać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wynik jaki osiągnewłem na 6800le jest dobry.Nie chodzi mi o marki bo te są słabe głównie z tego powodu że mam nie całe 150Mb na dysku który nie był od ponad roku formatowany, a o częstotliwości taktowania i rdzenia i pamięci.Jak kto chce to mogę dać screeny z PowerStripa,RivaTunera,Everesta i sterowników karty.A i niestety nie mam najnowszych starowników więc jadę na 66.93 :/:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamDuży

Przeciez pamięci grzeją się taksamo jak gpu?

1388218[/snapback]

Nie grzeją - GPU ma po @ jakieś 50+W a pojedyncza kostka to jednocyfrowa liczba. Zauważ że nie mają chłodzenia w przeciwieństwie do GPU - można założyć za 20 zł radiatorki i starczy. Moje chodzą @ 900 i ich nawet nie chłodze dodatkowo ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grzeją - GPU ma po @ jakieś 50+W a pojedyncza kostka to jednocyfrowa liczba. Zauważ że nie mają chłodzenia w przeciwieństwie do GPU - można założyć za 20 zł radiatorki i starczy. Moje chodzą @ 900 i ich nawet nie chłodze dodatkowo ;))

1388224[/snapback]

A ja mam 985 bez chłodzenia :P :D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1240 i mam chłodzenie fabryczne,a SmartDr podaje identyczne temp. pamięci i gpu,podkręconym gpu i podkr ram podobnie różnica temp max 5*C. Oczywiscie pomiary zaraz po wyjsciu z gry.Dając blok na gpu i ram temp będą w okolicy max 42*c.Moim zdaniem jest o co powalczyć!To na foto to jest ultra ale pełne gt asusa jest podobnie chłodzone

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde! Mam problem. po podniesieniu tego vcore do 1,5v moge stabilnie podkręci rdzeń do 430. W 3DMarkach punktów przybyło ale gry jakoś tak dziwnie zwolniły. <_< Co może w tej sytuacji pomóc? Może ktoś wie? A może Windowsa reinstalke zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wypowiedzi wszystkich ktorzy nakartach v9999GT (tych 700 MHz mem) grali w nast. gry:

 

X2 the threat

i

KoTOR2

 

Mam w tych dwoch grach dziwne arty - w X@ jak wlacze cienie, w KOTOrze - jak wlacze AA

1389319[/snapback]

Nie posiadam akurat gier ktore wymieniles, ale np. u mnie mam problem w trybach 2d:

- 3dmarku 2003 w cpu test 2 znikaja mi texturki a niekiedy lapie zwis kompa.

- Medal of Honor - Wojna na Pacyfiku, jesli sie polegnie na ekranie z ta trumna mam artefakty.

- Driver 3 w menu gry a dokladnie w menu gdzie zmienia sie opcje grafiki sa arty albo zawiesza sie komp - o dziwo jak wlacze Vsync ON to jest ok :blink:

Dzieje sie to zarowno na nie podkreconej karcie jak i podkreconej z tym ,ze jesli podkrece karte sa wieksze artefakty.

Dopiro co walczylem z zacinaniem sie obrazu w 3d tego asusa v9999GT na plycie msi neo2 plat., pomoglo wylaczenie FW.

Teraz pytanie co z tym zrobic z tymi artefaktami i problemami w trybie 2d?

Byc moze problem lezy w tym napieciu karty dla trybu 2d i 3d ale jak juz ktos pisal nie wiem czy w tym topicu ale asus ma chyba jedno napiecie.

Zasilke posiadam Anteca TP 550W wiec problem chyba nie lezy w braku mocy dla karty.

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...