Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

1.Miałem tylko 1 grafe 6800LE

2.Nie miałem żadnych zakłóceń

3.Nie natrafiłem na drugi taki egzemplarz tej karty- więc to raczej jest hiper niepowtarzalny egzemplarz ;)

4.Grafe sprzedaje dlatego bo mam okazje kupić tanio 7800GT i ta jest jeszcze troche warta

 

Jeśli znacie jakiś chętnych na moją grafe to dajcie znać.

Z góry THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.Grafe sprzedaje dlatego bo mam okazje kupić tanio 7800GT i ta jest jeszcze troche warta

Czyli zmiana platformy na PCI-Express co? =]

Mówisz że to opłacalny biznes? Nawet jak tanio dostaniesz 7800GT to i tak musisz dokupic MoBo i CPU ;/

Edytowane przez byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Greg 1 - Czy twoja grafa nie generuje żadnych zakłóceń (nawet w wersji mikro :wink:)??. Przy okazji - ile jeszcze gwarancji i jaki dowód sprzedaży (faktura czy paragon??) i z jakiego sklepu?? :oops:; jakie masz wyniki w 3DMark 2003 ??

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarek_pr nie ma ?? Popatrz na swój rekord w 05 a potem dodaj do niego 3000 punktów i wyjdzie ci wynik 7800GT :P a w najgorszym wypadku ta zmiana będzie mnie kosztować 300zł

Myślę że nie tak łatwo będzie na 7800gt osiągnąć 8000 pkt w 3DM 2k5.

 

A zresztą nie marki są najważniejsze tylko różnica wydajności w grach a ona taka wielka już nie jest.

Edytowane przez jarek_pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8k w 05 banalne do osiągnięcia, karta Galaxy leci na 480/1200 na standardowym chłodzeniu i to bez wymiany pasty :P co już daje praktycznie 8k

A w grach dobrze jest miałem zwykłe DDR teraz mam GDDR3 miałem 129mb teraz mam 256mb. Miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poczekam na kolejną generację kart. Podobno będzie już w technologii 90nm i dostanie 32 potoki. No i do tego SM4.0 ale szczerze mówiąc to nie wiem po co bo 3.0 się do końca jeszcze nie przyjęło

Edytowane przez jarek_pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a ja sie zastanawiam czy moje wyniki w markach, fear i doomie są ok? - moglibyscie ocenic czy tak, ewentualnie doradzic co jeszcze i jak podkrecic, lub jakie stery wrzucic?

 

-> 3DMark 03 default: 9605

-> 3DMark 05 default: 3890

-> 3DMark 03 12x10 default: 7748

-> 3DMark 05 12x10 default: 3119

-> F.E.A.R wszystko na maxa, softshadows off, 10x7, noAA, noAF, standardowy test wydajności: avg 55fps

-> DoomIII 12x10, High, noAA, noAF, timedemo demo1: avg 64fps

 

Konfiguracja:

- stery: forceware 81.95

- winxp pro xp1

- asus enh driver: najnowszy

- smartdoc - najnowszy

 

Sprzęt:

- Athlon XP Barton 2500+@3200+ (2200mhz, FSB 200Mhz, 1,7v, multiplier x11(zablokowany))

- Epox 8KRAI (VIA KT600)

- 2x512mb GeIL DDR PC3200 2.5-3-3-6-2T @400mhz 2.8v (dawalem 1T - zadnej roznicy wydajnosci, a 2T jest stabilniejsze - mobo do du...)

- Chieftec 350W

- grafa: ASUS V9999TD 128mb @ prawie GT: odblokowane 16,6 ; 350/700mhz; agp aperture size: 256mb, fastwrites: on, sideband: on

 

Wydaje mi się, że powiniennem w 3d03 mieć wynik powyżej 10000, a w 05 w granicach 4500-5000 (sądze tak na podstawie benchmarkow w sieci) - mam racje? a może się mylę i wszystko jest ok... oceńcie proszę! thx.

ps. jakoś tak wrzuciłem najnowsze drivery nvidii 81.95 - a może sugerujecie zmienić je na inne?

