Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Na 850MHz pójdą ??

1681904[/snapback]

Jedyny sposób to podkręć i zobacz czy nie bedziesz miał artów bo dłuższym graniu jeśli nie to znaczy że jest ok i możesz kręcić wyżej u mnie te same pamiątki idą bez problemu na 920 MHz, a nie mam na nich żadnych radiatorków ani żadnych vmodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać inne stery albo te sam jeszcze raz. Albo może sprawdź na innym kabelku. Albo już osotatni pomysł nie korzystaj z TV-Out'u :P

Sry za te złośliwość

1681798[/snapback]

Hehe - już myślałem że to karty wina a to... się okazało że obudowy :] Ostatnio zmieniłem moją super SP na Chiefteca i tam jest tylko klipsik i jakoś się nie dopasowała dobrze karta i dlatego TV-OUT jest jakby troszke za nisko i dlatego kabel nie do końca wszedł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos pomuc?

1682481[/snapback]

To jest dział o kartach ASUS-a no ale skoro tu uderzyłeś to trudno. Zajrzyj tu Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy, również niech piszą ci ktorzy NIE MAJĄ! tam są opisane konflikty NFORCE 3 z 6800 poczytaj może coś znajdziesz. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm problem z Moim Asusem V9999LE nie mam pojęcia czy mam hynixy 2,8ns, czy 2,2 ns!! Moje oznakowanie pamięci to:

 

Hynix KOR

WY5DU283222A

F-28 506A

 

 

Czy czas dostępu to 2,2ns czy 2,8ns ???????????????????

2,2

1681889[/snapback]

Mylisz sie Defaultowo sa na 350MHz, wiec 2.8ns (1000/2.8 ~ 350). 2.2ns Maja koncowke -22.

 

Link

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystajac z chwili ze mam dostep do netu chcialem powiedziec ze zmienilem w koncu na asusie 6800LE gpu od wersji GT. Bios wgrany od wersji GT rev1.01 bodajze, z podniesionymi taktowaniami. Zmienione zasilanie z pionowego na poziome jak w kartach z serii GT. Karta nie potrzebuje rivatunera, wykrywa 16 potokow i 6 werteksow czy jest pelnowartosciowa wersja GT na pamieciach 2,2ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio kupiłem sobie Karte GeFore 6800 LE firmy MSI. Ale po włożeniu do kompa i odpaleniu bardziej wymagajacej gierki to wyłancza mi się monitor i chyba też karta. Co mam robić? Czy to problem zasilania czy karty a może monitora ??

 

 

Mój sprzet to:

Pentium 4 2.8 GHz FSB 800 HT

2x 512 DDR 400 Kingston (Dual channel)

Płyta Gigabyte na chipsecie 865P

Karta Geforce 6800LE 128 MB / 256 bit MSI

Dyski Maxtor 160 GB i WDW Caviar 40 GB

2 napedy CD

Monitor Marvin

Zasilacz 480W ale jakiejś dziwnej formy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może monitora => jeśli nie obsługuje częstotliwości odświeżania, które są zaprogramowane w sterowniku karty graficznej => dla poprawnego działania musiałbyś zainstalować sterownik do Monitora lub samemu określić odświeżania dla danych rozdzielczości.

 

Jeśli jednak podejrzewasz zasilacz to sprawa jest prosta => pożycz na 1 dzień zasiłkę od kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio kupiłem sobie Karte GeFore 6800 LE firmy MSI. Ale po włożeniu do kompa i odpaleniu bardziej wymagajacej gierki to wyłancza mi się monitor i chyba też karta. Co mam robić? Czy to problem zasilania czy karty a może monitora ??

Mój sprzet to:

Pentium 4 2.8 GHz FSB 800 HT

2x 512 DDR 400 Kingston (Dual channel)

Płyta Gigabyte na chipsecie 865P

Karta Geforce 6800LE 128 MB / 256 bit MSI

Dyski Maxtor 160 GB i WDW Caviar 40 GB

2 napedy CD

Monitor Marvin

Zasilacz 480W ale jakiejś dziwnej formy.

1683594[/snapback]

Chyba mamy ten sam problem. Tez mam 6800le od MSI. Wedlug mnie jest to wina zasilacza. Ale z drugiej strony dziwi mnie to ze przechodzi mi wszystkie 3dmarki bez problemu, dooma tez przeszedlem bez zadnych restartow a sa to wymagajace aplikacje. Wiec trudno stwierdzic czy rzeczywiscie jest to zasilka. Moze karty MSI maja wade?. Jakbys poradzil sobie z tym problemem to daj znac na forum.

 

Dzieki mastertab.

