Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ogólnie spoko ta plyta , no może trochę za glośna, największy minus jak dla mnie to kompletny brak możliwości jakiekogolwiek OC grafy. Być może coś trzeba ustawić w biosie bo normalnie jak przekręce karte ( o jakikolwiek parametr - rdzeń, pamięć) to przy testach mam freezy , takie 2,3 sekundowe , nie wiem z czego to wynika , na poprzedniej płycie abit av8 karta smigała na 400/1100 bez problemów a na tej :( , . Może da się to jakoś rozwiązac bo trochę szkoda tracic poweru

 

pozdrawiam

 

config: a643000 - no venice ( chyba winchester ), 4x512 kingston, gf6800 gt , neotec 440 , mobo gigagabajt GA-K8 939, win xp prof pack 2, dysk 80 gb cawiar 8 mg

marki : 2001 - 23500, 2003 - 12200, 2005 - 5300,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu dobrze wietrzyc obudowe ;]

 

trzeba tylko pamietac o htt 3x jezeli chcesz mocniej podkrecic...

 

ja na boxie bardzo czesto mam procka podkreconego na 2,4GHz (przy +7,5% napiecia)

 

nie zaobserwowalem zadnych problemow

TatoMuminka

pamietaj jednak jeszcze o timingach Twoich Twinmosow (chyba nie masz takich samych)

 

Dołączona grafika

TwinMosy są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedzi szukając.

Otóż zakładałem sobie nowe chłodzonko. Wszystko cacy przy zakładaniu, zero problemów, włożyłem ram który poprzednio wyciągnąłem. Włączam komputer i słyszę długi sygnał dźwiękowy. Wyciągam jedna kostkę(sa dwie 2x256). Wystartowało normalnie. Już myślę, że to ona jest winna. Zamieniam jedna z drugą i ..... znów działa. Po przekładaniu okazuje się, że kości(włożona do tego banku tylko jedna) chodzą tylko na środkowym banku.

Coś mi sie wydaję, że podczas zakładania nowego chłodzenia na procka i chipset coś uszkodziłem. Reset biosu juz robiłem.

Może ktoś wie jak to naprawić, bo aktualnie pracuje tylko na jednej kości 256 mb, co jak mozna się domysleć nie jest przyjemnością.

Liczę na pomoc.

Napisałem juz własny temat, ale może wy mieliście jakis podobny problem z ta płytą. Rev 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedzi szukając.

Otóż zakładałem sobie nowe chłodzonko. Wszystko cacy przy zakładaniu, zero problemów, włożyłem ram który poprzednio wyciągnąłem. Włączam komputer i słyszę długi sygnał dźwiękowy. Wyciągam jedna kostkę(sa dwie 2x256). Wystartowało normalnie. Już myślę, że to ona jest winna. Zamieniam jedna z drugą i ..... znów działa. Po przekładaniu okazuje się, że kości(włożona do tego banku tylko jedna) chodzą tylko na środkowym banku.

Coś mi sie wydaję, że podczas zakładania nowego chłodzenia na procka i chipset coś uszkodziłem. Reset biosu juz robiłem.

Może ktoś wie jak to naprawić, bo aktualnie pracuje tylko na jednej kości 256 mb, co jak mozna się domysleć nie jest przyjemnością.

Liczę na pomoc.

Napisałem juz własny temat, ale może wy mieliście jakis podobny problem z ta płytą. Rev 2.0

Dzięki, rzeczywiście wystarczyło tylko docisnąć(baaardzo mocno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczoraj jestem (szczesliwym?) posiadaczem plyty k8ns rev 1.1 i sempa 2800. Wszystko podlaczylem, wlozylem dwie pamieci w 1 i 2 slot (1x 512 AM1 cl2.5 i 1x512 Kingston cl 3) [kingston w 1 slot, a am1 w 2 slot). Komp wystartowal, pamieci wykryl, poszlo ok, ale... okazalo sie, ze pamieci dzialaja podajrze na 333mhz czy cos kolo tego. Na htt 200 (czyli standard) memy byly ustawione na auto i bylo to 2/1.66 (nie wiadomo czemu?). No nic... zaczalem zabawe z OC. Ustawilem HT na 3, HTT na 300, memy na 2/1.33(tak jak pokazywalo...bylo to wtedy 398mhz ddr), v proca na 1.55. Przy restarcie zatrzymywalo sie na komunikacie...

If system hang on overclock

Please pressDelate key before overclock and into CMOS setup

Wiec zrobilem resa "przez obudowe" i znowu do biosu. Ustawienie T pamieci na 2T nic nie dalo. Potem zrobilem memy na 2/1 co bylo tam 323 ddr czy cos takiego i sie uruchomilo :mur: Wszedlem do a64 tweaker...

