Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

SpeedFan 4.24 - najnowszy TUTAJ

 

Jest w sumie lekka gimnastyka z konfiguracją, ale po niej - mam nie dosc ze odczyt temperatury z grafy - to jeszcze w zależnosci od niej regulowane dwa wiatraki 80 mm na silencerze nv5, ze zdemontowana oryginalną turbiną (wiatraki wpięte są w płytę główną - nie w grafę)

 

 

Dołączona grafika

 

 

O. Tak to wygląda.

 

Ustawiłem na 50 C - temp. GPU i wiatraki nie rozpędzają się powyżej 1500 obr.

Na GPU 410 MHz, RAM 950 MHz

 

 

SpeedFan Rulez!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawić, żeby SpeedFan regulował obroty wiatraka mojej karty??? Bo na procku działa, a na karcie nie działa...

 

P.S. I dlaczego czyta dane S.M.A.R.T. tylko dysku IDE a z dysku S-ATA tylko czasami???

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala zajebiscie tylko moja plyta epoxa 8rda3i niema tegulacji obrotow a szkoda (:

hirotaro musisz przerobic albo kupic przejscie z tej wtyczki co masz w asusie i podlaczyc nie do karety ale do plyty glownej ten wentylatorek i bedzie szlo regulowac obroty spedfanem na asusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos co zmienia w rivatunerze\poweruser to? :

 

ulock 'Force constant performance level' option.

 

Co to jest? i z czym to sie je?

 

Aha - wie ktos jak moge pozbyc sie tego "blokujacego ostrzezenia" przy ustawianiu czestotliwosci MEM powyzej 950 mhz?

Wyskakuje takie chole..stwo... "internal driver test failed" etc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Wie ktos co zmienia w rivatunerze\poweruser to? :

 

ulock 'Force constant performance level' option.

 

Co to jest? i z czym to sie je?

 

Aha - wie ktos jak moge pozbyc sie tego "blokujacego ostrzezenia" przy ustawianiu czestotliwosci MEM powyzej 950 mhz?

Wyskakuje takie chole..stwo...  "internal driver test failed" etc....

1452624[/snapback]

Power User->Overclocking->DisableInternalClockTest zmien na 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

szybki problem - mam 9999GT (128) i ostatnio zacząłem pogrywać w Splinter Cell Chaos Theory. Przy ustawieniu w opcjach shaderów w wersji 3.0 cała gra wywala się (resetując kompa), przy shadreach1.1 wszystko działa ok. Skontaktowałem się już z polskim dystrybutorem - Cenegą, ale Ci najwyraźniej mają klientów w d. bo nikt nawet nie odpisał mi czy sprawdzają możliwość występowania jakiegoś konfliktu. Karta pracuje "po bożemu" na aktualnych sterach asusowych. Czy ktoś z Was gra w tę grę i miał podobne problemy? A może u was shadery 3.0 działają bez problemów? Chcę po prostu ustalić czy gra ma buga czy z moją kartą lub jej konkfiguracją jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

szybki problem - mam 9999GT (128) i ostatnio zacząłem pogrywać w Splinter Cell Chaos Theory. Przy ustawieniu w opcjach shaderów w wersji 3.0 cała gra wywala się (resetując kompa), przy shadreach1.1 wszystko działa ok.

1453025[/snapback]

Mialem dokladnie to samo, w tym wypadku pomaga zmiana sterownika na 71.89 ale ogolnie polecam sterowniki 76.50 http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1046

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile uda sie wykrecic V9999GT/TD - 128mb pamieci? Poki co smiga na silencerze NV5 przy 435/850 (default 350/700). Czy sa jakies mody do napiecia?

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dolaczam do posiadaczy V9999LE :) 16/6 B)

Wentyl ciekawy, podswietlany, SD mozna regulowac obroty no ale jak sie resetuje kompa to niestety wraca do max ustawien. Chyba zakupie NV5 bo na zalmana mnie nie stac. Sterowniki to temat ze glowa mala. Ciezko jest dobrac najodpowiedniejsze...no ale bede sie musial jeszcze meczyc.

