Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem AsusaLE z powrotem po tym jak mi Galaxy padł w ramach reklamacji of ocurse :> oczywiście 16/6 i tu moje zdziwienie... Fakt, że wykrywa mi jako pełne 6800 no i że jest 16/6 bez odblokowywania potoków :blink: Wiem, że pojedynczym osobom, które można wyliczyć na palcach jednej ręki ;) udało się wgrać bios od GT i po formacie systemu nie trzeba było modować znów :) Domyślam się, że tu też tak było, ale nie powinien wykrywać jako GT ?.... Więc bios mam pełnego 6800 wgrany, ale nie wiem jakim cudem jest 16/6 :| Może ktoś podać stronę, ewentualnie wrzucić gdzieś bios od GT i pełnego 6800 Asusa ?? (kilka razy było podawane jak dobrze pamiętam, ale nie chce mi się topicu od nowa przeszukiwać), porównałbym z tym swoim...

 

Aha i co polecacie Zalmana czy Pentka miedzianego ?

 

Update: OK mam biosy z mvktech, no i mam wgrany 6800, jednak nadal nie wiem skąd te 16/6 bez modowania...

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu ktoś go odblokował i zostało 16x6, przcież jak się odblokuje w rivie to potoki są odblokowane aż z nowu się ich nie zablokuje. Co do wykrywania jako 6800gt to nie będzie ci wykrywał go od razu jako 6800gt tylko jako 6800/6800le w zależności jaką masz nazwę karty w biosie, bo przecież stery nie są na tyle inteligentne żeby sprawdzać ilość potoków tylko odczytują kod z biosu nt. nazwy karty. Jak już chcesz mieć 6800gt bez zmienienia biosu to włącz rive i w Low-level SS => NVStrap Drv masz PCI Device ID S, bierzesz custom, pojawia ci się paseczek, wyszukujesz GF6800GT i bierzesz zastosuj. Po restarcie wykrywa ci kartę jako 68000gt

 

Kup zalmana - maiłem okazję przetestować coolery obydwu firmrm i nie ma co porównywać pentagrama z zalmanem - nawet nie chodzi o wydajność ale też o jakość wykonania, wyposarzenie, głośność itd. Szczerze polecam ci zalmana. Jakbyś był zainteresowany to am do sprzedania VF700AlCu LINK!

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu ktoś go odblokował i zostało 16x6, przcież jak się odblokuje w rivie to potoki są odblokowane aż z nowu się ich nie zablokuje.

Bezedura :)

Odblokowane potoki karta bedzie miale jedynie na tym komputerze na ktorym dokonano odblokowania. Po przeniesieniu jej do innego systemu trzeba robic softmod od nowa.

Jego karta ma modyfikowany bios dlatego ma otwarte 16/6 od poczatku.

 

Kup zalmana - maiłem okazję przetestować coolery obydwu firmrm i nie ma co porównywać pentagrama z zalmanem - nawet nie chodzi o wydajność ale też o jakość wykonania, wyposarzenie, głośność itd. Szczerze polecam ci zalmana.

Ja tez polecam zalmana, troche cena wysoka, ale jak cenisz cisze i niskie temperaturki nawet podczas zarzynania karty 3dmarkami i hardkorowym giercowaniem 24/7 to nie ma lepszego chlodzenia. Mam je juz pare dobrych miesiecy. Jedyny mankament to ze trzeba raz na jakis czas usuwac sporo kurzu z chlodzenia, ale to da sie przezyc :)

Edytowane przez byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezedura

Odblokowane potoki karta bedzie miale jedynie na tym komputerze na ktorym dokonano odblokowania. Po przeniesieniu jej do innego systemu trzeba robic softmod od nowa.

Jego karta ma modyfikowany bios dlatego ma otwarte 16/6 od poczatku.

Możliwe, ja wycztałem to kiedyś na jakiejś stronie...

