Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... ktos odkryl juz co to piszczy w Asusach i dlaczego i co zrobic zeby przestalo piszczec?

No ale oprócz wbudowanego głośniczka piszczeć mogą tylko cewki bo kondensatory nie piszczą. Cewki zamalować lakierem do paznokci. Mi piszczy, ale bardzooo cicho podczas ładowanie testów w 3d marku 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktos znalazl sposob na rozciaganie obrazu

np. jak mam w pasku GG i wlacze np gre nastepuje makabryczne powiekszenie i pomaga tylko reset

Tego problemu nie ma jak nie chowam nic do paska , ale to jest troche meczace np nie moge korzystac z programu p2p i jednoczesnie ogladac filmow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania.

Ale Asus Enchanced Drivers sie wykrzaczaja... ;-( Za kazdym razem kiedy np. na stronie jest film z mediaplayera... przy wcisnieciu play (badz przy samoczynnym rozpoczeciu odtwarzania) wyskakuje niebieski ekranik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc te paski są tylko przy obracaniu kamery. Ale na Radeonie 9600 XT też je widać chociaż mniej, to już to zostawiam. Zwiększyłem taktowanie AGP w biosie do 67 i dokupiłem kostę 512 Ramu - już chodzi o niebo lepiej. Te 4 potoki są jednak uszkodzone :huh:. W 3dMarku03, Most Wanted i Quake 4 nie wyświetlają żadnych pasków ani kropek. Ale za to w grze Fear w menu są takie paski, ze ... :mur: . 6 vertex działa prawidłowo.

 

A co do taktowania procesora to mam chłodzenie Box i raczej na nim dużo się nie wyciągnie. Jak uzbieram trochę kasy to kupię sobie lepsze :wink:.

Paskami nie nalezy się przejmować (u mnie jest podobnie - ale czy to tak bardzo przeszkadza :wink: ?). Czy te dodatkowe potoki działają prawidłowo w 3DMark2005/2006 (mam na myśli konfig 16p6v i 12p6v etc.)?; na marginesie - niektóre egzemplarze kart generują mini arty (niewielkie kropki widoczne z b. bliska na jasnym tle - w takim FEAR np. w trybie słołmod) - czy masz podobne zakłócenia?

Jakie masz wyniki w markach?

 

Co do procka - czy to Northwood (wtedy nawet pod boxem można...) czy Prescott?

 

chodzi o to

ze jak otworze np film i w miedzy czasie wlacze np torrenta nastepuje zmulenie kompa ale powiekszenie ikon i pomaga tylko reset

Uzywam standartowych sterow 77.76

Być może to przez ASUS Smart Doc (u mnie na ASus 6800 le 12p6v ASD generował takie zakłócenia, że hoho :mur: ); może wystarczy zwykłe wyłączenieASD z tła :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jakbyście mieli jakies problemy to piszcie. Jak bede umiał to pomoge bo już sporo przeszedłem z tą kartą. No i jestem z niej bardzo zadowolony od samego początku. A mam ją już ponad roczek :) . Ale ten czas leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych ,którzy mają problemy z dziwnymi "kreskami".Proponuję najpierw włączyć w sterownikach v-sync(synchronizację).Żeby ewentualnej radości nie zmącił nagły spadek FPS ,należy wymusić w sterownikach

potrójne buforowanie(dotyczy wł.v-sync).

Czyli-panel sterowników NV->Ustawienia wydajności i jakości->widok-> ustawienia zaawanowane(zmienić z podstawowego)->potrójne buforowanie->włącz.

To samo dla trybu OpenGL->Riva Tuner->Customize->OpenGL settings->back/deph buffering->Force Triple Buffering "V".

Powinno pomóc(na 99%)

Pozdro.

 

Edit:

Żebyśmy się dobrze zrozumieli-powyższy sposób nie dotyczy uszkodzonego quada czy też vertex shadera.

Na to NIC nie pomoże -uszkodzenie dotyczy GPU.

To będzie przydatne w przypadku błedów związanych z v-sync itp.(szarpanie obrazu,widoczne linie itp.)