Dołączona grafika

Ustawilem FSB Freaquensy na 133 i jakies tam timingi, ktore powiedzial mi znajomy

trc 14

to ponizej 16

trrd 3

ttras 11

twtr 2

trtw 4

I po nacisnieciu "SET" automatyczny restart :mur:

Przed chwila wyjalem kosc AM1 i zostawilem samego Kingstona cl3, wchodze do biosu i tam auto memow jest 2/2. Przestawilem wszystko jak wczesniej (lacznie z mem 1.33) i rowniez sie nie uruchomilo. Zrobilem znowu htt 300 i memy 2/1 i sie uruchomilo, wchodze do a64 tweaker. Timingow nie zmieniajac zmienilem FSB na 133 i zadzialalo (bez resa), nawet poszlo 166 (to bylo wtedy ddr 423 czy cos kolo tego), ale z BIOSU dzialac nie chce.

(Bios F17)

Macie jakies pomysly czemu mi nie chce to dzialac :( Prosze, niech mi ktos pomoze :(

------

Robiac rozne testy...przekladajac te pamieci... i tak dalej i tak dalej... wywnioskowalem, ze kingston gryzie sie z plyta i to wszystko przez niego. Ten bios F19 powinien cos pomoc? Kingston nie wystartuje wyzej niz 2/1.00 na htt 300. Na htt 200 wystartuje 2/2, ale potem to kaszana.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedzi szukając.

Otóż zakładałem sobie nowe chłodzonko. Wszystko cacy przy zakładaniu, zero problemów, włożyłem ram który poprzednio wyciągnąłem. Włączam komputer i słyszę długi sygnał dźwiękowy. Wyciągam jedna kostkę(sa dwie 2x256). Wystartowało normalnie. Już myślę, że to ona jest winna. Zamieniam jedna z drugą i ..... znów działa. Po przekładaniu okazuje się, że kości(włożona do tego banku tylko jedna) chodzą tylko na środkowym banku.

Coś mi sie wydaję, że podczas zakładania nowego chłodzenia na procka i chipset coś uszkodziłem. Reset biosu juz robiłem.

Może ktoś wie jak to naprawić, bo aktualnie pracuje tylko na jednej kości 256 mb, co jak mozna się domysleć nie jest przyjemnością.

Liczę na pomoc.

Napisałem juz własny temat, ale może wy mieliście jakis podobny problem z ta płytą. Rev 2.0

Musisz mieć najnowszego biosa (F19) a następnie ustawić w nim DDR VOLTAGE na +0,2V a także w DramTiming na 2T. Następnie musisz wkładać swoje pamięci w różne sloty ale przy tym musisz je na maxa dociskać. Ja sam użułem do tego młotka i ruszyło :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie co poprawiono w f19? i wogole skad moge go sciagnac bo na www gigabajta jest tylko do f18

ja z tego linka pobieralem:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...OS&FileID=12220

 

na razie jestem pozytywnie zaskoczony - nagrywarka znow jest widoczna w biosie... :-)

zaraz poprobuje z moimi twinmosami - zabawie sie z Command Rate :-P , z tego co slyszalem, to na dwoch kosciach 400 (dwustronnych) od razu uruchamia je jako 400, nie jako 333 jak dotychczas... jakos nie zwrocilem na to uwagi, ale zaraz to sprawdze

 

edit:

update

 

d*** wcale nie wykrywa ich jako 400, na dodatek teraz przy jednym z wyzszych dzielnikow (wiecej niz 2/2) odpalil mi pamieci na... 100MHz (~200MHz w ddr)

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d*** wcale nie wykrywa ich jako 400, na dodatek teraz przy jednym z wyzszych dzielnikow (wiecej niz 2/2) odpalil mi pamieci na... 100MHz (~200MHz w ddr)

No ja nie wiem co wy macie z tymi kostkami. Ja mam K8NS rev2.0 i zarowno na biosie F18 jak i F19 dwie dwustronne kosci Twinmosa sa wykrywane prawidlowo czyli jako 400Mhz jest poprostu cacy. Taki problem jaki tu opisujecie to mialem ale z ASUSEM K8N i oddlem go do reklamacji.