 

Może ktoś odpisać mi na mojego posta ze str. 71?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bzdura ;) bo mam odblokowane na stałe... A jak dobrze pamiętam to kilku osobom tylko to zadziałało... Mniejsza z tym. Kupię zalmana zaraz zobaczę Twoją ofertę ;)

 

Co najważniejsze gorąco polecam najnowsze sterowniki a dokładnie zmodowane XG na 81.95 po prostu rewelka! najlepsze stery jakie do tej pory wydało NV chyba :o Tu macie linka! Stabline, większa wydajność i piękny obraz ! w niektórych grach nawet 10fps przyrost :> Piszę bo mało osób zagląda do działu sterowniki... Jeszcze raz polecam. Na smarki oczywiście nie patrzcie, tylko na gry :>

 

Pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem! Nie moge zmusic program RivaTuner aby kontrolowal obroty wentylatora na grafie. Uzywam oczywiscie najnowszego 15.7 (ta wersja juz obsluguje karty ASUS 6800) i na grafie ASUS 9999gt (pelne) mimo zaznaczenia w zakladce System Tweks/FAN - Appy fan settings at Windows Starup 25/50/50%

wyje jak wył mimo restartu kompa!

 

Co zle robie, moze jeszcze gdzies trzeba co ustawic?

Moze ktos zna jakas strone z opisem tego programu co i jak sie w nim ustawia, bo powiem ze wogole go nie uzywalem wczesniej.

 

jakis pomysl jak to wlaczyc bo SmartDoctor ASUSA powoduje frezzy i wogole jest problemowy.

Przejzalem tu wiekszosc postow i wiekszosc poleca ten progam,

hmmn u mnie nie dziala :sad:

 

Z gory dzieki za porady!

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problem... SD powoduje problemy tylko jak jest włączony! Więc włącz go, zmniejsz obroty a później wyłączy i po sprawie...

 

pozdro.

ehh

dobrze wiem ze tak trzeba, ale to jest denerwujace ze za kazdym uruchomieniem kompa tak trza robic :angry:

ale moze ktos wie,jak zrobic zeby rivatuner kontrolowal obroty automatycznie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pewnie była juz o tym mowa w tym temacie z 1000 razy ale wybaczcie mi nie mam za bardzo czasu na przegladanie 72 stron.

Czy moze mi ktos powiedziec albo podac na ktorej stronie mniej wiecej była o tym mowa, a mianowicie chodzi mi o modyfikowanie biosu do V9999LE, co bym nie zmienił w nvidia bios modifier i potem to wgrał do karty to nie ma zadnych zmian. Najbardziej zalezy mi na zmianie napiecia na 1,4V.

Z gory dzieki i sory za powtarzanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po wgraniu BIOSu od v9999GT do LE, mam przekłamania w obrazie, pojawiają się taki kolorowe kwadraciki :( Wcześniej wszysto było jak najbardziej ok, nie wiem czym to może być spowodowane. Wcześniej miałem drivery od nvidii, jednak i tak musiałem zainstalować nowo to postawiłem na XTreme-G 81.95.v2. Nie wiem co jest, chyba wgram z powrotem stary bios, domyśla się ktoś dlaczego pojawiają się artefekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem czarne kropki w bf2 :D ramki za ostro chodza to jest raz a dwa gt to 16 potokow a z twojego opisu wniosku je ze masz sprawne 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ponoć wgranie BIOSu nie ma wpływu na ilość potoków. Wgrałem stary BIOS i narazie jest OK. Na dniach wgram od 6800 zobaczymy co i jak ;)

 

ps. Czy jednak są takie BIOSy po których nie trzeba się bawić Riva Tunerem? Czy da się wyedytować BIOS, aby były te 12/6 ?:)

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając na chwile od biosu etc...Mój Asus 6800 le @12p6v generuje pewne drobne zakłócenia. Problem dotyczy tylko 4 dodatkowych potoków (vertexy są w 100 % o.k.). Przy konfigu - 12p w większości aplikacji 3D (np. FEAR, Call of Duty 2, Black and White 2; co ciekawe na Age of Empire 3 - w pełni o.k.) - widać gdzieniegdzie pojedyncze migające punkciki (gołym okiem widoczne w zasadzie tylko w FEAR w slołmod; w pozostałych ww aplikacjach tylko z bardzo bliska po dłuższym przyjrzeniu się). Po zablokowaniu potoków do defaultowego 8p minianomalijki znikają. Być może to szukanie dziury w całym (bo, skoro ledwie toto widać, to rzecz jasna w niczym to nie przeszkadza), mimo to chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tych "mini artach", szczególnie jakie mogą być konsekwencje dłuższego użytkowania karty w konfigu 12p6v?? (póki co 2 miesiące chodzi - i wsio o.k.; -)). Karta przechodzi wszystkie 3DMarki i inne demka o ati tool nie mówiąc (mini arty są widoczne gł. w markach; paradoksalnie w testach cpu). Bardzo proszę o informacje na ten temat (czy ktoś widział coś podobnego??; co z tym fantem robić?? i czy w ogóle coś z tym robić, czy też nie robić;-)). Z góry dziękuje za wskazówki i informacje. P.s. Po odblokowaniu do 16p występują u mnie poprzeczne czerwone paski, które uniemozliwiają pracę; czy to sygnał (moze i naiwne pytanie, ale...;-)), że potoki są definitywnie uszkodzone i żadne tam zabawy z biosem nic nie dadzą??

