Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem 3 dni temu Asusa 6800le z www.sirius.pl za 808zł dał sie odblokować na 12p i 6v przy 16p są arty chce sie zapytać czy jest sens podnoszenia napięcia na 1,5v w celu stabilności potoków na hslab coś pisali o tym że jeśli są arty to można podnieść napięcie bo czsem potoki potrzebóją więcej prądu aby były stabilne i nie wiem czy warto coś z tym robic jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 3 dni temu Asusa 6800le z www.sirius.pl za 808zł dał sie odblokować na 12p i 6v przy 16p są arty chce sie zapytać czy jest sens podnoszenia napięcia na 1,5v w celu stabilności potoków na hslab coś pisali o tym że jeśli są arty to można podnieść napięcie bo czsem potoki potrzebóją więcej prądu aby były stabilne i nie wiem czy warto coś z tym robic jak myślicie?

1479713[/snapback]

Możesz spróbować bo to powinno pomuc, chociaż nie gwarantuje tego w 100%. Nawet jesli nic to nie da do potoków to zato bedziesz mógł ją lepiej kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam takie wyedytowanie biosy za pomocą NiBiToR'a aby podnieść napiecie na asuskach nie bardzo chce działać, przynajmniej tak było u mnie. jesli chcesz wieksze napięcie najprawdopodobniej będziesz potrzebował wgrać biosik od wersji z wyższym napięciem np od GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, gdybyś czytał uważnie wcześniejsze posty wiedziałbyś o co mi chodzi ;)

 

Tak jak dacjano czytałem artykuł na hslab, ponoć na niestabilne potoki może pomóc zwiększenie napiecia. Jak wiadomo GT ma wyższe vcore jak LE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mzona na kartach nVidii ustawic wyswietlanie wtaki sposob, aby na moim LCD rozdzielczosc byla 1280x1024(LCD) a na TV 1024x768 i zebym jednoczesnie nie musial suwac myszka pulpitu na TV. Chodzi mi o to zeby byl caly wyswietlany. Na kartach ATI sie tak dao a tu nie moge sobie poradzic, caly czas pulpit jezdzi. Chodzi o to ze jak wlacze jakis emulator np. PSX, gamecube, to nie widze calego obszaru gry, podczas gdy w grach pod win ekran przelaczy sie i widac calosc. Ktos moze zna rozwiazanie?

 

Edit: Pomylilem sie. Normalnie najwidoczniej chodza tylko 3Dmarki i Filmy ;(

Edytowane przez koven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam karte ASUS V9999LE i udalo mi sie odblokowac dodatkowe 4 potoki i 2 vertexy.

Natomiast mam problem z odblokowaniem nastepnych 4 potokow gdyz gdy wszytkie odblokowalem to pojawialy mi sie artefakty i bledy w wyswietlaniu.

Czytalem, aby "usprawnic" te 4 potoki trzeba sflashowac bios oraz zmienic napiecie na wieksze.

 

1)Problem

Nie moge znalezc biosu do tej karty :sad: szukalem juz praktycznie wszedzie :(

 

2)Problem

Czy jest jakas szansa, ze karta bedzie dzialac 16/6 po zwiekszeniu napiecia rdzenia?

 

Pozdrawiam

 

I DZIEKUJE ZA EWENTUALNA ODPOWIEDZ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam karte ASUS V9999LE i udalo mi sie odblokowac dodatkowe 4 potoki i 2 vertexy.

Natomiast mam problem z odblokowaniem nastepnych 4 potokow gdyz gdy wszytkie odblokowalem to pojawialy mi sie artefakty i bledy w wyswietlaniu.

Czytalem, aby "usprawnic" te 4 potoki trzeba sflashowac bios oraz zmienic napiecie na wieksze.

 

1)Problem

Nie moge znalezc biosu do tej karty :sad:  szukalem juz praktycznie wszedzie :(

 

2)Problem

Czy jest jakas szansa, ze karta bedzie dzialac 16/6 po zwiekszeniu napiecia rdzenia?

 

Pozdrawiam

 

I DZIEKUJE ZA EWENTUALNA ODPOWIEDZ :D

 

też chce sie dowiedziać czy to coś da mam identyczny problem a bios masz tu

www.mvktech.net

Edytowane przez dacjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież do napięcia wystarczy sam pencilmod. Po co sie bawic w zmiane biosu karty. Przecież sie traci gwarancję. Moim zdaniem popełniacie błąd. bo jak coś się spier...li to h..j wam z gwrancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie masz jeszcze pliku cwsdpmi.exe , zassiesz go ze stronki z nvflashem

 

jarek : taki żywot overclockera. Trzeba sie liczyć z utratą gwarancji chcąc zarobić 1200 zł ...

Edytowane przez salaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na nvktech w ktoryms nvflashu jest ten cdumpi czy jak mu tam tylko sciagnij najnowszy nvflash a tedo cdumpi dograj na dyskietke ze starego a komendy to:

nvflash.exe -b nazwapliku.rom(zgrywanie biosu)

nvflash.exe -4 -5 -6 nowybios.rom(wgrywanie nowego)

niewiem jak mozna zje... grafe w ten sposob to juz chyba trzeba byc czarodziejem wgrywalem ze 100 razy i zawsze bylo ok a jak cos sie wysypie wpinasz stara grafe pci i dalej jazda badz po ciemku.

Osobiscie mi wgranie biosu od gt niepomoglo napiecie na rdzeniu podskoczylo z 1.24 na 1.38 ale potem zrobilem pencila na 1.48 i przy wertexach niemialerm juz artow :))))))

Acha jesli masz takie chamskie arty na calym obrazie jakies ciecia i tp raczej sie niebaw i tak to nic nieda ja mialem takie male i tylko w tescie nature wgranie biosu od gt i pencil zaowocowalo duzym oc+brak artow(zobacz nibitorem co to za bios od gt musi byc taki z pamieciami zwyklymi ddr 350 tylko niewgrywaj z taktowaniem ddr3 500 bo moze niewstac i bedziesz musial zabawiac sie z karta pci narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_< Znow sie zaczyna :(

 

Wgralem ten brakujacy plik, wgralem bios zmienilem napiecie na 1.5 i nadal mam arty :(

czyli juz nie da sie odblokowac tych ostatnich 4 potokow aby dzialalo wszystko bez artow?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych molex'ów to podobno mają być niedługo w Cooling.pl

1481485[/snapback]

no to czekamy.. ciekawe kiedy sie pokaza :)

 

Jak ktoś chce to na pewno znajdzie w google te molexy

1481320[/snapback]

wiesz jakos ich nie znalazlem dlatego zadalem pytanie tutaj, wiec sie kolego prosze nie madrz Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow

 

Dzisiaj sie bawilem z moja karta i tymi nedznymi potokami <_<

Zainstalowalem bios od GeForce 6800GT i sytem widzi jako gt ;o

Mialem poprawnie wyswietlany obraz dopuki....

...nie trzeba bylo zainstalowac sterownikow, po tym jak juz to zrobilem to wszytko wrocilo do normy (czyt.nadal mam artefakty przy 16/6 :((((((( )

 

Moze uzywacie jakis specjalnych sterownikow lub byl ktos w podobnej sytuacji jak moja? ;/ >_<

Edytowane przez DeBeaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...