Edytowane przez Cisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kartach LE wszystkie są w default ustwione na 350 MHz bez różnicy czy są 2.8, 2.5 czy 2.2

1682702[/snapback]

Wychodzi czytanie ze zrozumieniem, a raczej jego brakiem ;)

 

Popatrz w linku na SPECYFIKACJE kosci Hynixa. Kosci -28 maja STANDARDOWE taktowanie 350MHz (czyli sa 2.8ns) - Hynix tak twierdzi, wiec chyba ma racje jesli je produkuje??? (Podpowiedz: kolumna Clock Frequency w tabeli z linku) To, ze kazdy LE ma 350MHz na pamieci wszyscy wiedza... (chyba :rolleyes: ), ale to sie ma nijak do rodzaju pamieci montowanej na karcie (no nie do konca, minimum jest wlasnie 2.8ns)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie wiedziec co nie tak z waszymi msi to zapraszam na extremsystems.org na forum to sie otym ostro rospisali i o sposobie tego naprawienia...

1684344[/snapback]

Niestety stronka nie dziala. MOze moglbys mi podac innego lub sam opisac jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem :

Przy standardowych taktowaniach i standardowych potokach i Vertexach (8 i 4) mam arty ALE TYLKO Z WŁĄCZONYM ANTYALIASINGIEM !!!!!!!!!!!!! I tylkow starszych grach które nie wykorzystują pixel shadera 2.0 lub 3.0!! Jutro wysyłam karte, powiedzcie co o tym sądzicie :angry: <_< <_< :mur: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem :

Przy standardowych taktowaniach i standardowych potokach i Vertexach (8 i 4) mam arty ALE TYLKO Z WŁĄCZONYM ANTYALIASINGIEM !!!!!!!!!!!!! I tylkow starszych grach które nie wykorzystują pixel shadera 2.0 lub 3.0!! Jutro wysyłam karte, powiedzcie co o tym sądzicie  :angry:  <_<  <_<  :mur:  :mad:

1686515[/snapback]

Ja miałem to samo na najnowszych BETA sterach ale powrót do XTreme-G 78.05 zaowocował zniknięciem artów. :D Może u Ciebie jest ten sam przypadek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Tak czytam o tych modach i podkręcaniach ASUSa V9999LE i mam pokrewne pytanie czy ktoś zwrócił uwagę na taką rzecz ,że w istocie bios tych kart jest okrojony dość bardzo w stosunku do referenyjnego Nvidi - ja zgrałem swój BioS i ogladałem jego ustawienia - brak trybów 2D/3D - bez pomocy software ta moja karta ze standardowym biosem zawsze ma taktowanie 300/350 , prawdopodobnie bez pomocy zewnętrznego softwaru nie działałoby zabezpieczenie przed przegrzaniem bo w BIOS jest wyłączone ... w związku z tym czy ktoś próbował włączyć te brakujące ustawienia i ponownie wgrać swój oryginalny BIOS do karty - czy po takich poprawkach wszystko działało ??? Dziwi mnie taka polityka Asusa ... rozumiem tańszy model ale bez przesady :-]

Edytowane przez sebx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ja używałem najnowsze 78.01 z certyfikatem i te 71,89 z plytki i na jednych i 2 byly arty Przy standardowych taktowaniach i standardowych potokach i Vertexach (8 i 4) mam arty ALE TYLKO Z WŁĄCZONYM ANTYALIASINGIEM !!!!!!!!!!!!! I tylkow starszych grach które nie wykorzystują pixel shadera 2.0 lub 3.0!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z moim asusem6800le mianowicie

uzywajac sterow z rodziny 71.xx moge puscic rdzen na 366 spokojnie i chodzi ale wyniki w 3dmarku05 sa nizsze niz np gdy mam go na 350 ...dziwne

druga sprawa to taka ze na sterach z rodziny 66.xx max rdzenia to 350 powyzej 3dmark05 co pare sekund ma freeza.

wgralem wydytowany bios ze zmiana napiecia, riva tuner pokazuje ze jest te 1,5v ale mam pytanie czy w uzyskaniu lepszych wynikow moze pomoc zmiana na bios od modelu 6800gt ? albo wyedytowanie orginalnego biosu i na sztywno stawienie wyzszych wartosci dla rdzenia i pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że być może karta Throttlinguje i zwalnia do Low3D => skoki omiędzy taktowaniami dają dodatkowy spadek wydajności w testach. Zatem najpierw sprawdź czy się nic nie grzeje (a na stockowym przy 1.5V może się grzać) i czy zasilacz wyrabia.

 

Grzanie dotyczy jądra, pamięci ale także układu zasilającego (mosfety, kondensatory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna edutyjac bios ustawic wartosci nastepujace :

Tryb 3D - rdzen 350, pamiec 399

Thrtl - rdzen 350, pamiec 399

Tryb 2D - rdzen 300, pamiec 350

chodzi mi o to czy nie bedzie problemu ze tryb 3d i throttle maje te same podwyrzszone ustawienia .

Druga sprawa tyczy sie napiecia rdzenia jak to w koncu jest bo czytam ten watek i sa rozne wypowiedzi na temat jego podnoszenia, u mnie po wgraniu zmodyfikowanego biosu riva i everest pokazuja ze w trybie 3d i throttle jest 1,5v, trzymac sie tego czy to jakies przeklamanie i nie ma mozliwosci zmienic napiecia modyfikacją biosu tylko hard-modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...