Mam pytanie, czy jak bym zamontowal nv5 to bedzie miejsce na jakies male radiatorki na ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dolaczam do posiadaczy V9999LE :) 16/6  B)

Wentyl ciekawy, podswietlany, SD mozna regulowac obroty no ale jak sie resetuje kompa to niestety wraca do max ustawien. Chyba zakupie NV5 bo na zalmana mnie nie stac. Sterowniki to temat ze glowa mala. Ciezko jest dobrac najodpowiedniejsze...no ale bede sie musial jeszcze meczyc.

Mam pytanie, czy jak bym zamontowal nv5 to bedzie miejsce na jakies male radiatorki na ram ?

1457623[/snapback]

A to dziwne u mnie po restarcie nie wraca. Masz najnowsza wersje 4.68? Ustawione na manual? Ja sobie jak nie gram ustawiam na 10%, dzis przy temp. w pokoju 26st temp. rdzenia 55 a pamieci 52 i nie mam zamiaru wydawac ponad 100zl na zalmana albo blisko tej kwoty na silencera (+ trzeba do niego przycinac molexy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :!:

Mam po maxie dziwny problem. Polega on na tym iż po jakimś (nie określonym - różnie to bywa) czasie ekran na monitorze po maxie mi się kwasi. Jest to na 100% niezależne od sterów czy też temperatury qmpa czy karty graficznej. Po prostu jest tak że chodzi sobie spoxik a tu nagle wali się po maxie grafa. Ale nie to że bugi, artefakty itd. tylko taki jakby zwis obrazu. Co dziwne obraz na TV przez TV-OUT jest wszystko LUX :!: Graficzkę tą mam od marca i myślałem że jest to spowodowane sterami itd, ale tak nie jest, bo robiłem już formata pare razy przez ten czas i na różnych sterach (graf/MoBo) jest to samo. Problem mniej więcej wygląda tak:

post-110883-1116781288_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Witam  :!: 

Mam po maxie dziwny problem. Polega on na tym iż po jakimś (nie określonym - różnie to bywa) czasie ekran na monitorze po maxie mi się kwasi. Jest to na 100% niezależne od sterów czy też temperatury qmpa czy karty graficznej. Po prostu jest tak że chodzi sobie spoxik a tu nagle wali się po maxie grafa. Ale nie to że bugi, artefakty itd. tylko taki jakby zwis obrazu. Co dziwne obraz na TV przez TV-OUT jest wszystko LUX  :!:  Graficzkę tą mam od marca i myślałem że jest to spowodowane sterami itd, ale tak nie jest, bo robiłem już formata pare razy przez ten czas i na różnych sterach (graf/MoBo) jest to samo. Problem mniej więcej wygląda tak:

1458296[/snapback]

tez ta miewalem..o dziwo od jakichs 2 tygodni ani razu nie wystapilo..czego to wina to nie wiem...w kazdym badz razie pomaga wcisniecie "start" na klawiaturze, przycisk w gore, enter i enter..oczywiscie wszytsko "po omacku"..ale wtdy komp przejdzie ci w stan hibernacji..wciskasz dowolny klawisz i masz spowrotem wina..nie mam pojecia co to :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ta miewalem..o dziwo od jakichs 2 tygodni ani razu nie wystapilo..czego to wina to nie wiem...w kazdym badz razie pomaga wcisniecie "start" na klawiaturze, przycisk w gore, enter i enter..oczywiscie wszytsko "po omacku"..ale wtdy komp przejdzie ci w stan hibernacji..wciskasz dowolny klawisz i masz spowrotem wina..nie mam pojecia co to :blink:  :blink:  :blink:

1458333[/snapback]

THX wielkie ale to już wiedziałem :) Hehe. Właśnie się zastanawiam czego to jest wina :/ Wrrr... Dziwne że na TV się nie wali a na monitorze taaa :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

