Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanko nietypowe ;). Płyta wersja 2. Nad mostkiem w stronę pamięci jest umieszczony kondensator i chyba tranzystor (taki czarny kwadracik wielkości ok. 1 x 1 cm - obok tych elementów jest bateria). I dotknąłem go palcem - temperaturka na tym tranzyskorku i kondensatorze jest bardzo wysoka (lakko parzy) - czy to normalne - bo jakoś dziwne to dla mnie. A radiator na mostku też raczej cieplejszy od ręki (wymienię go chyba na Zalmana). Procek nie podkręcony (jeszcze). Pamięci (2 szt.) na 400 mhz.

ja bym raczej zapewnil jakikolwiek nawiew, ten radiator na mostku u mnie wystarcza tylko ze zdjelem ta gowniana tasme termoprzewodzaca i zastapilem ja arctic ceramique i dalem lekki nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej zapewnil jakikolwiek nawiew, ten radiator na mostku u mnie wystarcza tylko ze zdjelem ta gowniana tasme termoprzewodzaca i zastapilem ja arctic ceramique i dalem lekki nawiew

Ja już zdjąłem taśme - razem z radiatorem :) - siedzi sobie teraz na mostku niebieski Zalman.

Ale może faktyrcznie włożę do obudowy jakiś wiatraczek co będzie wciągał powietrze od przodu i jednocześnie podmcha na tego Zalmana (sporo chłodniejszy od oryginalnego radiatorka) oraz na ten nieszczesny tranzystor nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Kupilem K8NS niedawno i chce podkrecic (moja konfiguracja A64 3000+ , 2x512 drr400 kingstone,chieftec420, geforce 6800..i tak dalej..)

 

Zmienialem w biosie:

 

HT Frequency ratio : z 4x na 3x

CPU Clock z 200 na 242..

zaposcilem superpi na 8m i bez bledow .... ale co jeszcze trzeba zmienic ? i czy to nie zaduzo ?

 

Co jeszcze 3ba zmienic ?

K8n cpu clock rario, refresh rate, timing ??? jesli tak to na jakie najlepiej

 

prosze o pomoc

Edytowane przez Tocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze 3ba zmienic ?

Trzeba zacząć pisać po polsku ;) I należy poczytać przyklejone tematy. Zwiększ HTT, vcore, zmniejsz dzielnik itd ;)... Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. moze Wy mi tu pomozecie..

Napisalem na forum DYSKI takie cos i zero oddzewu:

 

witam

wymienilem plyte i procesor, podlaczylem dysk itd. Wszystko dziala ale dysk cos niebardzo.

Mianowice:

na dysku mam 2 partycje C i D i nie mam dosyepu do D mur.gif Podczas instalki XP nie wykrywa systemu plików NTFS.

Podczas rozruchu systemu wyswietla sie program do sprawdzanie dysku i na koniec takie cos: "2gi sektor rozruchowy NTFS jest nie do zapisania"

HELP- nie chce stracic 25GB danych icon_sad3.gif

Dysk to Maxtor Plyta GIGABYTE k8NS

woytaz

 

poradzcie, moze mam cos zle w biosie u stawione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Kupilem K8NS niedawno i chce podkrecic (moja konfiguracja A64 3000+ , 2x512 drr400 kingstone,chieftec420, geforce 6800..i tak dalej..)

 

Zmienialem w biosie:

 

HT Frequency ratio : z 4x na 3x

CPU Clock z 200 na 242..

zaposcilem superpi na 8m i bez bledow .... ale co jeszcze trzeba zmienic ? i czy to nie zaduzo ?

 

Co jeszcze 3ba zmienic ?