 

Ja sam użułem do tego młotka i ruszyło :D :D :D

A to dobre pewnie kowalskiego tzw piateczki (od 5kg) :D :D :D Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tego linka pobieralem:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...OS&FileID=12220

 

na razie jestem pozytywnie zaskoczony - nagrywarka znow jest widoczna w biosie... :-)

zaraz poprobuje z moimi twinmosami - zabawie sie z Command Rate :-P , z tego co slyszalem, to na dwoch kosciach 400 (dwustronnych) od razu uruchamia je jako 400, nie jako 333 jak dotychczas... jakos nie zwrocilem na to uwagi, ale zaraz to sprawdze

 

edit:

update

 

d*** wcale nie wykrywa ich jako 400, na dodatek teraz przy jednym z wyzszych dzielnikow (wiecej niz 2/2) odpalil mi pamieci na... 100MHz (~200MHz w ddr)

miałem to samo na biosie F18 z moimi goodramami 256mb...

na f19 podobno działa już top performance :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na f19 podobno działa już top performance :>

hm... to wczesniej ta funkcja nie dzialala?

 

 

ramy na pewno wykrywa jako 333, ale nareszczie razem chodza na command rate 1t (przy ok. 440MHz) ...

 

jak swego czasu probowalem tego na starszych biosach, to nie ruszalo... nie wiem, czy to na pewno za sprawa biosu ... ale skoro teraz dziala, to zostawiam f19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na f18 nie działała :]

na f17 JESZCZE tak

to wszystko wyjasnia - f18 z racji slabszego oc w ogole sie nie interesowalem

 

3h chodzi mi komputer na tak ustawionych ramach, jak pisalem wczesniej...

 

TatoMuminka i innie posiadacze twinmosow...

zmiencie timingi na takie, jak podalem na fotce i bios f19, a na pewno pojdzie Wam CR na 1t !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie:

 

Wsadziłem w K8NS rev.2.0 jedną kość 1024mb kingstona 400mhz. Niestety w auto ustawia mi na pamięć 560mhz a w manualu ciężko mi znaleźć jakieś ustawienia aby ta pamieć chodziła na 400mhz (max co się udało na razie to 370 mhz na CL.3.0 ) fsb mam na 280,proc to oczywiscie S64. Ma ktoś pomysł, jakie są optymalne ustawienia dla takiego Kingstona na tej płytce?? RAM siedzi w slocie 0

 

wczesniej miałem 3x256mb , różnych firm , prędkości 266/333/400 i wszystko razem hulało bezproblemowo na 280mhz (140mhz realne). a teraz kosc 400 nie chce tyle wyciągnać...

co robić?

W ogóle co myslicie o modułach Kingstona 1GB? dobre są?

z góry dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wyjasnia - f18 z racji slabszego oc w ogole sie nie interesowalem

 

3h chodzi mi komputer na tak ustawionych ramach, jak pisalem wczesniej...

 

TatoMuminka i innie posiadacze twinmosow...

zmiencie timingi na takie, jak podalem na fotce i bios f19, a na pewno pojdzie Wam CR na 1t !

F19 jest pod tym względem lepszy?

ja to spi co mam w sigu na f18 własnie robiłem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

victor89

 

nie wiem, czy jest lepszy w kreceniu, ale skoro znow widzi mi nagrywarke w biosie (f17, f18 - bezradne w tej materii) a takze twinmosy poszly na 1t (wiem, ze roznica niewielka... ale szkoda mi bylo, ze nie chodza szybciej <- szczegolnie w jakis syntetykach) to jestem zadowolony... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

victor89

 

nie wiem, czy jest lepszy w kreceniu, ale skoro znow widzi mi nagrywarke w biosie (f17, f18 - bezradne w tej materii) a takze twinmosy poszly na 1t (wiem, ze roznica niewielka... ale szkoda mi bylo, ze nie chodza szybciej <- szczegolnie w jakis syntetykach) to jestem zadowolony... :)

i oto mi chodziło - dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczoraj jestem (szczesliwym?) posiadaczem plyty k8ns rev 1.1 i sempa 2800. Wszystko podlaczylem, wlozylem dwie pamieci w 1 i 2 slot (1x 512 AM1 cl2.5 i 1x512 Kingston cl 3) [kingston w 1 slot, a am1 w 2 slot). Komp wystartowal, pamieci wykryl, poszlo ok, ale... okazalo sie, ze pamieci dzialaja podajrze na 333mhz czy cos kolo tego. Na htt 200 (czyli standard) memy byly ustawione na auto i bylo to 2/1.66 (nie wiadomo czemu?). No nic... zaczalem zabawe z OC. Ustawilem HT na 3, HTT na 300, memy na 2/1.33(tak jak pokazywalo...bylo to wtedy 398mhz ddr), v proca na 1.55. Przy restarcie zatrzymywalo sie na komunikacie...

 

Wiec zrobilem resa "przez obudowe" i znowu do biosu. Ustawienie T pamieci na 2T nic nie dalo. Potem zrobilem memy na 2/1 co bylo tam 323 ddr czy cos takiego i sie uruchomilo :mur: Wszedlem do a64 tweaker...

