Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby uruchomić Cool&Quiet musisz ściągnąć sobie ze ztrony AMD sterownik do procesora (AMDCPU) i go zainstalować. Następnie przejdź w windowsie do Panel Sterowania -> Wydajność i konserwacja -> Opcje zasilania i tam ze schematów zasilania wybierz Minimalne zarządzanie energią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur czlowieku sam sie przywaliłeś do mnie o moją teorie ! mam Athlona 64 3000+ na rdzeniu ClawHammer !! default napięcie 1.5V ! + 15% co daje napiecie 1.725V ale K8NS zawyża nieco napiecie na procku tak wiec maksymalnie jest to cos ok 1.78V

 

K8NS potrafi nawet o 0.05 - 0.07V zawyżyć napięcie po jego podniesieniu do najwyższych wartości.

 

Miałem Rev 2.0 teraz mam 1.0 ! i wiem że na wersji 2.0 maksymalnie napięcie dochodziło do ok 1.8V !!! i jesli twierdzisz ze sie nie da tyle uzyskać to podaj jakies sensowne argumenty bo jak narazie to nic mądrego nie napisałeś.

a skąd u licha te +15% ??? :blink:

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze mowa o rev 2.0 byla,a tam (tj we wspomnianiej 1.1) niema %

no ale co za roznica i tak trza miec szczescie na mobo i procka lub kupic wczesniej jak jeszcze byly 'normalne' wersje,a nie ta masowka co tera...

 

czekam na bios f19 i mnoznik ht 2.5

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze mowa o rev 2.0 byla,a tam niema %

no ale co za roznica i tak trza miec szczescie na mobo i procka lub kupic wczesniej jak jeszcze byly 'normalne' wersje,a nie ta masowka co tera...

 

czekam na bios f19 i mnoznik ht 2.5

napisz o tym GB - może wiele takich głosów przyspieszy wprowadzenie ht 2,5x do biosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueheheh, zanioslem mobo do sklepu i powiedzialem o swoim problemie z ramkami...pan serwisant zadzownil zebym przyniosl swoje kostki ramu, wsadzil je do mobo....i najnormalniej zbootowalo :mrgreen:

do tej pory nie wiem o co chodzi, sprawdzalem kostki w kazdej mozliwej kombinacji a pan serwisant wsadzil i wsio dzialalo ;]

 

fatum , to pewnie fatum :mrgreen:

 

btw narazie htt 317 , chyba niezle jak na rev2

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny poblem jak odłaczę zasilacz od płyty. Po ponownym podłaczeniu i próbie uruchomienia komputera płyta piszczy, że jest problem z ramem, heh, ale zwykle po kilkudziesięcio minutowej zabawie w wyłączanie kompa, odłączanie zasilacza, clear cmos, przekładaniem ramu do innnych slotów w końcu zaczyna działać. Heh coś w tym jest... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny poblem jak odłaczę zasilacz od płyty. Po ponownym podłaczeniu i próbie uruchomienia komputera płyta piszczy, że jest problem z ramem

moze w biosie resetuja Ci sie ustawienia ramu na auto..

ta plyta juz tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobne, poprastu czarny ekran i zero reakcji, oraz piski płyty... Naszczeście rzadko grzebię w kompie żeby się tym przejmować.

 

Za to ostatnio bez przyczyny mi podczas pracy w Windowsie lubi ten głosniczek też zapiszczeć :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie duzo problemow z tymi ramami.... :blink: zebym ja nie mial takich problemow jak juz wreszcie kupie ta mobo

ten z resetowaniem sie ustawien prawdopodobnie bedziesz mial ;) to tak na pocieszenie :D chyba kazdy user tej plyty mial taka sytuacje.. i to pewnie nie raz.

na dobra sprawe nie ma sie co tym przejmowac.. poprostu jak nie odpala to szybko wejsc do biosu i przywrocic swoje ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie sie ustawian to pryszcz gozej jak mii mobo nie wstanei na moich (GoodRAM'ach..) B)

 

nie boj sie wstanie napewno, mialem goodramy na k8ns i zawsze nie bylo z nimi najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie sie ustawian to pryszcz gozej jak mii mobo nie wstanei na moich (GoodRAM'ach..) B)

Mi k8ns niestety na goodramach nie wstaje :mur: A miałem 2 x elixir i 1x goodram i z goodramem ani rusz. A jak zamieniłem goodrama na elixira komp wstawał ale windows się strasznie sypał i nawet 5min stabilnie nie pochodził. W biosie oczywiście zmieniłem na 166mhz żeby było git, bo oczywiście automatycznie zmieniło się na auto. Bedę musiał jeszcze na innych pamiątkach spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od wczoraj posiadam K8NS rev 1.0 + Sempron 3000+. Aktualnie jest ustawiony 9 x 300 @ 1.6V (płyta podaje 1.65V), pamięci są słabiutkie, więc dzielnik 2/1.