 

edit: szczegolnie mnie zastanawia wynik w 3d05, powinien chyba byc o jakis 1000 wyzszy..

Edytowane przez indigo1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez widac: podkrecilem o 25mhz - standardowo jest 325, mam odblokowane potoki i boje sie dac wiecej..

a co do FEAR rowniez napisalem: wszystko na maxa, wiec textury tez.

Jak te wyniki są ok? Bo widze ze u Was na podobnych konfiguracjach jest okolo 11000 w 3d03 i okolo 5000 3d05. Najbardziej mnie zastanawia te 3900 w 05 u mnie - system mam czysty, zadnych badziewi w tle nie mam uruchomionych no i wychodzi tyle punktow.

jarek_pr: ile masz vramu na karcie, moze to o to chodzi? u mnie (Asus v9999td) jest 128, moze dlatego gubie ten 1000 w 3d05 w stosunku do Ciebie, bo kompy mamy podobne..

 

edit: jak dam w FEAR textury na med to wynik jest taki sam - avg 55fps (przynajmniej w tym tescie w opcjach)

Edytowane przez indigo1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie od pamięci. Winą tego jest niskie taktowanie rdzenia. U mnie przy standardowym taktowaniu 350mhz mialem tez ok 4000pkt. Lecz gdy taktowanie podniosłem do 425 to mam ok 5000pkt. Maksymalne stabilne taktowanie jakie uzyskałem na swojej karcie to 435mhz lecz normalnie pracuję przy 425 bo temperatura jest jak dla mnie za wysoka po dłuższym graniu. No i tak wogóle aby zwiększyć stabilność to rdzeń dowoltowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki. A do jakiej max wartosci moge bezpiecznie podniesc taktowanie rdzenia w mojej g6800@gt (zaznaczam ze ma odblokowane potoki jesli to ma jakies znaczenie) ? poki co zwiekszylem z 325 do 350 - jest stabilnie i nie grzeje sie za bardzo. nie chce przegiac i potem plakac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez widac: podkrecilem o 25mhz - standardowo jest 325, mam odblokowane potoki i boje sie dac wiecej..

a co do FEAR rowniez napisalem: wszystko na maxa, wiec textury tez.

Jak te wyniki są ok? Bo widze ze u Was na podobnych konfiguracjach jest okolo 11000 w 3d03 i okolo 5000 3d05. Najbardziej mnie zastanawia te 3900 w 05 u mnie - system mam czysty, zadnych badziewi w tle nie mam uruchomionych no i wychodzi tyle punktow.

jarek_pr: ile masz vramu na karcie, moze to o to chodzi? u mnie (Asus v9999td) jest 128, moze dlatego gubie ten 1000 w 3d05 w stosunku do Ciebie, bo kompy mamy podobne..

 

edit: jak dam w FEAR textury na med to wynik jest taki sam - avg 55fps (przynajmniej w tym tescie w opcjach)

chcesz uzyskać lepsze wyniki jakieś 5tyś pkt w marku 2005 to musisz zegary na poziomie 400/900 , pamieć daje bardzo dużo w 2005 , nie wierzysz zmień rozdziałke na 800*600 lub podkręć karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki. A do jakiej max wartosci moge bezpiecznie podniesc taktowanie rdzenia w mojej g6800@gt (zaznaczam ze ma odblokowane potoki jesli to ma jakies znaczenie) ? poki co zwiekszylem z 325 do 350 - jest stabilnie i nie grzeje sie za bardzo. nie chce przegiac i potem plakac :)

nie prawda

pamięć nie daje praktycznie żadnego przyrostu na tym poziomie grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie zawsze działa zmiana napięcia w biosie karty. Ja nadal zostaję przy pencilmodzie. No a tak wogóle większe dowoltowanie powoduje zwiększenie możliwości podkręcenia, większą stabilność no i wyższą temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem Asusa 6800 (w drodze) i mam pytanko. doradzcie mi też jakie stery mu zainstalować. rok jechałem na Ati i jestem całkiem w tyle z tematem Nvidi.

 

Jakie są szanse że karta da sie odblokować na 16/6?