Dołączona grafika

Ustawilem FSB Freaquensy na 133 i jakies tam timingi, ktore powiedzial mi znajomy

 

I po nacisnieciu "SET" automatyczny restart :mur:

Przed chwila wyjalem kosc AM1 i zostawilem samego Kingstona cl3, wchodze do biosu i tam auto memow jest 2/2. Przestawilem wszystko jak wczesniej (lacznie z mem 1.33) i rowniez sie nie uruchomilo. Zrobilem znowu htt 300 i memy 2/1 i sie uruchomilo, wchodze do a64 tweaker. Timingow nie zmieniajac zmienilem FSB na 133 i zadzialalo (bez resa), nawet poszlo 166 (to bylo wtedy ddr 423 czy cos kolo tego), ale z BIOSU dzialac nie chce.

(Bios F17)

Macie jakies pomysly czemu mi nie chce to dzialac :( Prosze, niech mi ktos pomoze :(

----

Robiac rozne testy...przekladajac te pamieci... i tak dalej i tak dalej... wywnioskowalem, ze kingston gryzie sie z plyta i to wszystko przez niego. Ten bios F19 powinien cos pomoc? Kingston nie wystartuje wyzej niz 2/1.00 na htt 300. Na htt 200 wystartuje 2/2, ale potem to kaszana.

---

Testowalem jescze z ta druga pamiecia (AM1) jak jest sama. Tutaj da sie normalnie dac 1.33 i dziala, ale i tak to nie rozwiazuje mojego problemu. Przechodzi na samej pamieci AM1 htt 313 1.33 mem i v proca to 1.55 i wszystko jest stabilne. Obie kosci sa dwustronne...

:?: :?: :?: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wyjasnia - f18 z racji slabszego oc w ogole sie nie interesowalem

 

3h chodzi mi komputer na tak ustawionych ramach, jak pisalem wczesniej...

 

TatoMuminka i innie posiadacze twinmosow...

zmiencie timingi na takie, jak podalem na fotce i bios f19, a na pewno pojdzie Wam CR na 1t !

A co wogóle daje zmiana z 2T na 1T. Mi TwinMosy na F19 chodzą normalnie na 400. Mam 2x512 Pc400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos z was K8NS Ultra ?? i czy mozna dac na chipset niebieskiego Zalmana (znaczy ja juz dalem i wydaje sie OK) ale jak teraz z kręceniem ??nie za słaby ten Zalman .A co do RAM-ów to macie jakies dziwne problemy ja mam 2x512twinmos-ow i smiga az milo.Pozdrawiam. A i jeszcze jedno od kiedy zamontowalem tą płyte (czyli od wczoraj ) jak odpalam przegladarke to czasem cos trzeszczy w głośnikach co wy na to hehe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na f19 podobno działa już top performance :>

dziala, dziala u mnie jesli komp jest niepodkrecony ta opcja podnosi HTT z 200 do 208 ot takie mini przyspieszenie, co dziwne wlasnie moje pamieci zaczely dzialac na 238MHz przechodzi 5loopow memtesta i liczy spi16m przy czym wczesniej wywalaly sie przy 234MHz i takich samych alphach, nie rozumiem juz wogle tej plyty :/

 

A ma ktos z was K8NS Ultra ?? i czy mozna dac na chipset niebieskiego Zalmana (znaczy ja juz dalem i wydaje sie OK) ale jak teraz z kręceniem ??nie za słaby ten Zalman .A co do RAM-ów to macie jakies dziwne problemy ja mam 2x512twinmos-ow i smiga az milo.Pozdrawiam. A i jeszcze jedno od kiedy zamontowalem tą płyte (czyli od wczoraj ) jak odpalam przegladarke to czasem cos trzeszczy w głośnikach co wy na to hehe .

jakikolwiek nawiew jest wskazany i mozna krecic ile wejdzie, ja mialem cos podobnego na intelu jak dysk ostro mlucil byly trzaski ale prawie nieslyszalne a audiofilem nie jestem wiec dalem sobie z tym spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszlo do tego, ze jak jest wlozona tylko pamiec AM1 (w piewszy slot) to wszystko jest ok. HTT 313 v 1.55 memy 2/1.33 i standardowe timingi - przechodza testy i jest dobrze. Dopiero cyrki zaczynaja sie z pamiecia kingstona. Jak sa razem to na htt 200 moga pracowac w 2/2, ale przy htt 313 1/1.33 nie chca. Zauwazylem, ze problem kingstona pojawia sie przy zmianie HT z x4 na x3. Tak mi sie wydaje...

Co do temperatur...to jeszcze w takim strasznym stresie nie patrzylem, ale przy testach gdzie 100% CPU bylo i wtedy byla sama ta am1 to temp proca nie przekraczala 30oC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...