 

Troszkę wrażeń:

Pamięci 3 x 256MB jednostronne nie działają w trybue DDR400, trzeba ustawić na DDR333, aktualnie do sprawdzenia O/C wyjąłem jedną z kości.

Brak możlliwości regulacji obrotów wiatraczków to duża wada.

Brak (sprawnego) czujnika 5V.

Zestawik mało się grzeje i ciągnie prądu, więc zasilacz działa w trybie pasywnym (Topower 420NF, wiatrak jeszcze ani razu sie nie włączył), zresztą praktycznie cały komp chodzi pasywnie :D

 

 

 

I teraz mam pytania :)

1. Cool & Quiet czy jakakolwiek zmiana mnożnika działa mi tylko w dół, tzn moge zmieniać 9->7->5, ale jak dam np. 5->7 to jest zwis, dlaczego tak się może dziać?

2. Czy pod Windows XP x64 działa Cool & Quiet (zakłądając, że powyższy problem zostanie wyeliminowany)

3. Jakie są napięcia i temperatury bezpieczne dla tego procesora, ale w przeliceniu na Athlona XP Thoroughbred-B, tzn 1.6V dla Semprona 90nm to tak mniej więcej ile dla A XP?

4. Czy to normalne, że między IDLE a STRESS są bardzo duże różnice temperatur? Np. na 9x280@1.45V mam w spoczynku 31st, a pod obciążeniem 45, zastanawiam się czy to nie wynika ze słabego odprowadzana ciepła z obudowy/radiatora.

5. Działa Wam czujnik temperatury chipsetu? U mnie wskazuję ciągle 25st, ale sprawdziłem termometrem i wyszło 43st na radiatorze.

6. Czy jest sens zakładać radiatorki na PWM?

7. (ciut OT) Czy aby wyłączyć termoregulacje z wiatraczka Arctic Cooling 2TC wystarczy wylutować to coś zielone (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i połączyć normalnie kabelkiem styki?

 

Mi k8ns niestety na goodramach nie wstaje :mur: A miałem 2 x elixir i 1x goodram i z goodramem ani rusz. A jak zamieniłem goodrama na elixira komp wstawał ale windows się strasznie sypał i nawet 5min stabilnie nie pochodził. W biosie oczywiście zmieniłem na 166mhz żeby było git, bo oczywiście automatycznie zmieniło się na auto. Bedę musiał jeszcze na innych pamiątkach spróbować.

Ja mam 2xElixir + 1x niby NoName z naklejką GoodRam, tak jak napisałem wyżej, taki konfig nie działa w trybie DDR400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego w biosie jak podkręcam napiecie na 1,55 lub 1,7 to w windowsie nadal pokazuje 1,38 lub 1,42 i dlatego nie moge podkręcić procka a wcześniej było ok

 

 

zauważyłem że w windowsie da sie podnieś napiecie i przetaktować procka a w biosie nie to co jest przyczyną ?????

dałem nawet defult biosa i na nowo wgrałem starego biosa F7 zamiast F8 i nadal problem się powtarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, po ustawieniu htt na 317 prime przechodzi lajtowo, ale memtest sypie bledami...po obnizeniu htt do 315 z pamiatkami nie ma juz zadnych problemow....zmiana dzielnika pamieci na 2/1 nic nie dala. ktos ma jakis genialny pomysl? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie kupisz na Allegro? Na okrągło są rev 1.1 lub 1.0.

 

bo bede dlugo czekal na wysylke...a ja bym chcial sprzedac tego athlona i ecs i kupic odrazu po dostaniu kasy tego gigabyte :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo bede dlugo czekal na wysylke...a ja bym chcial sprzedac tego athlona i ecs i kupic odrazu po dostaniu kasy tego gigabyte :rolleyes:

priorytet idzie 1 dzien.. wiec nie wiem w czym problem :P

czasem jednak warto poczekac bo moze sie to oplacac...

moja rada: czatuj na allegro na 1.0/1.1, najlepiej z gwarancja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...