K8n cpu clock rario, refresh rate, timing ??? jesli tak to na jakie najlepiej

 

prosze o pomoc

jedz dalej jeśli nie zawiesi, nie sypie błędów Pi to jest ok aż do max 327 Mhz. proszę uważac na temp zeby nie przekroczyła 40 stopni, jesli płyta nie chcę wstawać powyżej 250 albo mniej to zmiejsz ratio z 2:2 na 2:1 i jedziesz dalej. jeśli nie stablitny jest to troche podnieś napięcie. jaka masz wersje biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz dalej jeśli nie zawiesi, nie sypie błędów Pi to jest ok aż do max 327 Mhz. proszę uważac na temp zeby nie przekroczyła 40 stopni, jesli płyta nie chcę wstawać powyżej 250 albo mniej to zmiejsz ratio z 2:2 na 2:1 i jedziesz dalej. jeśli nie stablitny jest to troche podnieś napięcie. jaka masz wersje biosu?

 

F18 , napiecie mam w % bo to ver2.0 mam +5%, 7% i +10% dac 10 ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU VMODE K8NS REV 2.0 , sorki za jakosc zdjec ale jakies slabe makro ma moj aparat. podziekowania dla genetixa za wspoludzial Dołączona grafika

kurcze spojrzalem na pierwsze zdjecia i szukam tego samego u siebie i nie moge znalezc a tu taki zonk ze tam byla rev1.1 :lol: jak dla mnie to chyba odpada nie mam az takich zdolnosci manualnych no i lutonicy z tak cienkim grotem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nic nie daje zmiana Comand rate na 2T. A tak wogóle to z działaniem tej jednej pamięci na trzecim slocie też nie jest tak różowo. Żeby mi ona zadziałała po tym jak próbuje odpalić także i drugą (taką samą) kostkę Twin Mosa to muszę tą którą mi działa poprzekładać po wszystkich trzech slotach i tak za trzydziestym razem łaskawie mi ona zadziała na tym trzecim slocie. Rozumiem żeby zadziałały obie to bym je musiał poprzekładać po slotach pamięci około 80 razy ??? A może zmiana w biosie z 400 mhz na 333mhz to obie ruszą ??? Sam już nie wiem. Czekam dalej na sugestie (oczywiście tak jak mówiłem zapłacę pieniążki temu komu uda się wymyśleć w tej sprawie coś co ruszy oba TwinMosy).

Ostatnio składałem 2 kompy na tych płytach i za pierwszym razem komp nie odpalał tylko dawał długie sygnały. W instrukcji napisano, że to memki więc sprawdzalem na 3, 2, 1 kości w róznych slotach i nic (bardzo ciężko wchodziły), aż wreszcie się poddałem i zaniosłem do sklepu. Bez problemu dali nową i od razu odpaliła. Drugi komp powtórka z rozrywki. Myślałem że mnie trafi (dalej nie byłem pewien na 100%, że to pamięci) bo drugi raz za późno, żeby oddać do sklepu. Następnego dnia w sklepie oczywiście wymienili. Składam i komp gra. I wtedy po sprawdzeniu wyciągnąłem kostki, zmieniłem chłodzenie na NB wkładam spowrotem- sygnały. Strachu się najadłem, ale okazało się że to te gniazda na pamiątki coś słabo kontaktują, poza tym pierwszy raz w życiu tak ciasno wchodzą. Może ne nowe GB jakieś felerne są i przez to te problemy? Edytowane przez emgie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze spojrzalem na pierwsze zdjecia i szukam tego samego u siebie i nie moge znalezc a tu taki zonk ze tam byla rev1.1 :lol: jak dla mnie to chyba odpada nie mam az takich zdolnosci manualnych no i lutonicy z tak cienkim grotem :(

idz do złotnika, duzo cie nie skasuje (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem 2 kompy na tych płytach i za pierwszym razem komp nie odpalał tylko dawał długie sygnały. W instrukcji napisano, że to memki więc sprawdzalem na 3, 2, 1 kości w róznych slotach (bardzo ciężko wchodziły), aż wreszcie się poddałem i zaniosłem do sklepu. Bez problemu dali nową nową i od razu odpaliła. Drugi komp powtórka z rozrywki. Myślałem że mnie trafi (dalej nie byłem pewien na 100%, że to pamięci) bo drugi raz za późno, żeby oddać do sklepu. W sklepie oczywiście wymienili składam i komp gra. I wtedy po sprawdzeniu wyciągnąłem kostki, zmieniłem chłodzenie na NB wkładam spowrotem- sygnały. Strachu się najadłem, ale okazało się że to te gniazda na pamiątki coś słao kontaktują, poza tym pierwszy raz w życiu yak ciasno wchodzą. Może ne nowe GB jakieś felerne są i przez to te problemy?

