Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko,mam cos bardzo dziwnego:( w 3dmark 2003-10600pkt.A w doom3 ultra 1024+aa4x+anizo 4x 39fps a na high 800x600bez aa i bez anizo mam tylko 47fps:(cos chyba nie tak,za malo na taka karte-posiadam asusa v9999gt

1639474[/snapback]

moze bys tak napisal na jakich zegarach masz ja, jaki sprzet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal walcze z moja grafa.. wczoraj wylaczylem FW i na 350/700@380/700 bylo jakies 150pkt wiecej w 3dm05 (na default 4065 takze imho cos malo :/ ), natomiast po ustawieniu 400/700 od razu spadek w 3dm05 3600pkt :<

 

R.I.P. --> robiles moze na swoim sprzecie w defaulcie testy (bez o/c procka i karty - procz potokow), jakie wtedy miales wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ja na zegarach 405/820 procek-sempron 2800@2220,ram 1280mb-2xgeil512 i 256twinmos zasilka-modecom 550w,plyta-asus a7n8x deluxe.zainstalowalem stery zamiast 62.11 to 66.81 iiii w 3d2005 z 3500pkt poszlo na 4400 a w 2003 z 10600 spadlo na 9000 i w 2001 z 17150 na 13000.Ktos napisal wyzej w poscie ze wylaczyl fast write i podnioslo mu wydajnosc?to jak w koncu jest z tym FW?ma czy nie ma wplywu na wydajnosc?

Edytowane przez overclocker11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy jest możliwość rozjaśnienia i podwiększenia contrastu z poziomu sterowników Nvidii w samym 3d, tak jak jest w Ati?, bo jakoś nie mogę się tej opcji doszukać. Mam Leadteka 6800LE 16/6 400x900. Z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja RivaTuner'a - 2.0 15.7, która posiada regulację prętkości obrotów wiatraczków, także dla kart z serii V9999, czyli naszych małych perełek :D

 

Dołączona grafika

 

Tutaj patent jest taki, ze aby w pelni z tego skorzystac musimy miec podlaczany wiatrak do pcb naszej karty, czyli posiadacze alternatywnych chlodzen (jak zalman) musimy sobie zalatwic przejsciowke zeby moc podlaczyc chlodzenie do grafy a nie do plyty/zasilki.

 

BTW, nie orientuje sie ktos gdzie dostane taka przejscioweczke? moze jakis link, allegro? te sprawy?

 

http://www.guru3d.com/index.php?page=rivatuner&menu=8

Edytowane przez byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. Kartę mam podkręconą na 400/900, i zazwyczaj po jakimś czasie podczas gry na chwile mi przywiesza, po czym przetaktowywuje na standardowe taktowania. Sprawdzałem monitorem riva tuner i rzeczywiście przeskakuje gpu z 400 na 300 i pamięc z 900 na 700. Następnie znowu przywiesza i po chwili znowu wrzuca 400/900. Czym jest to spowodowane? Żadnych artów się nie dopatrzyłem ani w 3d markach ani w grach. Jak ktoś zna rozwiązanie tego problemu proszę pisać.

 

A i proszę o odpowiedz na wcześniejsze pytanie

Dzięki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem. Kartę mam podkręconą na 400/900, i zazwyczaj po jakimś czasie podczas gry na chwile mi przywiesza, po czym przetaktowywuje na standardowe taktowania. Sprawdzałem monitorem riva tuner i rzeczywiście przeskakuje gpu z 400 na 300 i pamięc z 900 na 700. Następnie znowu przywiesza i po chwili znowu wrzuca 400/900. Czym jest to spowodowane? Żadnych artów się nie dopatrzyłem ani w 3d markach ani w grach. Jak ktoś zna rozwiązanie tego problemu proszę pisać.

 

A i proszę o odpowiedz na wcześniejsze pytanie

Dzięki

Pozdro

1644051[/snapback]

poniewaz masz plyte na nforce 3 :? zajrzyj tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=141999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pobieżnie to forum i nie widze żeby ktoś sobie z tym poradził.

A ty "lukk" poradziłeś sobie z tym problemem?

1644696[/snapback]

poczytaj ostatnią strone tamtego tematu..tam masz odpowiedź :D

 

w skrócie: poradziłem sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak radzicie sobe z mosfetami???

bo u mnie parzą jak cholera :( i to nawet na standardowych ustawieniach... nie mowie juz o biosmodzie 1,4v na gpu-to juz praktycznie nie mozna dotknąć mosfetu dluzej niz 1/2 sekundy :evil:

 

a mial ktos przypadek ze mu sie komp resteowal po nadmiernym oc??