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie kropeczki na Radku 9500pro jak za bardzo podkręciłem :) Jak dla mnie było to wynikiem niedovoltowania lub nie do końca sprawnych potoków, spróbuj podnieść nieco napięcie dla gpu, może pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl bin przeciez bios od gt ma fabrycznie odblokowane 16/6 i mozna zablokowac 12 tylko poco go wgrywac skoro masz asusa on nic nie zmien poza nazwa karty i timingami ramu... zreszta nie bede sie nadtym rozwwodzic pisalem juz o tym wczesniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie od GT Karta stabilnie działa na 400MHz, przy LE da się grać ale tylko przy 380MHz, chociażby po to. Pozatym w "Moim komputerze" widzimi nie LE tylo GT ;)

 

ps. Nie pisałem czy jest sens, tylko czy da się takie coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie kropeczki na Radku 9500pro jak za bardzo podkręciłem :) Jak dla mnie było to wynikiem niedovoltowania lub nie do końca sprawnych potoków, spróbuj podnieść nieco napięcie dla gpu, może pomoże ;)

...wielka to ignorancja z mojej stony...ale w jaki sposób bezpiecznie podnieść napięcie na gpu (prosze o nr strony lub link, ewentualnie opis;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

No więc problem tyczy się zwykłego 6800 dokładniej gdy zgram bios na dysk i staram się go otworzyć... np. za pomocą "OmniExtremeEditFX" Wyskakuje że nie może zczytać napięć Jak chce otworzyć za pomocą "X-bios Editor" to dostaje porcje znaczków zamiast napisów... wygląda to mniej więcej tak : Zamiast Bios Version message mam coś takiego "…Ňű.‹Ą.‹ŁfÁâ.Š6×é~ţQ€˙v

€˙v¸Oë6Sč2°[ą" za Signon messages coś podobnego, A w nastepnej zakładce zamiast danych z taktowaniami GPU/mem mam 0 wszędzie.

Mam jeszcze bios jaki mam zamiar wgrać ze zmienionymi napięciami, ściągnołem go ze strony jego Omni otwiera, ale w X-biosie są te same efekty. Może ktoś wie o co chodzi, ja nic na ten temat nie znalazłem na znanych mi forach, i stronach z artykułami. Możliwe że to moja gafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greg 1

Wszystko fajnie ale z tym 6800GT Killer to żeś troche przesadził.....;)

...e tam chyba nie tak znowu bardzo. Wyniki faktycznie imponujące. :wink:

 

Do Greg 1 - czy to pierwsza karta tego typu, którą sprzedajesz ?? Innymi słowy czy to cały czas ten super - hiper niepowtarzalny egzemplarz?? Przy okazji może wiesz coś na temat sygnalizowanych przeze mnie (parę postów wzwyż) zakłóceń?? Z góry dziękuję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko co będzie lepsze dla mojego ASUS-a od stockowego chłodzenia to PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Cu

czy może to ARCTIC COOLING NV Silencer 5 Rev. 2 + DHES SYSTEM.

Może są posiadacze kart GF6800 z którymś z tych chłodziw niech wyrażą swoją opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gowniany mataz, dobrze chodzi, praktycznie bezglosny radiatory na memki sa nieskie ale odziwo jestam na tyle duzo miejsca zeby wlozyc cos miedziadengo i bardziej wydajnego, swieci :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...