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglby mi ktos prosze pokazac na fotce co mam zamalowac zeby nie piszczalo? I czym dokladniej? Bo o ile moj komputer jest strasznie glosny to piski przedostaja sie nawet przez warkoty wiatrakow. Przyznam ze jest to denerwujace.

 

Tak swoja droga z fizycznego punktu widzenia to co piszczy w cewkach i dlaczego lakier mialby pomoc?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewka wygląda jak kółko z nawinietym drutem.Pod obciążeniem(mniejszym lub większym) wpada w rezonans(druciki z rdzeniem),dlatego zamalowanie tego elementu pomaga w likwidacji pisków.

Możesz je zamalować/zalać:

-lakierem do paznokci.

-Super Glue

-peparatem Plastik 70

-silikonem

-parafiną

Super Glue,lakier do paznokci wydają się najodpowiedniejsze.

Zdjęcia są niepotrzebne-element znacząco odrożnia się od kondensatorów itp.więc trudno żebyś tego nie znalazł.

EDIT:

Super Glue raczej odradzam,znajomy używa tego w serwisie(własnie do zalewania dłwaików/cewek),ale spotkałem się z opinią ,że jest żrący i lepiej tego nie stosować.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przez kilka dni mnie nie było. Potem spokojnie usiadłem przy kompie i... wszystko śmiga. Więc żeby nie było tych pasków w Quake 4 i Doomie 3 trzeba się pobawić w zaawansowanych opcjach ekranu. Więc teraz bez problemu pracuje na ustawieniach 16p/5v i 340/740. Zaraz sprawdzę ustawienia 16p/6v. Wyniki w 3dMarku03 to 10065 pkt a w 3dMarku05 to 3604 pkt --> chyba trochę mało :?. Więc podsumowując 16p/5v działa póki co na 100% prawidłowo w każdej grze.

 

Mój procek ma jądro Northwood i w Prime95 najwyższa temperatura jaką zanotowałem w "teście tortur :twisted:" to 71 stopni. Chyba trochę dużo :?.

 

I jeszcze tak na marginesie. w 3dMarku03 można sprawdzić czy nie ma żadnych artefaktów bo raczej wszystko idzie płynnie. Ale w 3dMarku05 a tym bardziej w 3dMarku06 już to bardzo trudno dojrzeć.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No więc ustawiłem teraz grafę na 16p/6v, taktowanie 340/740, stery 83.60 i w 3dMarku03 10270 pkt a w 3dMark05 3926 --> podskoczyło. W grach narazie nie widzę żadnych kropeczek ani paseczków. Jak pogram dlużej napiszę.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem swoja karte 6600gt na ta co w podpisie, wszystko chodzi ladnie, pieknie ale ostatnio zauwazylem dziwne spadki wydajnosci karty. Np w 3D Markach z 2003: 10342, 2005: 4256 robi sie 2003:ok 7500, a 2005: ok 3500, spadki te mozna rowniez zauwazyc w grach. Z czym to moze byc zwiazane?? Reszta konfiguracji rowniez w podpisie

Chciałem jeszcze dodac ze temp w stresie nei przekracza 60 stopni

Edytowane przez Mack1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem swoja karte 6600gt na ta co w podpisie, wszystko chodzi ladnie, pieknie ale ostatnio zauwazylem dziwne spadki wydajnosci karty. Np w 3D Markach z 2003: 10342, 2005: 4256 robi sie 2003:ok 7500, a 2005: ok 3500, spadki te mozna rowniez zauwazyc w grach. Z czym to moze byc zwiazane?? Reszta konfiguracji rowniez w podpisie

Chciałem jeszcze dodac ze temp w stresie nei przekracza 60 stopni

 

Dzieje sie tak bo karta wraca do seryjnych ustawień MHz zarówno na MEM jak i GPU :mur: , ja mam dwa programy aktywne do podkręcania ASUSOWSKi SMART DOCTOR ( ale tam max to 380/800Mhz ) a drugi to RIVA wartoście są takie same w obu przy podkręcaniu no i chodzi :D , przy jednym programie często wracało do 300/700 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przez kilka dni mnie nie było. Potem spokojnie usiadłem przy kompie i... wszystko śmiga. Więc żeby nie było tych pasków w Quake 4 i Doomie 3 trzeba się pobawić w zaawansowanych opcjach ekranu. Więc teraz bez problemu pracuje na ustawieniach 16p/5v i 340/740. Zaraz sprawdzę ustawienia 16p/6v. Wyniki w 3dMarku03 to 10065 pkt a w 3dMarku05 to 3604 pkt --> chyba trochę mało :?. Więc podsumowując 16p/5v działa póki co na 100% prawidłowo w każdej grze.