THX wielkie ale to już wiedziałem :) Hehe. Właśnie się zastanawiam czego to jest wina :/ Wrrr... Dziwne że na TV się nie wali a na monitorze taaa :|

1458370[/snapback]

a jaki masz procek. plyte, ram itd?? grafa na AGP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem rozne stery (np. 7190-whql-[Guru3D.com].exe, 7645-whql-[Guru3D.com].exe, XG[1].win2kxp76.50_HD.exe) i na tych sa dziwne objawy, przykladowo w 3dmarku2003 sa krotkie freezy i wyniki sa na poziomie 8k z kawalkiem - LOL. jedynie na defaultowych 71.89_win2kxp_international.exe ze strony nvidii i na asusowskich nv6697_w2kxp jest wszystko ok i wynik ~11k z hakiem. co wiecej w 2001se udalo mi sie uzyskac 20801 markow :)

do podrecania najlepszy powerstrip 3.60 (szkoda ze bez registered wyskakuje za kazdym razem uruchomienia windy info ze tips of a day), rivatuner oraz coolbits2.reg dodane do sterow niestety sobie nie radza i sypia failed'ami. SD narazie odinstalowalem i od paru godzin dzielnie znosze max obroty tej suszarki. no ale jutro jade po nv5, trudno wykombinuje cos z tym molexem... szkoda jedynie tego podswietlanego na niebiesko wentyla, no ale h** z tym

najwazniejsze dla mnie jest wynik w 2003 z aa x4 i anizo x8. prawie 7k!!! B) a 7100 mialem na default na radku9800pro @ xt. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

ABIT IC 7

Prescott 2,8 HT

RAM Kingstone 2x512 400

grafa ASUS 9999LE@Non GT (12/6)

 

Mówie też że obojętnie czy zmodowana czy tez nie to problem się pojawia :/

1458873[/snapback]

no to nie wiem..myslalem ze moze masz tez A64 i plyte na nforcie..ale nie..nie mam pojecia w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  :!: 

Mam po maxie dziwny problem. Polega on na tym iż po jakimś (nie określonym - różnie to bywa) czasie ekran na monitorze po maxie mi się kwasi. Jest to na 100% niezależne od sterów czy też temperatury qmpa czy karty graficznej. Po prostu jest tak że chodzi sobie spoxik a tu nagle wali się po maxie grafa. Ale nie to że bugi, artefakty itd. tylko taki jakby zwis obrazu. Co dziwne obraz na TV przez TV-OUT jest wszystko LUX  :!:  Graficzkę tą mam od marca i myślałem że jest to spowodowane sterami itd, ale tak nie jest, bo robiłem już formata pare razy przez ten czas i na różnych sterach (graf/MoBo) jest to samo

Wiec mialem cos takiego ale co smieszne jedynie jak gralem w doom3roe na jednej jedynej planszy - w konkretnym miejscu! (musialem poprosic kumpla aby mi przeszedl na swoim kompie te 10 sekund i odeslal save :).

 

Moment jak na jednej planszy w roe wylazisz na powierzchnie i wbiegasz po schodkach na gore.

obraz sie wlasnie tak rozlazil, masakra, kilka razy probowalem i zawsze tak samo, koles przeszedl mi ten kawalek i juz bylo ok, nigdy wiecej sie nie pojawilo.

 

W samej windzie nigdy cos takiego mi sie nie zdarzylo :)

 

ASUS LE 16/6 - :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne u mnie po restarcie nie wraca. Masz najnowsza wersje 4.68? Ustawione na manual? Ja sobie jak nie gram ustawiam na 10%, dzis przy temp. w pokoju 26st temp. rdzenia 55 a pamieci 52 i nie mam zamiaru wydawac ponad 100zl na zalmana albo blisko tej kwoty na silencera (+ trzeba do niego przycinac molexy).