normalka na tej plycie ja zeby wepchnac pamiec do 3 slotu musialem sie sporo nameczyc, jak widac oszczednosci sa spore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka na tej plycie ja zeby wepchnac pamiec do 3 slotu musialem sie sporo nameczyc, jak widac oszczednosci sa spore...

 

ciekawe :) mialem rev 2.0 teraz mam 1.0 i pamieci wchodza normalnie, nie wiem czy wiesz ale to zalezy tylko i wylacznie od rodzaju pamieci, rozni producenci maja nieco inne wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak widac oszczednosci sa spore...

I tu chyba sedno sprawy :/

 

 

ciekawe :) mialem rev 2.0 teraz mam 1.0 i pamieci wchodza normalnie, nie wiem czy wiesz ale to zalezy tylko i wylacznie od rodzaju pamieci, rozni producenci maja nieco inne wymiary.

Nie wiem czy wiesz, ale miałem już parę płyt w swoich rekach i pierwszy raz takie broblemy. Pamięci wsadzałem TwinMosa i Kingstona wic jakie proponujesz jeszcze sprawdzić? Dodam, że ledwo wchodziły w prowadnice nie mówiąc o zatrzaśnięciu. Edytowane przez emgie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba sedno sprawy :/

Nie wiem czy wiesz, ale miałem już parę płyt w swoich rekach i pierwszy raz takie broblemy. Pamięci wsadzałem TwinMosa i Kingstona wic jakie proponujesz jeszcze sprawdzić? Dodam, że ledwo wchodziły w prowadnice nie mówiąc o zatrzaśnięciu.

to raczej nie wina plyty, chociaz mogl wyjsc egzemplarz nieco nie udany pod tym wzgledem tego sie nie da wykluczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - po moją k8ns (probably) przyszły anioły z niebios

 

Miałem małe zwarcie na Fanie (k. kanałów IDE, zwarcie masy z +12v) - komp się wyłączył, nie chciał wstać - po resecie biosu komputer wstał i wsio się uruchomiło, jednak w windzie komp złapał freeza. Wyłączyłem kompa, właczam spowrotem - cisza

Reset biosu - cisza

cisza means: wsio startuje, monitor czarny napędy co chwila się "resetują" (czyli barracuda i cdrom starrują jakby co chwilka od nowa - ekran czarny)

 

I teraz moje pytanie: WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe :) mialem rev 2.0 teraz mam 1.0 i pamieci wchodza normalnie, nie wiem czy wiesz ale to zalezy tylko i wylacznie od rodzaju pamieci, rozni producenci maja nieco inne wymiary.

no widzisz ja mialem kilka roznych pamieci 2 kosci kingstona, samsungi uccc, goodramy i twinmosy i jakos kazda ciezko wchodzila wiec albo wszyscy mieli takie same pcb w co watpie raczej ta plyta juz tak ma roznica w wymiarach to raczej w wysokosci a nie dlugosci

 

panowie - po moją k8ns (probably) przyszły anioły z niebios

 

Miałem małe zwarcie na Fanie (k. kanałów IDE, zwarcie masy z +12v) - komp się wyłączył, nie chciał wstać - po resecie biosu komputer wstał i wsio się uruchomiło, jednak w windzie komp złapał freeza. Wyłączyłem kompa, właczam spowrotem - cisza