 

Mój procek ma jądro Northwood i w Prime95 najwyższa temperatura jaką zanotowałem w "teście tortur :twisted:" to 71 stopni. Chyba trochę dużo :?.

 

I jeszcze tak na marginesie. w 3dMarku03 można sprawdzić czy nie ma żadnych artefaktów bo raczej wszystko idzie płynnie. Ale w 3dMarku05 a tym bardziej w 3dMarku06 już to bardzo trudno dojrzeć.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No więc ustawiłem teraz grafę na 16p/6v, taktowanie 340/740, stery 83.60 i w 3dMarku03 10270 pkt a w 3dMark05 3926 --> podskoczyło. W grach narazie nie widzę żadnych kropeczek ani paseczków. Jak pogram dlużej napiszę.

 

W jaki sposób udało ci się uzyskać stabilną pracę w konfigu 16p? (u mnie przy 16p - ekran w czerwone poprzeczne paski - zatem szanse na prawidłową, stabilną pracę raczej zerowe;-(; czy próbowałeś na ati tool - w opcji wykrywania artefaktów albo pętle 3d2005??

Twoje wyniki są o.k.; być może jeszcze lekkie podwyższenie taktowania gpu i pamięci (choćby w zakresie sugerowanym w asus smart doctor) - u mnie na asus 6800le przy 12p6v i 380/800 w 3DMark 2003 - 107##, a w 3D2005 - 41## (skoro masz już stabilne 16p możesz spokojnie dobić wyżej w markach - z 11000 np. :wink: ). Z jakiego chłodzenia korzystasz (jakie temperatury?).

Przy Northwoodzie możesz sprawdzić oc przez - pamięci na 320 na sztywno i fsb na np. 250 (u mnie ta metoda pozwala na oc 2,4@3,00 - w pełni stabilnie przy minimalnym wzroście tempeatury, przy chłodzeniu box ofkoz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia 16p/6v i 348/748 i przy graniu i w 3dMaku03 i we wszystkich testach w 3dmarku05 oprócz Fill Rate - Single-Texturing nie widać artefaktów. W tym teście Fill Rate - Single-Texturing w 3dMarku05 widać je też przy ustawieniach standardowych bez podkręcania :blink:, z deka dziwna sprawa. Co o tym sądzicie? Są one takie same jak w 16p/6v. W grach nie widać żadnych kropeczek. Przez cały czas testuje ją w 16p/6v i póki co jestem zadowolony. Wszystkie gry w które gram oprócz nieszczęsnej Most Wanted śmigają bez artefaktów. przejmować się tym jednym testem w 3dMarku05? Karta ma chłodzenie box a temperatury pamięci i procesora graficznego nie przekraczają 54 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia 16p/6v i 348/748 i przy graniu i w 3dMaku03 i we wszystkich testach w 3dmarku05 oprócz Fill Rate - Single-Texturing nie widać artefaktów. W tym teście Fill Rate - Single-Texturing w 3dMarku05 widać je też przy ustawieniach standardowych bez podkręcania :blink:, z deka dziwna sprawa. Co o tym sądzicie? Są one takie same jak w 16p/6v. W grach nie widać żadnych kropeczek. Przez cały czas testuje ją w 16p/6v i póki co jestem zadowolony. Wszystkie gry w które gram oprócz nieszczęsnej Most Wanted śmigają bez artefaktów. przejmować się tym jednym testem w 3dMarku05? Karta ma chłodzenie box a temperatury pamięci i procesora graficznego nie przekraczają 54 stopni.