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarek_pr

 

Widze ze masz 1.5GB pamieci - i teraz moje pytanie

w ilu kosciach 2 czy 3, bo w instrukcji do AN7 pisza ze aby pamieci pracowaly na 400Mhz to moga byc tylko 2!

Jak jest u ciebie!

Bo ja ma ta sama plyte i obecnie 2x512 i zastanawiam sie czy jak dam 3 kosc 1024 to bedzie stabilnie dzialal magistrala 200 czyli pamieci na 400!

Moze juz testowales ta plyte z trzema pamieciami?

 

z gory dzieki za info

 

'sorki ze tak toche nie na temat w tym watku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarek_pr

 

Widze ze masz 1.5GB pamieci - i teraz moje pytanie

w ilu kosciach 2 czy 3, bo w instrukcji do AN7 pisza ze aby pamieci pracowaly na 400Mhz to moga byc tylko 2!

Jak jest u ciebie!

Bo ja ma ta sama plyte i obecnie 2x512 i zastanawiam sie czy jak dam 3 kosc 1024 to bedzie stabilnie dzialal magistrala 200 czyli pamieci na 400!

Moze juz testowales ta plyte z trzema pamieciami?

 

z gory dzieki za info

 

'sorki ze tak toche nie na temat w tym watku"

Mam 3 kości pamięci Kingston PC3200 CL2,5. Pracują jako normalne 400. Bardzo stabilne i bez żadnych problemów.

 

Kilka postów wcześniej pisałem że wyskakiwał mi tzw. blue screen. Okazało się że to nie wina wysoko dowoltowanego rdzenia karty graficznej tylko zbyt wykręconych timingów pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy widać różnice :?: pfff jasne że widać karta robi spokojnie 8k w 05 na standardowym chłodzeniu, mój max to 8415 w 05, te 256mb na karcie też czuć w takich grach jak FEAR.

A tak poza tematem to w FEAR'a grałem na 2x6800GT w SLI i na Full ustawieniach to karta graficzna nie zdziała cudów. 1GB ramu to zbyt mało na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko. Posiadam Asusa V9999LE. Potrzebuje podnieść napięcie na 1.4V (pencil moda się troche boję). Słyszałem, że można to zrobić wgrywając bios od GT. Tylko, że na stronie www.mvktech.net są trzy (rev 1, 2 i 3). I tu jest problem, bo nie wiem który wgrać do mojej karty (i czy faktycznie napięcie się podniesie). Pomóżcie mi jak możecie :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko. Posiadam Asusa V9999LE. Potrzebuje podnieść napięcie na 1.4V (pencil moda się troche boję). Słyszałem, że można to zrobić wgrywając bios od GT. Tylko, że na stronie www.mvktech.net są trzy (rev 1, 2 i 3). I tu jest problem, bo nie wiem który wgrać do mojej karty (i czy faktycznie napięcie się podniesie). Pomóżcie mi jak możecie :) Dzięki!

Na początku też się troche bałem ale czytając same pozytywne komentarze na ten temat sie przekonałem. Mówię ci nie ma się czego bać. A co do tego napięcia to ja ze standardowego na GT podniosłem do 1.5V. Różnica oszałamiająca. Na standardzie miałem arty już przy dluzszej grze na 400mhz a po podniesieniu napiecia nawet przy 435mhz było czysto lecz temperatura zbyt wysoka. Mówie ci spróbuj. Powoli po trochu zamalowywuj ten tranzystorek i tak dotąd aż osiągniesz napięcie o jakie ci chodziło. Gdy ja na początku przesadziłem miałem az 1.7V ale nic sie nie stało i wylaczylem normalnie komputer. Troche starłem grafit no i tak do skutku. Na koniec wziąłem kawałeczek taśmy klejącej i to zabezpieczyłem. I tak działam na tym az do teraz.

Acha. Jeszcze dodam że najlepszym testem na arty i zabawę z napięciem jest 3DMark 2k3 a dokładniej test Nature a w nim skorupa żółwia.Na niej najszybciej pojawiają się błędy

Edytowane przez jarek_pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...