1458021[/snapback]

wg mnie czujniki na tej karcie są do doopy u mnie zdjąłem suszarkę zamontowałem wiatrak 90 cm i temp. 54-57 C, no pamięci 40 C, po zamontowaniu 80' temp. takie same jeden plus to błoga cisza :D zauważyłem że jak podkręce w SD i kliknę test to temp spada :lol: do 47 C więc na waszym miejscu nie sugerowałbym się odczytem temperatur z SD,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zastanawialo mnie tez w SD czemu jak chce podrecic to u mnie tam jest max 380/800 :)

1459094[/snapback]

u mnie jest coś powyżej 400 żeby nie skłamać 420 czy coś da się ustawić ale lepiej podkręcać w Riva tunerze lub powerstripie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyscie czytali posty to wiedzielibyscie ze rozmazany ekran jest spowodowany przez SD. Wystarczy go zgasic i nie bedzie wiecej takiej jazdy. Ja robie to tak ze uruchamiam go tylko wtedy gdy chce zmienic predkosc wiatraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyscie czytali posty to wiedzielibyscie ze rozmazany ekran jest spowodowany przez SD. Wystarczy go zgasic i nie bedzie wiecej takiej jazdy. Ja robie to tak ze uruchamiam go tylko wtedy gdy chce zmienic predkosc wiatraka

1459215[/snapback]

W moim przypadku SD wcale nie byl nawet zainstalowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku SD wcale nie byl nawet zainstalowany...

1459278[/snapback]

Potwierdzam niestety :/ Dzieje się tak czy jest on zainstalowany czy też nie.

Jakbyś nie zauważył to w nie których przypadkach nie jest możliwe urzytkowanie SD:

lukk ---> SiG: LEADTEK WinFast A400TDH GF6800 128MB DDR (@16x1, 6vp * 325MHz@416MHz,700DDR@920DDR) 1,4V na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam niestety :/ Dzieje się tak czy jest on zainstalowany czy też nie.

Jakbyś nie zauważył to w nie których przypadkach nie jest możliwe urzytkowanie SD:

lukk ---> SiG: LEADTEK WinFast A400TDH GF6800 128MB DDR (@16x1, 6vp * 325MHz@416MHz,700DDR@920DDR) 1,4V na GPU

1459334[/snapback]

Dziwne, u mnie takie rozciagniecia pojawialy sie przy wlaczonym SD. Tym bardziej ze zaden inny soft do o/c niczego takiego nie wywolywal. Widac to jest zaleta asusowych 6800. Powodzenia w poszukiwaniach zrodla :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Potwierdzam niestety :/ Dzieje się tak czy jest on zainstalowany czy też nie.

Jakbyś nie zauważył to w nie których przypadkach nie jest możliwe urzytkowanie SD:

lukk ---> SiG: LEADTEK WinFast A400TDH GF6800 128MB DDR (@16x1, 6vp * 325MHz@416MHz,700DDR@920DDR) 1,4V na GPU

1459334[/snapback]

zadnego SD nie uzywam

 

I OTO STAŁO SIE!! jakies 30 minut temu znowu sie pojawilo://

 

hmm..mialem otwarte strony w OPERZE..czyli z JAVY korzysta..i kliknalem tylko (tzn nie otwieralem tylko najechalem i zaznaczylem) jakis plik z filmem na moim dysku i ten swis nastapil...dziwne

 

a z jakiej przegladarki TY korzystasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko gdzie :?: Hmmm dziwne.... bo zobaczcie że jest to nie zależne od SD bo przecież Leadtek nie ma takiego czegoś. Nie zależne też jest od platform (A 64/P4 czy też RAM i MoBo) a dzieje się to na 6800. Co do przeglądarki to używam Avant Browsera czyli na IE jakby jade z małymi modyfikacjami.

Ja nie znam tak anglika ale może gdzieś na zachodnim forum mieli podobny problem i go rozwiązali :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...