U mnie też ten jeden jedyny test w 3DM05 wykazuje artefakty. Przy standardowych ustawieniach potoków jak i zegarów (posiadam V9999LE). A dochodzi nawet do tego, że komp potrafi się zawiesić podczas tego testu. Faktycznie dziwna sprawa z tym. :? Edytowane przez cykor79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten jeden jedyny test w 3DM05 wykazuje artefakty. Przy standardowych ustawieniach potków jak i zegarów (posiadam V9999LE). A dochodzi nawet do tego, że komp potrafi się zawiesić podczas tego testu. Faktycznie dziwna sprawa z tym. :?

To ciekawe... u mnie tylko BF2 pokazuje arty... i to nie zadne kropki czy cos... tylko tekstury niektore maja jakies takie plamy czarne okragle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem grafę przu ustawieniach 16p/6v programem AtiTool testem na artefakty przez godzinę i zero :-P. Polecam go wszystkim, gdyż przez cały czas testu maksymalnie obciąża grafikę. A ten jeden nieszczęsny test w 3dMarku05 źle wypada u wielu osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

mam problem z moja karta (v9999 GT) otorz w zaden sposob nie moge jej podkrecic aby uzyskac stabilna prace....po podkreceniu rdzenia z 350 na 370 po chwil w 3dMark2003 lub grach pojawiaja sie artefakty i przeklamania i komp sie wiesza....nie jest to przyczyna ciepla poniewaz mam zainstalowane Arctic Cooling5 i temperatura nie przekracza 65 stopni..... przeinstalowalem system i mam teraz czyste stery 83.40...probowalem juz kilkanascie razy i efekt tem sam....normalnie karta dziala ok.

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

mam problem z moja karta (v9999 GT) otorz w zaden sposob nie moge jej podkrecic aby uzyskac stabilna prace....po podkreceniu rdzenia z 350 na 370 po chwil w 3dMark2003 lub grach pojawiaja sie artefakty i przeklamania i komp sie wiesza....nie jest to przyczyna ciepla poniewaz mam zainstalowane Arctic Cooling5 i temperatura nie przekracza 65 stopni..... przeinstalowalem system i mam teraz czyste stery 83.40...probowalem juz kilkanascie razy i efekt tem sam....normalnie karta dziala ok.

thx

65 stopni wydaje mi się za dużo. Ja po podkręceniu na standardowym chłodzeniu nie mam więcej niż 54 stopnie. Czy aby na pewno dobrze założyłeś nowe chłodzenie? Sterów 83.40 raczej Ci nie polecam. Dobre są 82.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 stopni w stresie...i to max jaki widzialem...chlodzenie zalozone dobrze z ceramiczna pasta....co do sterow to sprobuje ale wiele osob polecalo te stery....

thx

U mnie w stresie max to 54 stopnie na procesorze graficznym i pamięci. Więc jeżeli Ty założyłeś lepsze chłodzenie i masz 65 stopni w stresie to coś musi być nie tak :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwaz roznice w taktowaniu karty: u mnie standard to 350/1000...u ciebie po podkreceniu to 3500/750....roznica jest a chip wykonany w tej samej technologi....u kumpla ktory ma karte MSI 6800gt temperatury sa podobne z tym samym chlodzeniem....

wracajac do sprawy: to samo dzialo sie na standardowym asusowym chlodzeniu...

moze podniesc napiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mareq

słuchaj co mówią koledzy...masz za dużą temp i tyle.......ja na standartowym chłodzeniu i podkręceniu na 400/1100 nie przekraczam tyle co u ciebie na AC5 bez podkręcania.....więc u ciebie jest coś nie tak, a karty mamy takie same.

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie podnieść jeszcze napięcie na rdzeniu gdzieś tak do1,6-1,7V lecz się zastanawiam nad chłodzeniem układów i nie wiem co zrobić. Może macie jakieś propozycje oprócz nawiewu bo to już mam. Obecnie mam 1,5V i myśle że na 1,6-1,7V da się podkręcić kartę stabilnie do ok 480MHz. Hmm... Może jakieś radiatorki? Tylko jak je zamontować? Bo mam Silencera NV5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...