Reset biosu - cisza

cisza means: wsio startuje, monitor czarny napędy co chwila się "resetują" (czyli barracuda i cdrom starrują jakby co chwilka od nowa - ekran czarny)

 

I teraz moje pytanie: WTF?

takie "resetowanie" to normalka na tej plycie probowales zostawic go na jakis czas? czasem troche schodzi zaczym komp sie normalnie wlaczy, moze to jakas diagnostyka, nie wiem, ale skoro komp sie wlaczyl to powinien dzialac Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie - po moją k8ns (probably) przyszły anioły z niebios

 

Miałem małe zwarcie na Fanie (k. kanałów IDE, zwarcie masy z +12v) - komp się wyłączył, nie chciał wstać - po resecie biosu komputer wstał i wsio się uruchomiło, jednak w windzie komp złapał freeza. Wyłączyłem kompa, właczam spowrotem - cisza

Reset biosu - cisza

cisza means: wsio startuje, monitor czarny napędy co chwila się "resetują" (czyli barracuda i cdrom starrują jakby co chwilka od nowa - ekran czarny)

 

I teraz moje pytanie: WTF?

Moze jakis uklada dostal kilka v za duzo i sie przekrecil. Zostaw plyta na troche, niech ochlonie i daj jej nastepna szanse. ;] Jesli sie nie namysli to znaczy, ze cos piardlo na mobo i doopa zbita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim sprzętem konfig jak widać. Mianowicie sprzęt po czasie użytkowania powiedzmy dłuższym niż godzinę nie zamyka poprawnie systemu Windows, Pc-et zawiesza się na ekranie zamykania systemu i cisza(nawet przy ponownym uruchomieniu też)!! Dlaczego piszę tutaj ponieważ cała ta sprawa rozpoczeła mi się po zmianie platformy z K7 na K8 i tą płytę.

Nie wiem w czym tkwi problem na początku myślełem że dysk bo miałem małe zwarcie podlanczając wentylator na starej platformie, zmieniłem płyte bo na tamtej padły kontrolery IDE, dysk wrócił z serwisu jako w pełni sprawny. Pomału zaczynam sie poddawać co sie stało z moim sprzętem a raczej dlaczego wszystko działa a komp się nie wyłancza <_< . Na koniec dodam że innych problemów jakich kolwiek z ta konfiguracją nie mam, wszystko działa idealnie bez zawieszania czy innych niespodzianek na opcjach default-owych(na OC też). Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę podzielcie się. Pozdro4all

Software: Win XP SP2 [autopatcher luty 2006], Neo 256kb/s[Thomson Speed Touch 330], ATI Catalyst 6.3, sterowniki NF 250 dołączone do plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format nic nie daje możesz sobie darować robiłem już z pięć razy :blink: Może trzeba jakies sterowniki nowe do NF3(ktoś próbował jakiś nowych) , łatki z Wina może coś nie pasują nie mam pojęcia co sięz czym gryzie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem podobne problemy z ta plyta na poczatku mojej eksploatacji :P Ale teraz juz jest wszystko ok a przyczyna byly sterowniki pod IDE z plytki ktora daja do tej plyty glownej. Ja mam zainstalowane tylko sterowniki do procesora, C'N'Q, i dzwiek i komp smiga az milo :) Sprobojcie jakos je odinstalowac a jak nie beda sie chcialy odinstalowac to tylko formacik a po formacie nie instalujcie sterow do IDE i USB bo one tylko spowalniaja kompa i tak wogole to nic nie daja. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ostatnio kupiłem ta płytkę i procka semp. 3000+. Chciałbym, żebyście napisali kilka porad, tak żeby jak najlepiej przygotwoać te płytke do O/C.

Z tego co zauważyłem to do wymiany już jest chłodzenie chipsetu.

Edytowane przez Dj paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam probem który zapewne znacie i który był już tutaj tysiące razy opisywany.