(tzn pewnie tak) mnie zas chodzi o to ze gpu max 375 bez artow szedl na standard vcore,a po @1,4v to spoko na 440mhz! bez artow w markach, wiec puscilem go na 450mhz i komp mi sie wyp...ł :( :(

zasiłka u mnie jak widac 420W,reszta kompa niekrecona, wiec o co biega? (slabo obciazony-jak w podpisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...riva odblokowala potoki i niemusi byc wlączona, co do wiatraka to sie zara zobaczy, ale imho sd dzialal dobrze, przynajmniej u mnie, tym bardziej ze moglem sobie ustawic 4 (albo i 5) progów temperatur i obrotow, a w rivie to tylko 3 (a praktycznie 2) i do tego sa to progi procentowe. wolalem ustawiac na temperature, bo wiedzialem juz ile jest mniej wiecej na jakim trybie

 

edit: ano riva NIEMUSI byc wlączona ,wystarczy zazaczyc "apply on startup..." i gotowe :-P

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na samym początku posiadania karty używałem SD i przez niego miałem niebieskie ekrany. Już nawet myślałem że karta jest walnięta ale kumpel mi powiedział żeby sprawdzić bez tego programu i jak ręką odjoł. Miałem ze 3 ver. tego progsa i nigdy więcej tego g**** nie zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....a jakie objawy miałes,bo ja sprawdziłem chyba WSZYSTKIE mozliwosci i karta w fill rate sypala artami jak szewc przekleństwami, a moze to to bylo....eee chyba nie bo w sklepie tez te bledy byly a wątpie zeby sd instalowali

 

ale fakt, jak juz cos robic z kartą to jedynie w biosie pogrzebac,ew rivą odblokowac czy pstripem potestowac, bo wszelakie softshity dodawane przez producentow to...no shit i juz!

Choc ja robilem flasha na moim Leadteku z winfoxa i nienarzekam,niebylo zadnych problemow,a flashowalem juz z >5x.

Pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy jest możliwość rozjaśnienia i podwiększenia contrastu z poziomu sterowników Nvidii w samym 3d, tak jak jest w Ati?, bo jakoś nie mogę się tej opcji doszukać. Mam Leadteka 6800LE 16/6 400x900. Z góry dzięki za odpowiedz

1641261[/snapback]

 

mistrzu ty na standartowym chłodzeniu te karte posciłes na 400/900

 

ja ASUSA LE mojego dałem na 350/800 i jest git ale moze wiecej dam odpisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu ty na standartowym chłodzeniu te karte posciłes na 400/900

 

ja ASUSA LE mojego dałem na 350/800 i jest git ale moze wiecej dam odpisz??

1649337[/snapback]

pewnie normalnie....winfast zawsze daje miłe chłodzenia grafik.... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu ty na standartowym chłodzeniu te karte posciłes na 400/900

 

ja ASUSA LE mojego dałem na 350/800 i jest git ale moze wiecej dam odpisz??

1649337[/snapback]

Wczoraj testowalem swojego Asusa w 3dMark03 na 400/900 i no problemo - kolo (>) 12000pkt... Cos temp. jakas niska tylko - w RT na po wyjsciu mial na wykresie max 54*C. Trocha chyba malo, nie sadzicie? (W Idle przy max obrotach wentylatora 42*C - otwarta buda caly czas).

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy takie dobre chłodzenie ma winfast , raczej chipy montują na swoich kartach bardziej podatne na oc

1649372[/snapback]

mysle ze winfast montuje najsenswoniejsze chłodzenia na grafiki z wszystkich producentów.... no nie licząc producentów kart ati [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż mam karte asus 6800le modowalną na 12p/6v i chce wgrać do niej jakiegoś biosa aby była wykrywalna jako 6800, może być nawet 6800gt :P i żeby potoków było 12 da sie to tak zrobić czy nie za bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby odblokować potoki  na stałe trzeba lutować ale po co to robić , jak ja wgralem bios od gt to mi temp wzrosła w idle o 10 stopni , oczywiście taktowania zrobiłem takie jak non-gt troche dziwne

1650769[/snapback]

hm wzrosła Ci może dlatego że po zmianie biosu napięcie sie zwiększyło na rdzeniu z tego co czytałem, ale jak ja bym zmienił na 6800 non-gt to może by nic sie nie zmieniło a ładniejszy by był napis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...