Ja bym chciał jednak żeby mi ktoś krok po kroku wytłumaczył czy jest możliwe podłączenie

2x512DDR PC400 pod GA-K8NS ??? Mój model płyty to: GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev.2.0),

BIOS (F18). Nie mogę odpalić DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5. Jedna pamięć

chodzi tylko na trzecim slocie (na innych nie) a druga nie działa wogóle. Sprawdzałem na

innym kompie i obie pamięci są sprawne w 100%. Proszę o pomoc -- jak można podłączyć obie

pamięci jednocześnie ?? !! ?? (próbowałem też na 2x512MB PC400 Kingston CL 2.5. ale na Kingstonach

to nawet jedna kostka nie działa)

 

--------------- DLA TEJ OSOBY KTÓREJ RADY I PORADY ZAOWOCUJĄ TYM,

ŻE OBIE PAMIĘCI MI RUSZĄ MAM NAGRODĘ 60 ZŁ (przeleję na wskazane konto) !! !! !! ----------

Jest pewien sukces! Działają mi sprawnie już 2 sloty (2 i 3), a także obie pamięci chodzą

osobno na mym kompie (trzeba je po prostu na hama wcisnąć w sloty) :D :D :D . Ale jak podłączyć ten DUAL aby śmigały 2 kostki razem. Próbowałem zmieniać timingi, częstotliwość a także napięcie no i napięcie ładnie się zmieniło i zapisało a z timingami i częstotliwośćią jest troszkę gorzej. Tzn jeżeliodpalam cały czas na jednej kostce to wszystko

jest OK, natomiast jak próbuję podłączyć drugą to timingi i częstotliwość wracają do ustwień

fabrycznych natomiast napięcie jest takie jak ustawiłem wcześniej (także DDR TIMING po zmianie

na 2T zapisuje sie normalnie). Może problem tkwi w tym żeby timingi zapisywały się na dłużej

a nie tylko jak komp chodzi na jednej kości ?? Próbowałem na biosie F17 a także F18 i zawsze

to samo. Nie wiem, nie bawiłem się wcześniej z timingami lecz uważam że jednak powinny się

zapisywać wcześniejsze wybrane ustawienia.

 

Oto moje ustawienia:

 

Cas# latency (Tcl) - 2,5

Min RAS# active time (tras) - 8

RAS# to CAS# delay (Trcd) - 3

Row precharge time (Trp) - 3

Row to row delay (Trrd) - 2

Row cycle time (Trc) - 11

Row refresh cyc time (Trfc) - 14

Read to write time (Trwt) - 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak podłączyć ten DUAL aby śmigały 2 kostki razem.

Nie ma czegos takiego jak DUAL na K8NS (s754)

 

Nie wiem, nie bawiłem się wcześniej z timingami lecz uważam że jednak powinny się

zapisywać wcześniejsze wybrane ustawienia.

NIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czas leci a biosa jak nie bylo tak nie ma ;) ja licze i czekam caly czas na poprawe zapamietywania ustawien jesli chodzi o te pamieci - wkurzajace to, juz co wlaczam kompa to pierwsze molestuje DEL ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ta płyta GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev.2.0) nie obsługuje DUAL'a. W takim razie co polecacie, kupić jedną kość 1GB czy też 2x512 ? Jaka firma będzie najlepsza ?

to nie chodzi o plyte ale raczej o to ze wogole s754 nie obsluguje duala, dopiero s939 ma taka mozliwosc, ja bym wzial jednak 1x1GB a co do firmy to polecam przejrzec forum o pamieciach

Kurde czas leci a biosa jak nie bylo tak nie ma ja licze i czekam caly czas na poprawe zapamietywania ustawien jesli chodzi o te pamieci - wkurzajace to, juz co wlaczam kompa to pierwsze molestuje DEL

pozdro

ja mam znowu taki zonk ze zapisze mi ustawienia ale komp nie wstanie a o dziwo po zmianie na te same alphy za pomoca a64tweakera komp jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...